1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Bir milyonun hakkı bir kişide!
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Bir milyonun hakkı bir kişide!

A+A-

 

Ülkemizde dolar milyarderleri yığınla baş gösteriyor. 15 yıl önce 4 tane dolar milyarderi vardı şimdilerde 60'a kadar çıkmış.

Ülke olarak yoksul fakir bir ülkeyiz. Kimse pembe tablo anlatmasın. 10 milyon emekli 6 milyon asgari ücretli, 4 milyon orta gelirli insanımız var. Bunların ailelerini de saydığımızda zaten ülke nüfusu oluyor. Yani 70 milyona yakın kişi.

Peki bunca insan çalışıyor, üretiyor, satıyor ama niye yoksul? Bugün devletimizin açıkladığı yoksulluk, fakirlik ve geçim sınırına bakılınca yaklaşıp 70 milyon insanın hemen hemen hepsi bu geçim sınırının altında kalıyor. Çünkü yoksulluk sınırı 4.500 TL.

Evet hangi çalışan 4.500 TL maaş alıyor? Kaldı ki bu yoksulluk sınırı hani biraz daha üstünü alan eh işte geçinebilir diyorlar.

Peki bunca insanın hakkı nereye gidiyor? Veya neden bu kadar az para veriliyor? Eski Maliye bakanı Mehmet Şimşek ne demişti? Asgari ücreti biraz fazla verirsek ülke ekonomisi çöker.

Sonra işte yaptıkları %6 gibi artış için efendim iyi bir para demişti. Az maaş alınıyorsa bu Demirel’in suçudur denmişti. Yani denmişti de denmişti. İcraat var mı? Tabi ki sıfır.

Erbakan hocanın 1996 ve 97 yılındaki Refahyol hükümetinin icraatlerine bakıyorum emekli, işçi, memur almışta almış bu kadar maaşlara büyük zamlar yapılabiliyormuş demek ki.

Ama tabi yapacak adam lazım. Şimdikilerin verdiği % 3 -5 onlar zammı yani.

O üç – beş dolar milyarderi adamın paralarını toplayınca 80 milyon insanın kazandığı paraya daha ağır basıyor. Bir ülkede halk değil de bir avuç adam kalkınıyorsa o zaman oradaki adalette ve yönetimde bir sorun vardır.

Emperyalist güçler, dünyayı sömüren Siyonistler, her kurdukları tezgahı buna göre kurup Müslüman ülkelerin büyümelerini önleyip halkını aç susuz bırakmaktadır. Borca esir et aç susuz bırak ve rahat edemesinler. Bu bir Yahudi hamam başı olan Haim Nahum stratejisidir.

Bize de aynını yaptılar. Halk aç, susuz, parasız, yoksul ama bir avuç adam zengin. Buyurun buradan yakın şimdilik…

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.