1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Gelecek Partisi Ağrı İl Başkanı Murat Gök, AK Parti ve HDP hizmet değil makyaj yapıyor
Gelecek Partisi Ağrı İl Başkanı Murat Gök, AK Parti ve HDP hizmet değil makyaj yapıyor

Gelecek Partisi Ağrı İl Başkanı Murat Gök, AK Parti ve HDP hizmet değil makyaj yapıyor

Gelecek Partisi Ağrı İl Başkanı Murat Gök yaklaşan yerel seçimler ve Ağrı'nın kronikleşmiş sorunlarını ilşkin açıklamalarda bulundu.

A+A-

Ağrı Belediyesi'nin borç batağına battığını ve hiçbir hizmette bulunmadığını belirten Başkan Gök:" Halk HDP'den ve AK Parti'den bıkmış durumda. Yaptıkları hizmet değil Ağrı'ya makyaj" dedi.

Başkan Murat Gök Ağrı'ya ilişkin kronikleşmiş sorunları dile getirdi. Hem yaklaşan yerel seçimler hem de sonuçlanan genel seçimlerle ilgili çok önemli değerlendirmelerde bulunan Başkan Gök şunları söyledi:" 2024 yerel seçimleri yaklaşıyor. Biz de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu ayın sonunda genel merkezde yapacağımız il başkanları toplantısına da davet edildim. Burada nasıl bir çalışma düzenleyeceğimiz de tamamen belli olacak. Genel seçimlerde olduğu gibi yerel seçimlerde de ittifak birleşenlerinin Ağrı'da yeniden bir araya geleceğini umut ediyorum. İttifaksız hiçbir partinin başarılı olamayacağını da biliyorum. Biz bunları dosya halinde genel başkanımız Ahmet Davutoğlu'na sunacağız. Ağrı'da Gelecek Partisi olarak Belediye Başkan adaylığına, meclis üyeliğine, her kademedeki pozisyona talibiz.

AK Parti ve HDP'nin oluşturduğu iki bloğu yok edeceğimize inancımız tam

 6'lı ittifakın Ağrı'da çok güçlü olduğunu biliyoruz. AK Parti ve HDP'nin oluşturduğu iki bloğu yok edeceğimizi ve Ağrı Belediyesi'ni alacağımıza inancımız tam. Bunun için teşkilatlarımızla aylar öncesinde çalışmaya başladık. Düğünlere, cenazelere gittiğimiz zaman, bir topluluk bulduğumuz zaman biz halkımıza her şeyi şeffaflığı ile anlatıp üçüncü bir blok kurduğumuzu, Ağrı'da ki bu iki bloklu girdaptan vatandaşlarımızı kurtarmak istediğimizi anlatıyoruz. Ağrı Belediye Başkanlığı olmak üzere tüm kadrolara talibiz.

Ağrı halkı artık bu iki taraftan da bıkmış durumda

20 yıldır devletin bütün imkanlarını arkasına alan bir AK Parti var. Karşı tarafta da ideolojisini arkasına alan HDP bloğu var. Ağrı halkı artık bu iki taraftan da bıkmış durumda. Ağrı halkı pinpon topu gibi iki taraf arasında gidip gelmekten sıkılmış durumda.

Genel seçimler altılı masanın başarısızlığı değil aslında bir başarısıdır

Biz buna son vermek için üçüncü bir blok oluşturuyoruz. Vatandaş zaten bize bunun mesajını genel seçimlerde verdi. Genel seçimler altılı masanın başarısızlığı değil aslında bir başarısıdır. Bizim bazı illerde milletvekilliğimizi sorgulayanlar olmuş. Bu tamamı ile yanlış bir politikadır. Bizim genel seçimlerde gösterdiğimiz azmi vatandaşımız zaten takdir etmiştir.

AK Parti'nin torpiline sığınmış birini istemiyoruz

Ağrı'da 23 bine yakın oy aldık. Bu oy oranı AK Parti ve HDP için büyük bir korkuydu. AK Parti 70.000'lerden 50.000'lere kadar düştü. Geçtiğimiz yıllarda bir milletvekili çıkarmıştı şimdi yeniden bir milletvekili çıkardı. Keza HDP'nin de öyle. Genel seçimlerde altılı ittifakın başarısını kimse sabote edemez. Biz 6- 7.000 oy daha alsak milletvekili çıkartıyorduk. Bu tablo Ağrılılar için umut verici bir tablodur. Biz bu kazanımları yerel seçimler için de kullanacağız. Biz Ağrı'ya Ağrılı bir Belediye Başkanı istiyoruz.  HDP'nin dediği gibi dışarıdan getirme bir kişi, ya da AK Parti'nin torpiline sığınmış birini istemiyoruz. Ağrı'nın havasını, suyunu bilmeyen bir kişi istemiyoruz.

Ağrı'ya sadece makyaj yapıyorlar

Biz Ağrılılar, AK Parti iktidarının nimetlerinden hiçbir zaman faydalanamadık. Biz köy görünümünden kurtulamadık. Geri kalmışlıktan kurtulamadık. İl değil ilçe gibi olduk. Batının kullandığı doğalgaz daha yeni yeni Ağrı'ya geliyor. Belediyenin elle tutulur hiçbir yatırımı yok. 2019'da yerel seçimde kazanmış olan belediye başkanı buradaki halkı birbirine düşman etti, despotluk yapmaya çalıştı. Dışarıda yaşayan Ağrılı kardeşlerimize bizi kötü lanse etti. Örgütten hiçbir farkı kalmadı. Geçmiş dönem belediyenin borcu ile şu an Ağrı Belediyesi'nin borcu arasında uçurum var. Ağrı Belediyesi'nin borcu yaklaşık 2 Milyar lira. Bu para ile iki tane Ağrı inşa edilir. Ben geçmiş dönemlerde muhtarlık da yaptım dernek başkanlığı yaptım ağrının sorunlarını en iyi bilen kişilerden bir tanesiyim. Ağrı'da bizim altyapımız yok sürekli yeni yol çalışması var. Eskiyi söküyorlar, tekrar yeni bir yol inşa etmiş gibi davranıyorlar. Ağrı'ya sadece makyaj yapıyorlar. Ağrılı hemşehrilerim kirli su içiyor çünkü borular 40 yıllık.

Bu memleket ve Ağrı, AK Parti ve HDP'den muzdarip

Ağrı'nın dile getirilemeyecek kadar çok sorunu var. Ağrı'da şu an önde olan iki parti var AK Parti HDP ikisine de al birini vur diğerine. Bunların derdi Ağrı'ya hizmet değil bunların derdi güç yarıştırma. Altyapı sorunumuz var, üstyapı sorunumuz var, belediyeye birçok personel alınmış bunlar liyakatlı bir şekilde alındı mı meçhul. Bu memleket ve Ağrı, AK Parti ve HDP'den muzdarip. Bu sebepten dolayı ittifaklar bir araya gelmeli, işin ehli bir kişi belediye başkan adayı olarak seçilmeli ve çok güzel bir çalışma yürütülerek o kişi Ağrı Belediye Başkanı olmalı, Ağrılıları bütün dertten kurtarmalı" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.