1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Bunlar Müslümansa aman bizden uzak dursunlar
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Bunlar Müslümansa aman bizden uzak dursunlar

A+A-

Geçelerde bir arkadaşım bana bir video izletti. Videoda 3 kişi var bunların üçü de Nüsayrili alevi. Başlarında IŞİD'li eli silahlı militanlar ..

IŞİD'liler soruyor sabah namazı, öğle , yatsı namazı,  kaç rekat vs vs.. Tabi cevaplar yanlış sonra hadi bakalım diz çökün yan yatın sonra siz Suriye’de Sünnilere çok zulmettiniz deyin ve kafalarına kurşunu sıkın.
 Neymiş efendim IŞİD Sünni katliamı yapan Şii ve Alevilerden intikam alıyormuş. Yani yakaladığını keseceksin, kadın çocuk demeden zulmedeceksin, onun bunun malını yağmalayacaksın e sonra Sünni hakkını korumuş olacaksın işte İslam hakkından ve adaletinden bahsedeceksin.
Evet IŞİD kimin malı bunu herkes iyi biliyor. Ama bir kez daha şunu belirtelim ki bu Yahudi oyunu olan bop projesinin sadece bir ayağıdır. Ama bizim konumuz o değil. 
Konumuz şudur ne demek alevi diye o insanı öldürmek? Ne demek namazın rekâtını bilmiyor diye kurşunlamak? Bunlar Yahudi işleri. Bizler asırlarca Alevilerle komşu, arkadaş, dost olduk her zaman yan yana aynı yerlerin insanı olduk. Şimdi siz bu insanları hangi zihniyetle kurşuna diziyorsunuz?
  Yahudilere hiç sesiniz çıkmaz ama Allah’a ve Resulüne iman etmiş insanlara kurşun sıkın. Evet Alevilerde, Caferilerde bizlerle yıllardır aynı toprakları paylaşıyor. Kendi içtihatları ve görüşleri doğrultusunda temel esaslarda bir olsak ta diğerlerinde ayrı olabiliriz. Bizler görüş ayrılığı yaşıyoruz diye düşman olacak halimiz yok.
Onlar başka inanır biz başka inanırız ama ekmeğimizi bölüp yeriz bizler Yahudi’ye düşmanız din düşmanlarına düşmanız kendi ülkemizde aynı çatı altında asırlarca beraber yaşadığımız Alevi, Caferi’ye düşman olamayız.
Bizler onlarla beraber aynı mevkie silah tuttuk aynı mevkide nöbet tuttuk. Cem evini yıkalım diyen adam, Allah kiliseye bile dokunmanı istemiyorken sen niye cem evini yıkmak istiyorsun? Bırakın insanlar inançlarını yaşasın ama araya fitne sokmak isteyenler ne inandıklarını yaşasın nede bu ülkede yaşasın.
Bizler komşu, arkadaş, dost olan ve asırlarca beraber yaşadığımız Alevilere asla düşman olmayacağız ve biz din düşmanlarına vatan düşmanlarına Alevilerle sırt sırta verip bu ülkeyi ve dinimizi koruyacağız. Kimse bu Yahudi oyununa gelip ne Alevi nede Sünni düşmanlığı yapmasın.
Ancak Müslümanlar kardeştir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.