1. HABERLER

  2. YEREL HABERLER

  3. AK Genç Dilovası’nda kongre yapıldı
AK Genç Dilovası’nda kongre yapıldı

AK Genç Dilovası’nda kongre yapıldı

AK Parti Dilovası İlçe Gençlik Kolları’nın Olağan İlçe Gençlik Kongresi önceki gün çok sayıda katılımla gerçekleşti. Tek listeli kongrede Muhammet Demir yeni başkan oldu.

A+A-

AK Parti Dilovası İlçe Gençlik Kolları’nın Olağan İlçe Gençlik Kongresi önceki gün çok sayıda katılımla gerçekleşti. Tek listeli kongrede Muhammet Demir yeni başkan oldu.
AK Parti Dilovası İlçe Gençlik Kolları’nın 6. Olağan Kongresi dün akşam gerçekleştirildi. Dilovası Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongreye AK Parti Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, Dilovası Belediyesi eski başkanı Ali Toltar, AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, Diovası İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut, Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanı Şenay Önder, Belediye Meclis üyeleri, STK temsilcileri, AK Parti il ve ilçe yöneticileri ile partililer katıldı.
DİVAN ÜYELERİ SEÇİLDİ
Kongre divan başkanlığı ve kurulu seçimiyle başladı. Divan Başkanı olarak Halil İbrahim Arslan seçilirken, Ömer Oğuz, Yunus Elden, Ebru Geyhan divan üyeleri olarak seçildi. Divan seçiminin ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.
BU BİR BAYRAK DEĞİŞİMİDİR
Kongrenin açılış konuşmasını eski Gençlik Kolları Başkanı Emre Sarıca yaptı. Sarıca “Bizler ümmetin umudu, mazlumların gür sesi olan Recep Tayyip Erdoğan’ın dava arkadaşlarıyız. Dilovası’nda partimizin bayrağını yere düşürmedik. Hem genel hem de yerel seçimlerde de çalışmalarımızı sürdürdük. Bu bir veda değil bir bayrak değişimidir” dedi.
DURMADAN, YILMADAN ÇALIŞIYORUZ
Sarıca’nın arkasından konuşma yapan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İzmir’de yaşanan depremden dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirterek hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara geçmiş olsun dileklerinde bulunurken, “Bizler Halka hizmet hakka hizmet düsturuyla yola çıktık. İlk başladığımız günden bu yana durmadan yılmadan çalışmaya ve daha ileriye gitmek için var gücümüzle çalışmaya gayret ediyoruz. Bu yolda bize destek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İl Başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum.
BAKANLIKLAR DÜZEYİNDE ÇALIŞIYORUZ
Çalışmalarımızı daha yukarılara taşıyarak Bakanlıklar düzeyinde ilçemizde eksik olan şeyleri çözmek için çalıştık. İlçemiz adına ciddi destekler alıyoruz. Dilovamıza gösterdikleri ayrıcalıktan dolayı tüm bakanlıklarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 
DİLOVASI HİZMETE DOYACAK
Spor bakanlığından 4 projenin onayı aldık. Tepecik ve Köseler mesire alanlarını ihaleye çıkarıyoruz. Halkımızın daha iyi hizmet alabilmesi için PTT şubelerini personellerimizle açtık. Diliskelesi’nde 8 yıl aradan sonra trenimiz durmaya başlayacak. Tavşancıl’da ki tarihi dokuyu canlandırmak için Turizm Bakanlığımızca tarihi evlerimizi restore ediyoruz. 276 dönümlük Millet Bahçemizin ihalesi yakın zamanda yapılacak. Orhangazi, Kayapınar ve Turgut Özal Mahallelerinin bulunduğu alana mesire alanlarımızı yapıyoruz. Yarım kalan projeleri de tamamlamaya devam ediyoruz. Kapalı yüzme havuzumuz bitti. İlçemiz yeni sokak aydınlatmaları ile adeta aydınlandı. Aydınlatma çalışmalarımız devam edecek. 
Tahir Başkanımızın öncülüğünde Dilovamız hizmete doyacak. Rabbim Dilovası’na yakışır hizmetler etmeyi nasip etsin.”dedi. 
GENÇLİK GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR
AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, “6. Sını düzenlemiş olduğumuz Gençlik Kollarımızın kongresine hoş geldiniz. AK Parti birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin hayat bulduğu bir dava hareketidir. Bu gün bir kez daha bu tabloyu yaratan Rabbimize hamdolsun. Gençlik bizim yarınlarımız, hayallerimiz ve hedeflerimizdir. Gençlik geleceğimizin teminatıdır. 
GENÇLERİMİZE ÖNEM VERMEYE ÇALIŞIYORUZ
Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi gençlere siyasette yer vermek ustalığın şiarındandır. Gençliğe ve genç kardeşlerimize önem vermeye çalışıyoruz. Bir bayrak değişimine şahitlik ediyoruz. 3 yıl boyunca Gençlik kollarında başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı Emre Sarıca ve ekibine teşekkür ediyorum. Emre Sarıca yeni dönemde ilçe başkan yardımcısı olarak göreve devam edecek. Bayrağı devralacak Muhammet Demir ve ekibine şimdiden başarılar diliyor. Her zaman yanlarında olduğumu bilmelerini istiyorum.”dedi.
ŞAYİR’İN EMEKLERİNE BİZZAT ŞAHİDİZ
Bizler de göreve geldiğimiz günden beri şehrimize hizmet etmek için kollarımızı sıvadık. Halkımızın ilgi ve alakaları bizi motive etmekle birlikte omuzlarımızdaki yükünde farkındayız. Büyükşehir Belediye Başkanımız, İl Başkanımız ve Dilovası Belediye Başkanımızla birlikte koordineli bir şekilde çalışarak gelecek hizmetlerin takipçisi olacağız. Yerel seçimlerin ardından geçen sürede Belediye Başkanımız Hamza Şayir’in emeklerine bizzat şahidiz. İlçemize hizmet etmek için gece gündüz edemeden çalıştığını görüyoruz. İnşallah bu çalışmalarla birlikte güzel yeni bir Dilovası’nı hep birlikte inşa edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın belirlediği 2023 hedefine ulaşmak için hep birlikte daha çok çalışacağız. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına denk gelen 2023’te ülkemiz zincirlerini kırmış, güçlü bir ülke olarak tüm dünyada hak ettiği yerde olacaktır.”dedi.
ÖZDEMİR TEBRİK ETTİ   
Yıldırım'ın ardından konuşan AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir, geçmiş dönem ilçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Sarıca ve yönetimine tebrik ederek, Muhammet Demir ve yönetimine de başarılar diledi. 
BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ İZMİR’DE
Özdemir’in ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmir’e yaşanan depremden dolayı büyük üzüntü duyduklarını dile getirerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak ekiplerini İzmir’e gönderdiklerini belirterek vefat edenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara geçmiş olsun dileklerini iletti. 
KÖMÜRCÜLER OSB’NİN TAKİPÇİSİYİZ
Büyükakın, “Dilovası’nın gündeminde olan Kömürcüler OSB’nin kaldırılması için çalışmalarımız sürüyor, titizlikle takip ediyorum. Kesinlikle kaldırılacaktır. Karayolunda her yağmur sonrası yaşanan su baskınlarının sona erdirilmesi içinde çalışmamızı başlattık. İSU konuyla ilgili çalışma yapıyor. İnşallah çalışmamız bittikten sonra Dilovası karayolu üzerinde ki o görüntüler tarihe karışacaktır.
BÜYÜKAKIN, BAŞARILAR DİLEDİ
Dilovası bizim için çok kıymetli. Dilovası çok daha iyilerine layıktır. Bizde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bizde daha güzel Dilovası için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Eski Gençlik Kolları Başkanı Emre Sarıca ve yönetimine teşekkür ediyorum. Yeni gelen Muhammet kardeşimiz ve yönetimine de başarılar diliyorum.”dedi.  
BÜYÜK BEDEL ÖDEDİK
Kongrede konuşan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş yaparak, “İzmir’de yaşanan depremde vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. 1999 depremini hep birlikte yaşadık ve büyük bir bedel ödedik. 6 bine yakın insanımız şehit oldu. Bir gerçeği bir kez daha gözle gördük. İnsanları deprem değil depreme dayanıksız binalar öldürür. Bizlere düşen depreme dayanıklı binalar inşa etmektir. 
GENÇLER BİZİM TEMİNATIMIZ
AK Parti milletin kalbinden çıkan milletin ta kendisi olan bir partidir. Bugün itibari ile 11 milyon üyesi olan büyük bir ailedir. Birileri bu partinin dağıldığını, partinin içerisinden yeni partiler kurulduğunu söylüyor ya ama gerçek bu değil. Gerçeğin ta kendisi milletin teveccühü AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’da. Bu partide gençlerin ve kadınlarının ayrı bir yeri vardır. Gençlerimiz daha güçlü bir şekilde bu partide yerini almalıdır ki siz bizim teminatımızsınız. Heyecanlarımızı yarınlara taşıyın. Bizler sizlerin yarınları için mücadele ettik ediyoruz da sizler de artık bu mücadelenin içinde olacak ve ülkemizin geleceği ve milletimiz için çalışacaksınız. Dün başkaları bu görevleri yapıyordu şimdi başka arkadaşlar yapacak. Yeni arkadaşlara başarılar diliyorum.”dedi.
AK PARTİ MEDENİYET HAREKETİDİR
İl Başkanının ardından Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz ve Cemil Yaman birer selamlama konuşması yaptı. Yaman burada yaptığı konuşmasında “Genç insan davası için gecesini gündüzüne katan insandır. Bugün gençlerimizin bir kongresini gerçekleştiriyoruz. Bir bayrak değişimi yaşanacak. AK Parti bir parti değildir. Gençler unutmayın AK Parti bir medeniyet hareketidir. AK Parti gücünü halkından gençlerinden almaktadır. 
ÜLKEMİZ GÜCÜNÜ GENÇLERDEN ALIYOR
Gençler bizim için çok önemlidir. Ülkemiz gücünü gençlerinden alıyor. Siz daha çok çalışacaksınız ülkemiz daha güzel yarınlara doğru gidecektir. Bugün burada yaşanacak bayrak yarışında Emre kardeşimiz bayrağı Muhammet kardeşimize devredecek. Muhammet kardeşimizde bayrağı daha yukarılara taşımak için çalışacaktır. Muhammet Demir ve ekibine şimdiden başarılar diliyorum.”dedi.  
İŞTE MUHAMMET DEMİR’İN LİSTESİ
Başkan; Muhammet DEMİR
Yönetimi; Yusuf ekici, Şaban Susuz, Abdullah Turak, Ceyda Baran, Emre Arslan, Feyzanur Kaya, Fatih Yılmaz, İbrahim Akbulak, İbrahim İnalkoç, Kasım Didinç, Muhammet Yılmaz, Osman Korkmaz, Osman Laç, Ömer Erdoğan, Rüstem Orhan, Ramazan Meral, Samet Ertut, Serhat Çakan, Yılmaz Çelik
 

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.