1. YAZARLAR

  2. Serap ÇAKIR

  3. YARGISIZ İNFAZ YAPILIYOR
Serap ÇAKIR

Serap ÇAKIR

YARGISIZ İNFAZ YAPILIYOR

A+A-

                                                    

Gebze İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz sayın Mücahit Sak’ın yerine Düzce sportif eğitim uzmanı Gökhan Yavaşer'in atandığı haberi geldi. Bu haber üstüne sosyal medya çalkalandı.Telefon trafikleri uzun müddet devam etti. Herkes yine de acaba aslı var mı? düşüncesine girdi ve inanamadılar. Beklenmedik durumun şoku yaşanmaya başlandı.

Spora karşı sevgisinden,sorumluluğunun farkında olmasından dolayı sporu çocuklara, gençlere sevdirecek her türlü organizasyona öncülük eden başarılı işlere imzalar atan,Gebze’de spor ve sporculuk bilincinin gelişmesi için gerekli her türlü gayreti gösteren, desteği veren bir müdür görevden alınıyor.

Mücahit bey insan canlısı ve samimi bir kişiliğe sahip.Müdürlük sıfatına uyması gereken her türlü iyi duygular,davranışlar içinde bir kişi.Demek ki bütün bu güzel davranışların,faaliyetlerin devlet katında bir önemi yokmuş.

Üstelik Mücahit Sak’ın  Gebzespor ’a sevdasını da sporun içinde olan herkes çok iyi bilir.Gebzespor taraftarlarınında çok sevdiği bir kişilik olan Mücahit bey için Gebzespor taraftarları kampanya başlattı.Hep birlikte müdürümüzün sonuna kadar destekçisiyiz. Ben bu haberlerin doğruluğundan emin olmak için kendisiyle görüştüğümde atama  kesin gerçekleşti, hayırlısı olsun dedi. Şahsen bu işin doğruluğuna kendisiyle görüştükten sonra inandım.

Atama yapıldığının yeni müdür geldiği an öğrenilmiş olması hepten manidar. Yeni müdür gelmiş heryeri dolanmış bakmış, gezmiş, birkaç gün sonrada gelip göreve başlayacağını söylemiş ve gitmiş. Trajikomik bir iş. Bu sahneyi bazı filmlerde izlemiştim. Demek ki sadece filmlerde yaşanmıyormuş.

Yangından mal kaçırır gibi sürekli hükümet tarafından yapılan sürpriz atamalardan ilçelerimizde nasibini almış oldu. Cumhurbaşkanı’nın Başbakan’a hükümet kurma yetkisini vermeyi ağırdan alıp beklemesinin nedenleri  sanırım bu atamalar ve yarım kalmış işleri halletme çabası. Devlet her birime hızlıca kendilerine yakın adamlarını yerleştirme peşinde. Ama  dikkat etsinler yakın bir zamanda da bakarsınız hükümet yine değişir gelenler yerlerinden kalkmak zorunda kalırlar. Adaletsizliklerin her türlüsüne  Allah şahit.

Yan gelip yatanın el üstünde tutulup, çalışıp çabalayıp başarılara imza atan insanların yerden yere vurulduğu bu dünyada aslında bu durum  beni çok şaşırtmadı. Kim bilir kimler nelerden rahatsız oldular? Kimin yada kimlerin menfaatine böyle bir karar aldılar? Yazık çok yazık memleket ne hale geldi. Neyse ki bizim İlçemizinde sözü geçer diye düşündüğümüz vekilleri var.Vekil olmadan önce nice vaatler dinlemiştik.Bakalım bu duruma el atıp düzeltebilecekler mi? Eğer düzeltemezlerse bu demek oluyor ki boşuna seçilmişler. Hükümet üzerinde ilçeyi koruyup destek olacak güçleri olmadığı anlamını çıkarabiliriz.

Darıca İlçe Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu’nun  yerine de Sakarya'dan müdür ataması gerçekleşerek iki ilçe de mübarek günlerde neye uğradığını şaşırdı.Darıca İlçesi de başarılı bir müdürünü kaybetmiş oldu.İki ramazan şoku birden gündeme bomba gibi düştü.

Önceki ve Sonraki Yazılar