1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Aksu ne zaman konuşalım
Aksu ne zaman konuşalım

Aksu ne zaman konuşalım

Yusuf Aksu; Bugün insanlarımız ‘evim riskli biliyorum ama yapacak bir şeyim yok' diyorsa bu çaresizliğin sebeplerini ve çözümlerini konuşmayalım mı’ diye sordu.

A+A-

Yusuf Aksu; Bugün insanlarımız ‘evim riskli biliyorum ama yapacak bir şeyim yok' diyorsa bu çaresizliğin sebeplerini ve çözümlerini konuşmayalım mı’ diye sordu. Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu, yaşanan son İzmir depremiyle birlikte yeniden gündeme gelen konut riskleri ve çarpık kentleşmeye yönelik açıklamalarda bulundu. ‘Siyasetin sorumluluk makamı olduğunu belirten Aksu, özellikle uzun süre kesintisiz sürdürülen iktidarın deprem önlemleri noktasında ileriye gitmesi gerekirken maalesef her geçen gün geriye gitmekteyiz. Bunları şimdi değil de ne zaman konuşmalıyız’ dedi.  Aksu, İzmir depreminde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilediği açıklamasında şu konulara değindi.
ÇAYIROVA İÇİN NE YAPILDI?
Bugün sadece yerel yönetim bazında bile değerlendirme yapacak olursak deprem gerçeğinin ilçemiz ölçekli ciddi boyutları olduğunu görebiliriz. 16 Yıldır ülkemizi olduğu gibi Çayırova’mızı da mevcut hükümet partisi yönetmektedir. Bugün geldiğimiz noktada ilçemizin temel sorunlarını ve risklerini en aza indirmek için ne gibi çalışmalar yapıldı yada yapılacak bilmiyoruz. İlçemizin risk haritası çıkarıldı mı? riskli binaların tespiti ve çözümü üzerine her hangi bir çalışma yapıldı mı? Deprem sonrası olası durumlarda barınma alanları oluşturuldu mu? Bugün İlçemiz nüfusunun neredeyse yarısını oluşturan Çayırova ve Yenimahalle mahallelerimizde değil barınma alanı nefes alacak alan bile bulunmamaktadır. Bunun üzerine bu bölgeler için özel bir çalışma yapıldı mı? Yapılacak mı? 
KAZANAN ÇAYIROVA OLSUN
Çayırova halkı olarak yerel yöneticilerimizi sadece partilerinin genel başarısı için çalışırken görmek istemiyoruz. Her şartta ilçemizin menfaatini düşünmelerini istiyoruz. Bir çalışma yapılırken aman siyaseti finanse eden rant odaklarını rahatsız etmeyelim diye düşünülmemeli. Örneğin ilçemizde bir proje planlanırken yöneticilerimiz ‘lobiler değil halkımız ne kazanacak’ diye bakmalı ve bu çalışmamız partimizin genel politikasına yada başarısına zarar verir mi vermez mi diye düşünmemelidir. Çayırova ilçemizin geleceğini, yerleşimini ve vizyonunu yerel yöneticiler düşünmeli lobiler yada bir kısım siyasi ikbal peşinde koşan kişiler değil. 
ÇAYIROVA KOMİSYONU KURULSUN
Maalesef ilçemizin uzun yıllar çok önemli kaynakları ranta ve boşa harcandığı için ilçemizin geleceğini sağlıklı inşa etme noktasında sıkıntılar yaşıyoruz. Geçmişte de uyardık şimdi de uyarıyoruz. Bırakın şu siyasi kısır çekişmeleri ve siyasi rant endişelerini. Giden canlar geri gelmiyor. Giden zaman geri gelmiyor. Biz burada yaşıyoruz ve gidecek başka yerimiz yok. 
Bakın Çayırova ilçemiz yerleşim olarak büyük bir kısmı son 15 yılda inşa edilmiş olmasına rağmen risk planlamasına tam anlamıyla uygun yapılmamıştır halen ilçemizde ciddi bir deprem ve sel-su baskınları riskleri bulunmaktadır. Bunları ortak akılla çözmeliyiz. Buradan çağrıda bulunuyorum. İlçemizde bir komisyon kurulsun ve yine yerel yönetimin kontrolünde olsun. Bu komisyonda bütün siyasi partilerin, STK ların, kurum ve kuruluşların temsilcileri olsun. Bu komisyon ilçemizin risk durumlarını ve geleceğini tartışsın masaya yatırıp değerlendirsin ve ortak bir akıl çalışması ortaya konsun. Bu bir milat olsun ve kazanan ilçemiz olsun’ dedi. 
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.