1. YAZARLAR

  2. Zümre Alioğlu

  3. Farkındamısınız ?
Zümre Alioğlu

Zümre Alioğlu

Farkındamısınız ?

A+A-

Gündem bu denli önemli, bu denli kritikken  bir de sokaklarda ki  şaklabanlarla uğraşır olduk... Oysa ki biz böylemiydik ? Anneannelerimiz,dinimiz ve kültürümüz de bizlere öğretilen büyüğe saygı,küçüğe sevgi diye bir unsur var.

Fakat günümüzde ki bu olgulardan yoksun olan bazı kendini bilmezler anneye babaya yakışıksız hakaret içeren argo kelime ve hareketleri bolca yapılıyor.Ana babaya hizmet edilmesi gerekirken  bunun tam tersi maalasef çocuklara hizmet ediliyor !

Anaya babaya itaatin azalması,evladın ana ve babaya köle muamelesi yapması,efendilik taslaması,bayramlarda bile aile büyüklerini ziyaret etmek istemek istemeyişleri,depresyon,ergenlik,sınav bahaneleriyle hayatı ana babaya zehir etmeleri....

Bunlara rağmen ana ve babaların şöyle bir algısı var. Aman biz alamadık onlar alsın. Aman biz yiyemedik onlar yesin. Aman biz gezemedik.  Onlar gezsin. Hep verdik.... Bizler hep fazlasını onlara sunarken vermek isterken evlatlar tarafından hep hor ve hakir görüldük..

Farkındamısınız ? bunca fedakarlığa karşın mutsuz,huzuruzsuz ve asi bir gençlik var karşımızda..Rabbim sonumuzu hayr etsin.....

Önceki ve Sonraki Yazılar