1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Cefa çekenle, sefa sürenler
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Cefa çekenle, sefa sürenler

A+A-

Çileyi çekenler genelde hep mazlumlar olur. 

Evet yazıma başlarken bu cümle ile giriş yaptım çünkü gerçekten hep mazlumlar çile çekiyor. Köyde ağa olur keyfini sürer ama mazlumu sömürür cefasını onlar çeker. Hani yıllarca Kemal Sunal filmlerinde de gördüğümüz gibi.
Patron olur işçiyi sömürür kendisi sefasını sürer mazlum cefayı çeker. Siyasetçi olur kendi koltuğu için mazlumu sömürür ha keza yine cefa mazluma sefa başkasına düşer.
Bunlar bizde değişmez bir kural olmuş nerdeyse. Hatta sömürülmeyenler belki de kendi hallerine hayret ederler. Bazen bende arkadaşlarıma derim, İstanbul’da bir akıllıya 40 keriz düşer diyorlar acaba ben hangi akıllıya düştümse haberim yok.
Yani her tarafta bir karmaşa, kandırmaca, sömürmece var. Malum geçenlerde gene bir grup kadına cop ve tazyikli su müdahalesi sonucu yaralananlar ve eziyet çekenler oldu. Şimdi bakıyoruz herkesin bir davası var. Bir şeyler için emek veriyor. Kimine göre haklı kimine göre haksız ama bence kesinlikle kafası gözü kırılacak kadar haksız değildi bu kadınlar.
Her şeyden önce kadındı bunlar. Anneydiler, emekçiydiler, yuva bekçisiydiler.. Bunlardan daha acısı ise onları da terörist görenler vardı. Radikal kararlar alan gözü dönünce kimseyi tanımayan, astığım astık olan bir tavırla bu insanları bile terörist ilan edenler oldu.
Ve işte ya bunlar nereye hizmet ettiklerini bilmiyor. Onlarda orda olmasınlar, kimi savunuyorlar iyi bilsinler, nereye gittiklerini biliyorlar mı da gittikleri yol yol mu da bilmem neler neler... 
Aslında bunu diyenlerin kendilerinin de başkaları tarafından sömürülüp sömürülmediğinden haberi bile yok buna da eminim.
Ama diyorum ki kim sömürmüyor bizi? Hesap veren mi sömürmüyor yoksa hesap soran mı sömürmüyor? 
Yani başta dedim ya sefayı başkası sürer cefayı başkası çeker diye. Şimdi sefaları başkaları sürdü ama cefaları bu mazlum kadınlar çekti. Bana hiç kimse bir kadının böyle kafası gözü kırılarak hak hukuk savunulmasından veya hesap sorulmasından bahsetmesin bunlar sadece emekleri için vardılar ve terörist değildiler.
Yazık günah ekmeğinin derdine düşmüş insanın kafasını gözünü kıracaksın sonrada terör örgütünden bahsedeceksin.. Tabi bu mazlum kadınlarda kullanıldı bu işin ayrı bir noktası . Bunların iyi niyetlerini sömüren, iyi niyetli olmayanlar vardı. Ama ne olursa olsun bir mazlumun kafasının kırılmasına asla evet diyemeyiz. Hesabı o mazlumdan değil cürüm sahibinden soracaksınız..
Ayrıca ülkemizde kullanılmayan şükür etsin. Herkes birileri tarafından kullanılıyor. Kimisi Gezi parkında kullanıldı, kimisi Fatih cami avlusunda kullanıldı, Kimisi sandıkta kullanıldı kimisi başka yerlerde kullanıldı.
Yani işin aslı kullananda kullanılanda hep bir şeyleri, bireyleri kullanıyorlar. Kimse çıkıp sütten çıkmış kaşığı oynamasın. Bazıları bu milleti kimsenin kullanamadığı kadar iyi kullanıp kendi sefasını sürdü. Ama Allah her haklı kulunun nidasını bilir ve ona göre de hakkını teslim eder. Yani alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste…
  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.