1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Erim Arıkan “Yemlik Yağ Üretimi, Sektörde Büyüyen Gizli Bir Değer!”
Erim Arıkan “Yemlik Yağ Üretimi, Sektörde Büyüyen Gizli Bir Değer!”

Erim Arıkan “Yemlik Yağ Üretimi, Sektörde Büyüyen Gizli Bir Değer!”

Erim Arıkan Yağ A.Ş. kurucusu iş insanı Erim Arıkan, “Yemlik yağ üretimi, sektörde büyüyen gizli bir değer. Kanatlı hayvanların sağlıklı beslenebilmesi için tükettikleri yemlerin kalite standartlarının üzerinde olması gerekiyor.

A+A-

Erim Arıkan “Yemlik Yağ Üretimi, Sektörde Büyüyen Gizli Bir Değer!”

Erim Arıkan Yağ A.Ş. kurucusu iş insanı Erim Arıkan, “Yemlik yağ üretimi, sektörde büyüyen gizli bir değer. Kanatlı hayvanların sağlıklı beslenebilmesi için tükettikleri yemlerin kalite standartlarının üzerinde olması gerekiyor. Bu ise sektörde faaliyette bulunan firmaların bu hususu göz önünde bulundurarak üretimler gerçekleştirmesini zorunlu kılıyor.” sözleriyle sektör ihtiyaçları hakkında açıklamalarda bulundu.

Yemlik Yağ Üretiminde Birincil Faktör Kalite

Yemlik yağ üretimi hakkında bilgiler veren Erim Arıkan “Yemlik yağ üretiminde birincil faktör kalite. Bu demek oluyor ki üretimin her aşamasında kalite hedeflenmeli. Kanatlı hayvanların sağlıklı beslenebilmesi, sofralardaki et ve yumurta kalitesinin de artmasını sağlıyor. Yumurtadaki protein miktarının fazla olması, yumurta tüketmemizi adeta zorunlu kılıyor. Bu nedenle sağlıklı yumurtalara ihtiyaç da her geçen gün artıyor.

Yemlik yağ üretimi, sektörde büyüyen gizli bir değer haline gelmiş durumda. Kanatlı hayvanların yemlerine, yemlik yağ asidinin belirli bir oranda eklenmesi, özellikle tavukların protein değerinin artmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra tavuk üremesi de sağlıklı yemlerle hızlanıyor. Biz, Erim Arıkan Yağ A.Ş. olarak yemlik yağ üretimimizi kalite standartlarının üzerinde tutuyoruz. Üretim süreçlerimizi önceden planlıyor ve belirlediğimiz plana göre ilerliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Yemlik yağ üretimindeki prosedürlere değinen Erim Arıkan “Üretimlerimizi temel olarak ‘Yemler Kullanılması Gereken Yağlar Hakkında Tebliğ’e uygun olarak gerçekleştiriyoruz. Yağ asitleri ayçiçek yağlarının rafinasyonu sırasında ortaya çıkan ve herhangi bir tehlikesi bulunmayan ‘soaopstock’lardan üretiliyor. Yemlik yağ üretiminde temel faktörün kalite olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle çalışmalarımızı her zaman kalite standartlarının üzerinde gerçekleştiriyoruz. Hem İzmir hem de Gaziantep’te yemlik yağ üretim fabrikalarımız bulunuyor. Bu fabrikalarda uzman ve deneyimli ekimiz ile yenilikçi hizmet anlayışı üzerinden üretimler gerçekleştiriyoruz. Ürettiğimiz yemlik yağ asitleri, belirli bir oranda hayvan yemlerine ekleniyor. Bu yemlerle beslenen tavuklar hem daha sağlıklı oluyor hem de üreme hızları artıyor” şeklinde konuştu.

 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.