1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Abdullah Gül ve Saadet Partisi
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Abdullah Gül ve Saadet Partisi

A+A-

Saadet Partisi'nin geçenlerde verdiği iftar yemeğine katılan Abdullah Gül için Saadet Partisi'ne geri mi dönüyor? gibilerinden söylentiler yapıldı.

Aslında daha öncede yapılıyordu bu gibi söylentiler ama tabi ki bunlar sadece söylenti olabilir. Abdullah Gül, ‘Milli Görüş’ davasını terk etmiştir. Davasını menfi değerler için bırakmıştır.

Burada (Fazilet Partisi'nde) liderlik sultası var diyerek, Erbakan hocadan başkasının sözü geçmiyor imasında bulunmak üzere 2000'li yılların başlarında 'yenilikçiler' adı altında bölünmeye çanak tutan ve 'gelenekçiler' diye nitelendirdikleri dava adamlarını beğenmeyip terk eden bizzat kendileridir.

Şimdi 'yenilikçiler'den umduğunu bulamayıp, tıpkı kendisinin terk ettiği gibi, kendisi de terk edilince Saadet Partisi'ni çantada keklik falan sanması veya öyle bir izlenim oluşturulmasın çünkü Saadet Partisi'nin asil ve dava adamları var lideri de var.

Öyle yandı keten helva havasına düşüp te, kimse ‘Milli Görüş’ teşkilatını kendisi için bir kurtuluş veya rekabet edecek alan göremez. Ayrıca akıl hocalığı yapmak sureti ile kimse Saadet Partisi'ni bireyler için birer kalkan ve koruma görmesin.

Hatırlatmak isteriz ki; ‘Milli Görüş’ tüm insanlığın hayrına çalışan ve yeryüzünün mikrobu olan başta Siyonizm olmak üzere her şer odaklarına karşı dik duran ve mücadele veren bir harekettir.

Bu harekette bireylerin kendi hırsları, yenilgileri, ortada kalmışlıkları için yer yoktur. Ayrıca Abdullah Gül bu davayı yüz üstü bırakıp gitmiştir. Bu davanın emeklerini başkalarına bırakmış ve bireysel olarak kendileri rütbe alarak yükselmiş, ümmet ise çökertilmiştir.

Şimdi bunca vebale ve davanın akışına vurulan darbenin ahlarını bir kenara bırakıp ta kim neyin hayalini kuruyor? ‘Milli Görüş’ hizmet etme yeridir İslam alemini kana bulayanlarla ortak olma yeri değildir. ‘Milli Görüş’ bir Ümmet ittifakıdır. Ümmetin kurtuluş reçetesidir.

Bu reçetiyi yırtıp atıp doktoruna da isyan ederek gidenlerin sonra aman başım vay başım telaşına düşüp te geri dönme yeri değildir.

Kimin ne düşündüğü ne yazıp çizdiği ancak kendisini bağlar ama hatırlatalım ‘Milli Görüş’ teşkilatını ancak bu davanın sabit neferleri olan siyaset mücahitleri savunur ve yönetir.

Başkaları ise ettiklerinin bedellerini, ettikleri ile ödesinler. Kimse boş hayal kurmasın ‘Milli Görüş’ün’ lidere ihtiyacı yok zira yıllarca mücadele veren yiğitleri var. Biz ancak bizimle olanla yürürüz. Diğerleri yürüdükleri ile temas halinde olsun da aman başım vay başıma çareyi oralarda arasın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.