1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Takım arabası tercihinde dikkat edilmesi gereken hususlar !
Takım arabası tercihinde dikkat edilmesi gereken hususlar !

Takım arabası tercihinde dikkat edilmesi gereken hususlar !

Atölyelerde düzenli bir görünüm için bir takım ürünlere ihtiyaç vardır. Bu ürünler günlük hayatımızı ve iş hayatımızı yoluna sokan, derleyen ve toparlayan çözümler sunmaktadır.

A+A-

 

Bir fabrikaya girdiğinizde öncelikle görebileceğiniz ürünler makineler olmaktadır. Daha sonra ise bu makinelerin yanlarında, çalışma ortamını zenginleştiren, derleyen toparlayan bir  takım ürünler göreceksiniz. Bu ürünlerin başında takım arabası gelmektedir. Bu ürünler teleskopik raylı çekmecelere sahiptir. Çekmecelerinin iç kısımlarına tornavida, anahtar, takımlar güvenle saklanmaktadır.

 

Ayrıca takım arabalarının alt kısmında tekerlek bulunmaktadır. Tekerlekler frenli ve döner olarak üretilir. Takım arabası tercihinde bir çok kriter mevcuttur. Marka, model vb. gibi bir çok çeşit alternatif mevcuttur. Fakat takım arabası tercihinde nelere dikkat edilmelidir? Kaliteli bir takım arabası yüksek kaliteli, kalın bir saçtan imal edilmelidir. Piyasada çok ince malzemelerden üretilen takım arabaları mevcuttur. Bu ürünler kesinlikle uzun ömürlü değildir. Çekmeceler son model % 100 açılır teleskopik raylı olarak veya standart eski tip rulmanlı olarak üretilebilir. Tekerlekler kauçuktur. Merkezi kilit sistemine sahiptir. 1 noktadan kilitleme yapar ve tüm çekmeceler kilitlenir. Üretim ve montaj hatlarında oldukça yoğun kullanılır.

 

Takımların ve iş ekipmanların taşınması ve muhafaza edilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Teknik servislerin en gözde ürünlerinin başında gelmektedir. Fabrikalarda bir diğer endüstriyel malzeme olan çalışma tezgahı da aynı amaçla kullanılmaktadır. Çalışma tezgahları bir çok modeli içinde barındırır. Fakat kaliteli bir ürün için bir takım faktörler vardır. Buna dikkat edilmezse çok kalitesiz ve kısa ömürlü bir ürüne sahip olabilirsiniz. Bu faktörleri kısaca şu şekilde açıklayabilir. Çalışma tezgahlarının üzerindeki profil kalınlığı, sac kalınlığı, mdf kalınlığı, işçilik kalitesi, çekmece kalitesi vb. faktörler bir takım tezgahının kalitesini göstermektedir. Atölye tezgahı 1 metreden , 10 metreye kadar bir çok farklı model şeklinde üretilebilir. Modüler olması nedeniyle metrelerce uzunlukta çelik çalışma tezgahı yapılabilir.

 

Bir diğer atölye ekipmanı ise işçilerin elbiselerini sakladıkları kilitli metal dolaplardır. Bu dolaplar soyunma odalarında kullanılır. Elbise, ayakkabı, cüzdan gibi eşyaların saklanmasını saklar. Metal soyunma dolabı modelleri çok çeşitlidir. 6’lı, 4’lü, 3’lü gibi bir çok farklı soyunma dolabı modeli bulunmaktadır. Mavi yakalı personellerin gün içinde en sık kullandığı ürünlerin başında gelmektedir. Soyunma dolapları kapılarında asma kilit modülü bulunur ve her personel buraya asma kilidini takarak kendi dolabını kilitlemektedir. Soyunma dolaplarının kapılarında havalandırma kanalları bulunur. Dolap içerisindeki kötü koku, bu kanal vasıtasıyla dışarıya atılmaktadır. Ayrıca kapılarında isimlik alanı bulunmaktadır. Engin Metal firması çelik soyunma dolabı konusunda piyasadaki en eski ve köklü firmalardan bir tanesidir.

 

Büro ve ofislerde ise çelik dolaplar yine çok tercih edilmektedir. Bunun nedeni nedir diye sorulunca elbette kalitesi, dayanıklılığı ve fiyatlarından kaynaklanmaktadır. Ahşap dosya dolapları çok kısa ömürlüdür, yangına karşı dayanıksızdır , kilit mekanizması bulunmamaktadır. Çelik dosya dolabı ise metaldir, yangına dayanıklıdır, kilitlidir ve güvenlidir. Bu nedenle dosya dolabı fiyatları , kalitesine göre oldukça makul kalmaktadır. Metal dosya dolapları içerisinde seyyar rafları barındırır. Raflar Engin Metal firmasında takviyelidir ve yamulmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Yaklaşık 50-60 kg rahat bir şekilde taşımaktadır. Fakat daha ağır tip malzeme yüklenecekse eğer malzeme dolabı modelleri mevcuttur. Çelik malzeme dolaplarında rafların taşıma kapasitesi 100 kilogramdır. Hatta özel isteğe bağlı olarak bu kapasitesi arttırılabilir. Ofisler de dosya dolaplarının yanında , personel özlük dosyalarının saklandığı kartoteks dolabı modelleri de bulunur. Bunların da tercihinde bir çok kritere dikkat edilmelidir. Örneğin ince saçtan imal edilmiş olması, kalitesiz boya ile boyanması, kalitesiz kilit olması vb gibi faktörler kartoteks dolaplarının ömrünü direkt olarak etkilemektedir. Çelik dolap konusunda Engin Metal Çelik Eşya Ltd. Şti. 1973 yılından beri metal dolap üretimi, soyunma dolabı ve dosya dolabı gibi ürünlerin imalatını yapmaktadır. Fabrikalarınız için çalışma tezgahları, takım arabası ve malzeme dolabı gibi tüm çelik dolapların üretimi ve satışını gerçekleştirmektedir. https://www.enginmetaldolap.com/ adresinize tıklayarak firma ile iletişimde bulunabilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve firma ile iletişime geçmek için üstteki adresten firmaya ulaşabilirsiniz. Bir işletme için gereken tüm endüstriyel ofis ekipmanların üretimi ve satışı uygun fiyatlardan yapılmaktadır.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.