1. HABERLER

 2. DÜNYA

 3.   DANİMARKA İŞÇİ ALIMI
  DANİMARKA İŞÇİ ALIMI

  DANİMARKA İŞÇİ ALIMI

Hepimizin merak ettiği konulardan birisi de Danimarka’nın işçi alıp almayacağı . Yurt dışında çalışmak isteyen vatandaşlarımız internet üzerinden araştırmalara devam etmekte.

A+A-

Bu kapsamda yapılan haberlere göre Danimarka’dan işçi alımı yapılacağı açılandı. Haberlere de konu oldu.. Ülkemizde yaşanan büyük ekonomik sıkıntılardan dolayı birçok kişinin yurt dışı ilanlarına baktığını görüyoruz. Bu haberin gelmesi hepimizin içini ferahlatmış bulunmakta.

     Danimarka dünyanın en mutlu ülkeleri arasında yer almıştır. Mutlu olmalarının sebebi ekonomik özgürlük ve iş imkanlarının fazla olması. Danimarka’nın halkı zengin, mutlu ve işsizlik oranı düşük. Bu gerekçeler bile Danimarka da iş bulma isteğinizi artıracak. Yılda iki kez alım yapılacağı haberini de vermiş olalım. Çalışma düzeninde hiyerarşik bir düzen de bulunmamaktadır. Hayatınızın refah bir şekilde geçmesini istiyorsanız yurt dışı tercihi yapabilirsiniz. 

HANGİ MESLEKLER İÇİN ALIM YAPILIYOR

     Yurt dışı çalışma hayali olanlar hangi meslek için alım olacağını da merak etmekteler. Danimarka’da yapılacak olan işçi alımı için gerekli olan meslekler şunlardır ; Tasarımcı, Şehir Plancısı, Arazi Müfettişi, Çevre Teknisyeni, Satış Müdürü Genel Müdürü, Hukuk Görevlisi, Kütüphaneci, Psikolog, Makine Mühendisi, İnşaat Müdürü, İnşaat Mühendisi, Çevre Mühendisi, Bölüm Başkanı, doktor… 

     En fazla iş olacağı olan bölümler mühendislik, eğitim, tıp ve sağlık sektörüdür. Eğer bu mesleklerden birine sahip iseniz yurt dışı fırsatını değerlendirin. Özellikle de Danimarka gibi maddi yönden zengin olan ülkede çalışın.  Sadece meslek sahibi olmak değil kendinizi de farklı bölümlerde de geliştiriniz. Sizin yararınıza olacaktır. 

DANİMARKA İŞÇİ ALIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR

     Danimarka işçi alımı başvurusu nasıl yapıldığı merak konusu. Her iş başvurusunda olduğu gibi Danimarka iş başvurusu da internet üzerinden yapılmaktadır. Başvuruda bulunmak için öncelikle CV hazırlamanız gerekmektedir. Hangi okulda okuduğunuz , ne gibi yetenekleriniz var ve yabancı dil bilip bilmediğinizi de ekleyiniz . Detaylı bir şekilde hazırlamanız yararınıza olacaktır. Yabancı dil bilmek zorundasınız. “Kariyer.net” üzerinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Unutmayınız ki CV ye göre işe alınacaksınız. Kapsamlı ve eksiksiz bir şekilde hepsini tamamlamalısınız. 

DANİMARKA’YA NASIL GİDİLİR

       Öncelikle iş planınızı yapın. Gerçekten bu işi yapabilecek durumda mısınız ona karar verin. Gerekli belgeleri hazırlayınız. Türk vatandaşların Danimarka’ya gidebilmesi için öncelikle vizesi olması gerekiyor. Danimarka seyahatinden önce çalışma izni de çıkarmaları gerekmekte. Başvuru sahibinin iş süresi üç aydan fazla sürecekse oturum izni çıkarması gerekiyor. Bunun için konsolosluktan izin gerekiyor . Normal işlem süresi bir aydır.

DANİMARKA ÇALIŞMA VİZESİ İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER NELERDİR 

     Danimarka’da çalışmak istiyorsanız belgeleri gereksiz bir şekilde toplamanız gerekiyor. Götürmeniz gereken belgeler şu şekildedir ; 

 • Eksiksiz olarak doldurulmuş, imzalanmış ve tarihli vize başvuru formu.

 • Yakın bir zamanda çekildiğiniz fotoğraf 

 • Son 1 ay içinde Nüfus Kayıt Örneğinin Asılları ve tercüman tarafından onaylı İngilizce çevirileri.

 • Eğitim durumunu gösteren belgenin asıl nüshası, renkli fotokopisi ve tercüman tarafından onaylı İngilizce çevirisi.

GİRİŞİMCİ OLARAK DANİMARKA’DA NE İŞ YAPILIR

     Girişimci olarak iş yapmak istiyorsanız Danimarka tam size göre bir yer. Gelişim endeksinde tüm dünya ülkeleri arasında 6.sırada yer almaktadır. Ülkeyi geliştirmek için yenilikçi projelere ev sahipliği yapmaktalar. Böylelikle insanları girişime teşvik ediyorlar. Girişimcilik kültürü yeni de olsa Danimarka da gelişme göstermektedir. İşsizlik oranının az ve insanlarının mutlu olduğu bir ülkede girişimci insanların olması kaçınılmazdır. Danimarka’da girişimci olarak iş yapabileceğiniz alanlar şu şekildedir; denizcilik, gıda ve teknolojik bölümlerdir. Genç nesiller daha fazla bu bölümlere yönelmektedir. 

DANİMARKA EVLİLİK VİZESİ ŞARTLARI NELERDİR

 • Danimarka evlilik vizesi başvuru sahibinin evliliğinin yasal olarak geçerli olması gerekiyor.

 • Danimarka evlilik vizesi başvuru sahibi ve partneri 24 yaşından büyük olması gerekmekte.

 • Danimarka evlilik vizesi başvuru sahibi Danimarka uyum şartlarını yerine getirmesi gerekiyor.

 • Danimarka evlilik vizesi başvuru sahibinin partneri mali gelire sahip olduğunu garanti eden teminat belgesi iletmesi gerekiyor. 

 • Danimarka evlilik vizesi başvuru sahibinin partneri aile içi şiddetten hüküm giymiş olmamalıdır

 • Danimarka evlilik vizesi başvurusu sahibi ve partneri başvuru tarihinden önce birlikte yaşıyor olmalıdır.

 • Üstte yazan şartları sağlamanız durumunda eşinizle beraber Danimarka’da yaşayabilirsiniz. Gördüğünüz üzere Danimarka’nın iş imkanı oldukça fazladır. Hayatınızın geri kalanında zengin hayat geçirmek istiyorsanız Danimarka 1.tercihiniz olabilir. 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.