1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Grevlerinin 21.gününde olan Baldur işçilerine çorba ve börek
Grevlerinin 21.gününde olan Baldur işçilerine çorba ve börek

Grevlerinin 21.gününde olan Baldur işçilerine çorba ve börek

Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, Gebze İlçe Başkanı Yusuf Akar ve Gebze ilçe örgütü üyeleri Baldur grevinin 21. gününde dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

A+A-

Grevdeki işçilere Emek Partili kadınların yaptığı çorba ve böreklerden dağıttılar. 

İŞÇİ SINIFI KAZANIRSA ANCAK BİRLİKTE KAZANIR

Grevlerinin 21.gününde olan Baldur işçileri fabrika önünde direnmeye devam ediyor. Patronun grev kırıcılığına, pandemi koşullarına, soğuk havaya rağmen 21 gündür fabrika önünde direnen Baldur işçileri ile dayanışma sürüyor. Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, Gebze İlçe Başkanı Yusuf Akar ve Gebze İlçe Örgütü üyeleri Baldur işçilerinin direnişini ziyaret etti. Emek Partisi Gebze İlçe Örgütü'nden kadınlar da yaptıkları çorbalar ile direnişle dayanışmalarını gösterdi. Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, grevin 21.gününü selamlayarak Gebze'nin farklı  mahallerinden kadınların Baldur grevine yaptıkları çorbalar ve böreklerle destek olmaya çalıştığını ifade etti. İlk günden beri Baldur grevi ile bir dayanışmayı örgütlemeye, bildiri  ve afişlerle grevi duyurmaya çalıştıklarını söyleyen Erkan  "Bütün bir kentin emekçilerinin bu grevin altında birleştirilmesi için bir mücadele içerisindeyiz. Bugün de istedik ki kadın arkadaşlarımızın hazırladığı çorbayla içimizi ısıtalım. Biz mahallelerde dayanışmayı örgütlerken şunu ifade ediyoruz ki işçi sınıfı kazanırsa ancak birlikte kazanır. Dolayısıyla ekmeğimizi paylaşarak, bölüşerek bu mücadeleyi ortaklaştırmalıyız." diye konuştu. Erkan bu ziyaretin sembolik olarak da olsa ekmeklerini paylaşmak anlamına geldiğini, ancak birlikte dayanışmayı büyütebileceklerini de ifade etti. Gebze Evrensel okurlarının Baldur işçilerinin ailelerine yazdıkları mektup da işçilere takdim edildi.

MÜCADELEMİZE MÜCADELE KATMANIZ İÇİMİZİ ISITIYOR

Uzun süreden beri Gebze bölgesinde işçi sınıfının hareketlenmesini sağladıklarını dile getiren Birleşik Metal-iş Gebze 2 Nolu Şube Mali Sekreteri Kadir Gedik "Bizim mücadelemiz gelecek ve çocuklarımıza iyi bir yarın bırakma mücadelesidir. Biz insan onuruna yaraşır bir şekilde çalışmak istiyoruz. Sizin gibi çok kıymetli dostlar çorbalarınızla içimizi ısıttınız. Sizin gelmeniz, mücadelemize mücadele
katmanız bizim içimizi zaten ısıtıyor." diye konuştu. Gedik Baldur işçisinin kararlı olduğunu, Birleşik Metal-iş'in

Baldur'a mutlaka gireceğini de ifade etti. Verilen desteğin, gösterilen dayanışmanın çok kıymetli olduğunu belirten Gedik "İyi ki geldiniz, iyi ki varsınız" diyerek sözlerini bitirdi.Ziyaret getirilen çorbaların ve  böreklerin dağıtımı ile devam etti.
(Gebze/Evrensel)
 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.