1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Derince Saadet Partisi’nden “Yeter, söz MİLLET’in!” Çıkışı
Derince Saadet Partisi’nden “Yeter, söz MİLLET’in!” Çıkışı

Derince Saadet Partisi’nden “Yeter, söz MİLLET’in!” Çıkışı

Saadet Partisi Derince İlçe Başkanlığı, Yelken Restaurant’ta Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Birol AYDIN ve Kocaeli İl Başkanı Av. Zafer MUTLU’nun katılımıyla kahvaltıda buluştu.

A+A-

Kahvaltıya Millet İttifakı İlçe Başkan ve Başkan Vekilleri de katılım sağladı. 

Programda açılış konuşması yapan İlçe Başkanı Latif Gökhan DURTAŞ “Tarihin en kritik seçim sathı mailine girmiş bulunmaktayız. Bu kritik seçimi Allah’ın izniyle milletimizle yaptığımız ittifakla ve yine milletimizin kararıyla kazanacağız. Türkiye’de başlayacak bu değişim rüzgarı önümüzdeki süreçte Derincemize de yansıyacak ve ilçemiz makus talihine bir dur diyerek mahalle muamelesinden kurtulup hak ettiği şehir statüsüne geçecektir.” açıklamasında bulundu. 

Selamlama konuşmasında söz alan Saadet Partisi İl Başkanı Av. Zafer Mutlu, “Aynı bugün Derincemizde olduğu gibi, Kocaelimizin tüm ilçelerinde büyük bir coşkuyla programdan programa koşturuyoruz. Kadın teşkilatlarımız kapı kapı dolaşıp büyük bir teveccüh ile karşılanıyorlar; Ankara’da genel merkezlerimiz, yerelde de bizler gayret ederek hep birlikte bu bozuk düzeni değiştireceğiz” dedi.

 Bir çocuk için etin bir ödül haline geldiğini duyduğumuza pek rastlamışlığımız yok

Bu çalışma ve yapılan diğer çalışmaların Derince’de yaşayan herkesin iyiliğine, güzelliğine ve esenliğine vesile olmasına, dalga dalga büyüyerek tüm Kocaeli ve Türkiyemize sirayet etmesini dileyerek sözüne başlayan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Birol AYDIN : “Bir anne çocuğuna karne hediyesi olarak et almış.  Bir çocuk için etin bir ödül haline geldiğini duyduğumuza pek rastlamışlığımız yok.  Ekonomik sıkıntıları yaşıyor ve hissediyorsunuz. Aynı şekilde dış politikamız tam bir facia; yarın hangi dostla düşman, hangi düşmanla dost olacağımızı bilemez durumdayız.

Bir ülkede adalet, bir ülkede ahlak ayakta tutulamazsa o ülkede hiçbir şey ayakta tutulamaz

Ve bir taraftan ahlaki ve manevi tahribat; hırsızlığı, arsızlığın ve yolsuzluğun kanıksandığı bir dönemden geçiyoruz.” diyerek mevcut durumumuzu gözler önüne serdi. “Bir ülkede adalet, bir ülkede ahlak ayakta tutulamazsa o ülkede hiçbir şey ayakta tutulamaz” diyerek sözlerine devam eden Aydın, “Devasa hale gelmiş bu sorunlar karşısında adeta tek başına bir siyasi partinin üstesinden gelemeyeceği bir süreç yaşıyoruz. Dolayısıyla bir orkestra halinde hareket edeceğiz, ahenk olacak. Bu disiplini ortaya koyarsak bizim orkestramız, seçim akşamı zafer marşı çalacak” açıklamasında bulundu.

Bizim konuşmaya değil yaşamaya, kucaklaşmaya ihtiyacımız var

Herkese itibar etmek, herkese iltifat etmek ve herkese ikramda bulunmanın öneminden bahseden Aydın, “Adaleti konuşmayacağız adil olacağız, dürüstlüğü konuşmayacağız dürüst olacağız, ahlakı konuşmayacağız ahlaklı olacağız, helali haramı konuşmayacağız riayet edeceğiz, komşu hakkını konuşmayıp riayet edeceğiz, kanunlara kurallara uymanın gerekliliğinden bahsetmeyeceğiz uyacağız. Olması gerektiğini bildiğimizi yaşayacağız, konuşmayacağız. Bizim konuşmaya değil yaşamaya, kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Göreceğiz ki ,bizim küçük adımlarımız büyük adımlar haline gelmiş, aşılmaz denilen dağlar aşılmış, olmaz denilenler olmuş” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.