1. YAZARLAR

  2. Sümeyye GÖRAY

  3. Vatan haini çok azizim…
Sümeyye GÖRAY

Sümeyye GÖRAY

Vatan haini çok azizim…

A+A-

Takatimiz kalmadı…

Ak koyunun kara koyunun belli olduğu günleri yaşamaktayız. Terör hızla tırmanırken gelen şehit haberlerini izlemeye takatimiz yok artık. Her gün ne güneşler batıyor, ne hikâyeler son buluyor. Arkalarında bıraktıkları gözü yaşlı aileleri… bu acıyı anlatmaya hangi alfabe yeter bilmiyorum. Ama oyun çok derin bunu biliyorum. Şu içine çekilmeye çalıştığımız olay çok haince ve ince planlar üzerinde yürütülüyor. Ve insanımız bir koyun gibi kurban ediliyor, edilmeye hazırlanıyor.

Ortadoğu’daki olayları yakından takip ederken Türkiye planlarını elbette biliyorduk ama günü geldiğinde ülkeyi çıkarları uğruna feda etmeye hazır olan vatan hainlerinin olunduğunu da tahmin edememiştik nihayetinde. Hangi amaç uğruna? Kimin için?   Aklımızda dönüp dolanan bir sürü soru... Bu ülke vatan sevdalısı olarak kendini tanıtıp sonra vatan bölmek için kolları sıvayan kaç hain gördü. Ve hiç biri emeline ulaşamadı.

Son 5 yılda kaç tane başarısız darbe girişimine şahit olduk. Bu kez de emellerine ulaşamayacaklar Allah’ın izni ile. Ve biz bütün bu içteki ve dıştaki düşmanlarla mücadele verirken tutturulmuş bir koalisyon türküsüdür gidiyor.  Ak parti ile bütün fırsatları değerlendirip koalisyon kurmak isteyen bir parti? Ülkeyi bu kadar seviyorsan insanlar sokağa dökülüp provokasyona gelince duyarlı olup seçmenini sakinleştireceksin.

Çünkü bunu senden daha iyi kimse yapamaz. Ya anlamıyorum gerçekten. Hayır sonra koltuk sevdalısı olarak söyleyince de tepki çekiyoruz. Ama bunun başka açıklaması yok ki. Her yazımda bu kez siyasi içerikli yazmayacağım diye karar alıyorum. Ama birde bakmışım siyasetle harmanlamışım yazımı. Elde değil, görüyor görmemezlikten gelemiyorum. Mesela anlam veremediğim bir nokta daha; neredeyse hemen her gün bir şehit verirken sözde vatan sevdalıları neredeler?  

Hayır sokağa dökülmelerine gerek yok, ki zaten biz uygar insanlarız derdimizi sokakta halledemeyeceğimizi de biliyoruz. Bunu bir onlara anlatamadık o da ayrı tabi. Hani ünlü(!) camiasından bahsediyorum. Hayır Gezi olaylarında çok vatan severdiler ya hani ama vatan evlatları bir bir şehit olurken kendilerinden haber alınamıyor. Hayır bir şeyden değil artık merak etmeye başladık.

Zira hangi kuma gömdüler kafalarını en azından bilsek iyi olurdu. Hoş neye göre ünlü olarak tabir ediliyorlar o da ayrı bir muamma. Sanırım değerlerin anlamını ve bunu hak eden insanları yeniden gözden geçirmek gerek. Belki bana göre doğru olan onlara göre yanlış olabilir,  bu elbette gayet doğal bir şey.

Ama aramızdaki fark ben böyle bir durumda kendimi sokağa atıp ülkemi iç savaşa sürüklemeye çalışmam. Sorun sokakta çözülmez azizim. Bunu da eklemekte fayda gördüm. Rabbim dost görünümlü düşmanlardan korusun Türk milletini. Rabbim bu topraklar için toprağa düşmüş şehitlerimizin ailelerine sabır versin,  sağlıcakla kalın…

SÜMEYYE GÖRAY

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.