1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Gebze’de Asayiş Berkemal 
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Gebze’de Asayiş Berkemal 

A+A-

Gebze, Türkiye’nin en yoğun ve en çok göç alan ilçelerinden biridir. Her İlden insanların yaşadığı bir memleket desek yeridir. Tabi hal böyle olunca sorunlarda ister istemez oluyor. 

  En büyük sorunlardan biride ‘Asayiş’ konusuydu. Geçmiş dönemlerin Gebze’sini birçok Gebze’li bilir. Her gün bin bir türlü olay desek yeridir. Ancak son dönemlerde, Gebze’deki asayiş konuları daha olumlu ilerlemeye başladı. Gebze ilçe emniyet müdürlüğünün yaptığı çalışmalar sonucunda hem suç oranlarındaki düşüş hem de huzurun temin edilmesi konusunda farklar belirginleşmeye başladı.

  Gebze ilçe emniyet müdürü Adil Uğur Bilgili’ tarafından başlatılan ‘Huzur ve Asayiş’ çalışmaları yıllarca devam etti. Öncelikle ahlaki noktalara hassas davranıldı ve Gebze’nin malum birkaç bölgesi, ahlaken temizlendi. 

  Sokaklarda huzurun ve güvenin oluşması için titizlikle çalışmalar yapıldı. Özellikle park ve kamu alanlarında sıkı denetimler yapılarak, insana ve çevreye zarar verilmesi engellendi. 

 Birçok kere şahit olduğum denetimlerde, insanları rahatsız edecek, düzeni, huzuru ve asayişi bozacak olan her türlü olayın ıslahı yapılıp, Gebze’de yaşayan insanlara ‘huzur ve asayiş’ sağlanmıştır.

 Gebze’nin bazı bölgelerinde önceleri suç oranı çok fazlaydı. Ama yapılan denetimler ve huzur çalışmaları sonucunda, o bölgelerinde ıslah edilmiş, suç ve vaka oranlarının düşmüş olduğunu görmekte Gebze halkını eminim çok sevindiriyordur. 

 Gebze ilçe emniyet müdürlüğüne bağlı Polisler son dönemlerde gece gündüz demeden, sokaklar, caddeler ve parklarda yoğun denetimler ile hem suç oranlarını düşmesine, hem de huzur ve güvenin artmasına etki yaptılar.

 Ayrıca Gebze ilçe emniyeti eskisi gibi değil. Yani Gebze emniyetine, kapıdan içeri gelenleri kendi ailenizmiş gibi görün, sorunu olanları, kendi kardeşinizmiş gibi görün ve öyle muamele edin diyen bir Emniyet müdürü var.  

 Başta emniyet birim amirlerini ve sonra tüm personeli uyarıp, asayişi sağlayıp güven verdiğiniz gibi emniyetimize sorunları için gelenlere de şefkatli olun, merhametli davranın onların bizden başka gidecek yeri yok bunun farkında olun ve öyle muamele edin diyen bir ilçe emniyet müdürü var. 

 Gebze’nin bazı bölgelerinde ıslah olması gereken mekanlar var. Lakin bunun için Belediye ve kent konseyi gibi kurumlarla beraber çalışılması ve sorunların bu şekilde daha rahat çözümü mümkündür. Umarız Belediyemiz, Kent konseyimiz ve şehrimizin ileri gelen siyasetçileri vs vs el birliği ile diğer sorunları da beraberce çözerler… Gebze’nin daha da güzel olması için birlik şart.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.