1. HABERLER

 2. EĞİTİM

 3. Gebze Teknik Üniversitesi'nin de katılımıyla AB Proje Toplantısı gerçekleştirildi
Gebze Teknik Üniversitesi'nin de katılımıyla AB Proje Toplantısı gerçekleştirildi

Gebze Teknik Üniversitesi'nin de katılımıyla AB Proje Toplantısı gerçekleştirildi

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ve proje ortaklarının katılımı ile Avrupa Birliği Destekli, ‘’İnşaat Sektöründe Avrupalı Yöneticiler için Ortak Öğrenim Çıktıları VI (CLOEMCVI)’’ Varşova Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde gerçekleştirildi.

A+A-

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Toprak’ın yürütücüsü olduğu, Doç. Dr. Onur Şeker, Doç. Dr. Sevilay Demirkesen Çakır, Araştırma Görevlisi Emel Sadıkoğlu ve Oğuz Dal’ın ise araştırmacı olarak görev aldığı Avrupa Birliği Destekli, ‘’İnşaat Sektöründe Avrupalı Yöneticiler için Ortak Öğrenim Çıktıları VI (CLOEMCVI)’’  başlıklı ERASMUS PLUS projesi başlangıç toplantısı Gebze Teknik Üniversitesi, Varşova Teknik Üniversitesi, Darmstadt Teknik Üniversitesi, Ferrera Üniversitesi ve Reykjavik Üniversitesinden proje ortaklarının katılımı ile Varşova Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde gerçekleştirildi.  

 

Bu toplantıda, proje kapsamında gerçekleştirilecek araştırma ve incelemeler sonrasında hazırlanması planlanan proje ürünleri ayrıntılı olarak irdelendi ve paydaş ihtiyaç analizleri değerlendirildi.  Söz konusu proje ile inşaat yöneticileri için kanıta dayalı öğrenme çıktıları oluşturulması hedeflenmektedir. Bu kanıta dayalı öğrenme çıktılarının inşaat mühendisleri ve yöneticilerinin, inşaat sektöründeki paydaşların ve derneklerin, KOBİ'lerin ve inşaat şirketlerinin, mesleki eğitim sağlayıcılarının ve teknik üniversitelerin modern beceri ihtiyaçlarını ele alarak Avrupa'nın sağlam, güvenilir ve kapsamlı pedagojik araçlarını oluşturması beklenmektedir. 

 

Toplantıda ele alınan AB projesi sürecinde hazırlanacak kılavuzlar için oluşturulacak içerik başlıkları şu şekilde: 

 

 • İnşaat Yöneticileri İçin Deprem ve Madenlerin Çevresel Etkileri: depremlerin ve madenlerin çevresel etkileri, temeller, zemin koşulları, depremsel risk bölgelerinde alan yönetimi, sürdürülebilirlik ve depremsel dirençlilik. 
 •  
 • İnşaatta Dijital İkiz: inşaat yöneticileri için güncel dijital araçlar ve uygulamalar, dijital araçlarla simülasyon, dijital verilerin depolanması. 
 •  
 • İnşaat Yöneticileri İçin Cephe Tasarımı ve Uygulaması: Avrupa Birliği pazarında etkin ve güvenli cephe tasarımları ve uygulamaları, çevresel etkiler, iş güvenliği, cephe montajı. 
 •  
 • İnşaatta Kentsel Madencilik: inşaatta geri dönüşüm, inşaat ve yıkım sırasında oluşan atıkların yönetimi. 
 •  
 • M37 İnşaatta Lojistik: inşaat sahalarında güvenli ve etkin lojistik, lojistik riskleri, lojistik yöntemleri ve çevresel etkiler. 
 •  
 • M38 İnşaat Yöneticileri İçin Yeşil Teknoloji: yeşil bina tasarım ve uygulamalarında kullanılan teknikler ve güncel yöntemler, düşük karbon emilimi sağlayan tasarımlar ve uygulamalar, yeşim mimari, yenilenebilir enerji kaynakları. 
 •  
 • M39 Yetenek Yönetimi ve İnşaat Yöneticilerinin Gelecekteki Yeterlilikleri: yetenek yönetiminde insan kaynaklarının önemi, yetenek yönetimi süreçleri, kurumlarda personel yönetiminde etik konuları, stratejik yetenek yönetimi ve inşaat sektöründe yetenek yönetimini etkileyen temel faktörler.  
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.