1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Bu ülkede gerçekten İstikrar gerçekten var mıydı?
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Bu ülkede gerçekten İstikrar gerçekten var mıydı?

A+A-

Ülkemizde yakın zamanlarda 2 seçim yapıldı. Yapılan iki seçimde de istikrar vurgusu ağırlık kazanmış ülkemizde büyümelerin olduğu ve her şeyin güzel gittiği vurgusu yapılmıştı.
Tabi bütün bunların birer yalandan ibaret olduğunu ben yıllardır biliyor ve söylüyorum ve her seferinde haklı çıkıyoruz.  Sadece kuru gürültü var yapılan bir şeyler abartılarak anlatılıyor ama aslında yapılması gereken birçok şey ise hiç anlatılmıyor bile.
Mesela ne ağır sanayimiz var ne terörü çözebildik ne işsizlik engellendi nede ihracatımızda artış var. Üstelik devlete ait tüm fabrikalar, kurumlar satılmış bir durumda. Yani yapmak yerine satmayı uygun bulan ve satışlardan gelen 3-5 kuruş ile gündelik çıkartan bir yönetimle karşı karşıya kaldık.
Hem istikrar dendi hem de istikrarı sağlayacak olan unsurlar satıldı ve yok edildi. Terör tarihi başarılarına imza attı. İşsizlik çözülemedi, iç ve dış borç almış başını gitmiş Hazine müsteşarlığı bile 650 milyar borç açıklarken birileri hala IMF'ye borcu kapattık diyor! Yani IMF’nin adı çıkmış ya neymiş efendim borcu kapatmışlar e bu ne demek oluyor hiçbir yere borcumuz yok mu oluyor?
Asgari ücret geçim ve fakirlik sınırının altında ama hala birileri büyük Türkiye yeni Türkiye masalını okumaya devam ediyor! Arkadaş ne büyük Türkiye’si? Bırakın artık masal okumayı Soma’da vefat eden 301 kişinin kredi kart borçlarını bile Fenerbahçeli futbolcular  ödedi ama o günlerde devlet şunu bunu yapacağız hepsini halledeceğiz diye şov yapıyordu.
Şimdi yeni bakanlar kurulu kurulmuş yeni bismillah falan. Yav iyide hepsi zaten yıllardır bakan olan adamlar bir kaç isim katılmışta ne olmuş ne yapacaklar? 14 yıldır ne yapabildiler de şimdi yeni hükümeti kurmuşlarda ne yapacaklar. Gene aynı hikayelerle yola devam yok hizmete devam falan filan.
Bizler yapılan köprü, yol, Marmaray'ın ne kadara mal olduğunu iyi biliyoruz ben şimdi 2014 - 2015 bütçe açıklaması Mehmet Şimşek açıklıyor sadece 1 yıldaki bütçemiz 367 milyar. Marmaray 4 milyar, köprü 4 milyar,3. Havaalanı 22 milyar yapılan yolların toplam maliyeti 12 milyar. Yani 14 senede yapılan yatırım 50 milyarı bulmamış.
Hâlbuki sadece bir yıldaki bütçemiz 367 bunu ortalama 14 yılla çarpalım ki 367 değil geçmiş yıllar daha az diyelim ve 200 milyardan çarpalım 2 trilyon 800 milyar para gelmiş geçmiş ellerinden ama sadece 3-5 yol yapabilmek bir kaç köprü kurabilmek nasip olmuş.  Bu paraya Erbakan hocam hüküm edecekti ki, o zaman görürdünüz büyüklük neymiş.  İstikrarı o zaman görürdünüz herkesin cebi para dolu olurdu ve biz şimdiye tüm Müslüman ülkeleri toplamış ve dünyanın reisi olmuştuk bile. Ama büyük Türkiye diyenler daha 3-5 PKK'lıyı bile bitiremedi…
   
 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.