1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3.    Gebze İl olmalı mı ? 
Ömer AVCI

Ömer AVCI

   Gebze İl olmalı mı ? 

A+A-

 

 Yıllardır Gebze’mizin böyle bir umudu ve beklentisi var. Tabi umut fakirin ekmeği misali bekliyoruz. Lakin bunun sadece bir umut olarak kalacağına da inanıyoruz…

 Gebze’miz Marmara bölgesinin üvey evladıdır. Ben bunu yıllardır derim. Gebze hem nüfusu hem de coğrafi yapısı itibari ile önemli bir konuma sahip olan bir kent. 

 Lakin bu konumları Gebze’nin elinden aldılar. Mesela Gebze’mizin beldesi olan Çayırova, Darıca ve Dilovası’nı Gebze’den alıp birer ilçe haline getirilerek Gebze’miz küçültüldü.

 Şimdilerde duyuyorum ki, Beylik bağı bölgesi de İlçe haline getirilmek isteniyormuş! Yahu çekin elinizi Gebze’den! İşiniz gücünüz Gebze’yi nasıl böleriz, nasıl küçültürüz, kaymağını yiyip nasıl pasifize ederiz mi? 

  Başka derdiniz yok mu?  Ben Gebze’de doğdum ve burada büyüdüm. Mesleğim ve sosyal kişiliğim gereği Gebze’yi çok iyi bilirim. Nasıl üvey evlat muamelesi gördüğünü de iyi bilirim. 40 yıl önce baktığımda ne görüyorsam yine aynılarını görüyorum. 

 Oysa hemen dibimizde Darıca ve Tuzlaya baktığım da, yapılan hizmetleri görüyorum. Bize gelince iki park birkaç ağaç dikip süsleme püsleme alsana hizmet anlayışı var. 

 Hizmet edemediniz madem bari zarar vermeyin. Gebze’yi küçültmek ile neyin hesabındasınız bilemem ama sizden sonraki gelecek yönetim emin olun ki, sizin Gebze’ye verdiğiniz zararı ve Gebze’ye yaptığınız vefasızlığı telafi edecek ve Gebze’liler sizin bu vefasızlığını unutmayacak!

  Gebze belediyesine bir kamyon borç bırakıp gidenler, Gebze’nin elinden beldelerini alanlar, Gebze’ye sadece göstermelik birkaç ağaç incik boncuk hizmeti yapanlar tabi ki, Gebze sizi de unutmayacak!

  Gebze’nin güçlü bir lobisi yok. Kocaeli’nin en büyük ilçesi ama bir Gebze’li vekil veya Gebze’nin, Gebze doğumlu bir belediye başkanı yok. Hep ithal damatlar misali başkanlarımız oldu. 

 Halbuki, Gebze’nin güçlü bir lobisi olsaydı Darıca gibi Tuzla gibi hizmetleri bizde alırdık, beldelerimizde ilçe olup bizden koparılmazdı. Ama kime ne diyelim bir sahipsizliktir ki, gidiyoruz inşallah tez vakitte bu sahipsizlikten, sahipliğe terfi ederiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.