1. YAZARLAR

  2. Bedrettin Naim ARSLAN

  3. Bu Öküzleri Değerlendirelim…
Bedrettin Naim ARSLAN

Bedrettin Naim ARSLAN

Bu Öküzleri Değerlendirelim…

A+A-

Ağustos 2016 ayı içerisinde  Suudi Arabistan’da bir panel düzenlendi. Sözde İslamcı din adamlarının katıldığı, benim için her biri birer yobaz olan adam müsveddelerinin katıldığı bir panel. İslam’a kara bir leke sürdüler. Haçlı zihniyetine bir bakıma İslam’ı kötülemiş olarak hizmet ettiler. Yoksa o haçlı denilen kesim bile bu kararı desteklemez eminim.

Ne idi bu karar? Kadınlar insan değil memeli birer hayvandır. İnek gibi, keçi gibi yani. Ve karara suudi Arabistan daki kadınlardan sevinenler olmuş. Eşya gibi görüldüklerini, böylelikle hiç değilse hayvan haklarına sahip olduklarını düşünerek. Ulan hokkabazlar, ulan din tacirleri dini ne hale getirdiniz?. Yusuf İslam boşuna demiyor ki !... Müslüman olmadan önce İslam’ı araştırdım. İslam’ı öğrenerek Müslüman oldum. Eğer Müslümanları tanısaydım Müslüman olmazdım… İslam adına fetva veren öküzlerimizi görünce hak vermemek elde değil mirim… Şimdi bu İslami Bilim adamı denen öküzlere sormak lazım…  Tabi aynı Kur’ana inanıyorlarsa… Şeklinizden şemalinizden anlayamadım. Cinsiniz nedir? İnek mi, keçi mi? Bu memelilerden olmadığınız kesin. Boynuzlara bakılırsa iyi birer öküzsünüz.

“Erkek veya kadın, kim mümin olur da güzel amellerden işlerse, işte onlar cennete girerler. Zerre kadar da haksızlığa uğratılmazlar.” 

Evet yukarıdaki ayet-i Kerime meali Nisa suresi 124.’e ait. Yaratan’a göre kadınlar birer insan olmasaydı cennet te ne işleri var? Veya Mü’min olup olmamalarının ne anlamı var. Hangi sokak köpeğinin ya da ahır hayvanının dini belirlidir. Bu kararı verenler ile aynı yerde olmaları gerekmez mi? 

“Kadınlar hakkında senden fetva isterler. De ki: Onlar hakkındaki fetvayı size Allah veriyor: Yazılmış hakları olan mirası kendilerine vermediğiniz ve nikahlanmayı istemediğiniz öksüz kızlar ve zavallı çocuklara ve bir de yetimlere adaletle davranmanız hakkında Kitap'ta size okunan âyetler vardır. Sizin her yaptığınız iyiliği, muhakkak Allah bilir. “ Nisa Suresi 127. Ayet.

Yüce Allah kadınlar hakkında ki gayet sahih bir biçimde inananlar için vermiş. Çizgiyi çizmiş. 
Şimdi sorum şu. Bu memesiz öküzler nasıl çoğalıyorlar…Ana ve babaları nasıl halvet olmuşlar ki böylesi öküzler meydana çıkmış…Üzüldüğüm nokta ne biliyor musunuz? Memleketimiz dede bunlara prim veren öküzler mevcut. Bunları da değerlendirsek kurban bayramın da hayvan fiyatı azalacaktır. Aha da devlet yetkililerine tüyo veriyorum. Angus aramayın. İslam dünyasında o kadar öküz var ki !...

Benden söylemesi…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.