1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Topaca'dan Yeni eğitim yılı mesajı!
Topaca'dan Yeni eğitim yılı mesajı!

Topaca'dan Yeni eğitim yılı mesajı!

Kocaeli Valisi Ercan Topaca 2012-2013 eğitim öğretim yılının açılışı nedeniyle velilere ve öğrencilere önemli mesajlar gönderen bir yazılı açıklama yaptı.

A+A-

"2012-2013 eğitim öğretim yılı 17 Eylül 2012 Pazartesi günü ilköğretim haftası ve eğitim öğretim yılı açılış törenleri ile başlamış olacaktır. Örgün eğitimde yaklaşık 340.000 öğrencimiz ve 15.000 dolayında öğretmenimiz yeni bir şevk ve heyecanla 14 Haziran 2013 tarihine kadar devam edecek olan yoğun ve yorucu bir sürecin başlangıcını yapacaklardır.

 

 

Eğitim, şüphesiz her dönemde bütün toplumların öncelikleri arasında yer almıştır. Günümüzde de büyük bir hızla değişen ve gelişen milletler, dünya birincisi olma yarışlarını, bütün bireyler için sağlanan kaliteli ve nitelikli bir eğitimle güçlendirip hızlandırmaktadırlar. Yoğun bir öğrenci potansiyeline sahip olan İlimizde de istihdam politikalarını da göz önünde bulundurarak,  dünya standartlarında bilgi ve becerilere sahip nesilleri yetiştirmek amacıyla başlatılan çabalarımız hiç ara vermeden devam edecektir. Ancak, eğitim öğretimde istenen başarıyı yakalayabilmek için başta aileler olmak üzere hayırseverlerin, sivil toplum örgütlerinin, medyanın ve toplumun diğer bütün kesimlerinin desteğine, katkısına ihtiyaç bulunmaktadır. Bu anlamda katkı sunan ve desteği olan herkese teşekkür ediyorum.

 

 

Değerli Yönetici ve Öğretmenler…

 

 

Toplumların ve devletlerin inşasında, öğretmenlerin katkıları ve desteği, hertürlü gayret ve çalışmadan daha önemlidir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada öğretmenlerin çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlamada görevlerini en iyi şekilde yapacaklarına inancım tamdır. Çocuklarımız için gösterilen şefkat, gayret ve fedakarlık, ülkeye ve millete sahip çıkma adına yapılan en kutsal ve en anlamlı çalışmadır. İlimizde eğitim kalitesinin artırılması için yapılan çalışmalardaki katkılarından dolayı bütün öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, başarılarının devamını diliyorum. 

 

 

 

Sevgili Öğrenciler..

 

 

Sizlere çok önem veriyor, en iyi bir şekilde yetişmeniz için hiçbir fedakarlıktan asla geri kalmıyoruz. Sizlerin de büyüklerinizin beklentilerini boşa çıkarmayacak bir gayret ve çalışmanın içinde olmanızı istiyoruz. Bunun için ilk günden itibaren derslerinizi önemseyerek kendinize çizeceğiniz plan ve program doğrultusunda çalışır, öğretmenlerinizin, anne ve babalarınızın önerilerini dikkate alırsanız, hayatınız boyunca bütün hedeflerinize ulaşır ve mutlu olursunuz. Derslerinizden artan zamanınızı kitap okuyarak, spor yaparak, sosyal-kültürel faaliyetlere katılarak geçirirseniz daha sağlıklı, daha başarılı ve daha güçlü bir kişilik sahibi olursunuz. Sizlere güveniyor ve sizleri çok seviyoruz.

 

 

Değerli Veliler..

 

 

Çocuklarınızın daha iyi yetişmesi ve beklediğiniz başarıyı gösterebilmesi için öğretmenler kadar sizlerin de görev ve sorumlulukları vardır. Sadece onların maddi ihtiyaçlarını karşılamayı yeterli görmeyip, onlara iyi bir çalışma ortamının hazırlanmasından meslek seçimine kadar birçok konuda rehberlik edip destek olursanız, başarılarını görmenin mutluluğunu siz de yaşayacaksınız. Yapılan bütün araştırmalar; çocukların iyi bir eğitim almasında, toplumun ve ülkenin beklentileri doğrultusunda yetişmesinde, öğretmenler kadar anne babaların da çok önemli katkılarının olduğunu göstermektedir.  Bu duygu ve düşüncelerle, İlköğretim Haftasının ve 2012-2013 eğitim– öğretim yılının İlimiz ve Ülkemiz için hayırlı uğurlu olmasını; yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizin sağlıklı, mutlu ve başarılı bir öğretim yılı geçirmesini diliyor, saygılar sunuyorum. "

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.