1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Başkanlık sistemini niye zorluyorlar?
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Başkanlık sistemini niye zorluyorlar?

A+A-

 

Efendim her seferinde aynı şeylerle karşılaşıyoruz. Zoraki başkanlık sistemi. Sayın Cumhurbaşkanı yatıyor başkanlık, kalkıyor başkanlık..

Başbakanımızı zaten söylemeye gerek yok. Sanki 'başkanlık' gelsin diye Başbakan olmuş gibisine bu sistemi diretiyorlar.

Yani sanki bizim her işimiz hallolmuş gibi şimdi bu sistemle uğraşıyoruz. Bana göre ‘’Başkanlık’’ bu ülke için muazzam bir yanlış olur.

İşte ABD'yi örnek gösterip bakınız orası da başkanlık ile yönetiliyor şöyle kalkınmışlar böyle kalkınmışlar gibi düşünmeyelim çünkü ABD’de terör sorunu yok bizde var. ABD’de sömürü yok bizde var .

ABD üzerinde kimsenin paylaşma hesabı yok bizde var. Yani bizim ülkemizi bölüp parçalayıp BOP (Büyük Ortadoğu Projesi – Büyük İsrail)’e katmayı planlıyorlar.

Biz onun için yıllardır paçamızı terörden ve diğer sorunlardan kurtaramıyoruz. Şimdi sanki her iş bitmiş gibi illada başkanlık için bastırıyorlar.

Başkanlık gelirse ne değişecek? Emin olunuz ki, hiçbir şey değişmeyecek. Zaten değişecek bir şey var buyursun sayın Cumhurbaşkanı değiştirsin. Elinde Başbakan var, Genelkurmay var, Meclis var, medya var, sivil toplum kuruluşları da var.

Yani bir şey yapmak istedi de gücümü yetmedi ki? Bu ülkede 300 den fazla paşa onun zamanında onun emriyle içeri atılabiliyorsa başkan olmaya gerek yok ki.

Buyurun efendim yapabilecek her şeyi yapacak gücünüz var zaten niye illa başkanlık?

Başkanlığı İsrail ve ABD’de istiyor çünkü o şekilde daha rahat sömürecek ve yok edecekler. Bıraksınlar şimdi başkanlık olursa şöyle düzgün oluruz böyle yürürüz yok ülke şöyle böyle düzelir laflarını bunların hepsi hayal.

Zaten gereken güç ellerinde varken ABD ve İsrail ekseninden çıkamayan hep düşman gibi görünüp sonra hep dost olan ittifak eden bir hükümetin eline başkanlık verilirse ne değişecek? Daha rahat ABD ile dost olacaklar hepsi bu.

ABD’de daha rahat bizi ve Müslümanları yok edecek. Başkanlık, özerklik, eyaletler, değişim sistemleri vs vs derken bakmışınızınki, Allah korusun ABD bize karakol bile açtırmıştır.

Mevcut sistem daha da güzel bir sistem kalmasını istiyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.