1. YAZARLAR

  2. Serap ÇAKIR

  3. SİNİRLENMEYE GEREK YOK, ZORLA GÜZELLİK OLMAZ
Serap ÇAKIR

Serap ÇAKIR

SİNİRLENMEYE GEREK YOK, ZORLA GÜZELLİK OLMAZ

A+A-

Yazı yazmayalı uzun zaman oldu. Bu süreçte etrafta olup bitenleri kendimce analiz ediyordum. Baktım Kocaelispor-Gebzespor maçının yankıları devam ediyor bende düşüncelerimi kağıda aktarmak istedim. Bu yıl Kocaelispor-Gebzespor aynı grupta yer almasıyla Kocaeli-Gebze konuları ve mevcut olan sıkıntılar yeniden gündeme gelmeye başladı.
İlk müsabaka Gebze’de, Gebzespor Başkanı İlker Çakır’ın Eskiçarşı ve Hodrimeydan grubunun arasındaki buzları eriterek dostluk çerçevesinde oynanmasını sağlamasıyla oynandı ve bitti.
Gelelim ikinci maça
Kocaeli’de oynanan ikinci maçta dostluğun sadece 1 günle Gebze ile sınırlı olduğu ortaya çıktı. Gebzespor taraftarları aslında bu duruma pek şaşırmadı. Çünkü İsmetpaşa’ya çoğu bu olayların yaşanacağını bilerek, dostluk hikayelerine inanmayarak gitmişlerdi. Sonuç olarak tatsız olaylar yaşansa da biz Gebzespor’u mağlup olarak görmedik aksine Gebzespor’un taraftarını maçın galibi olarak ilan ettik.
Tam Tunaspor maçına odaklanılacakken Kocaeli Valisi Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun Kocaelispor’a destek olacağı yönünde söylemler ortaya atılmaya başlandı. Bu söylenti Gebzespor camiasında yine büyük tepkilere neden oldu.
Eğer gerçekten yardımcı olacaksa olur kardeşim olur. Bugüne kadar Gebze’ye bir şey yapacak olsalar zaten yaparlardı. Ve Kocaeli’de yapılan ya da yapılacak gerek Kocaelispor’a gerekse başka konularda yardım, yatırım v.s. ye Gebze’den engel olabilecek hiç kimse yok. Yine dediklerini yürütürler. Sonuçta Kocaeli’de yaşayanların çoğunluğunun gördüğü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze ne ki küçük bir ilçe. Resmen İsmetpaşa’ya bile bu hava hakimdi.
Hep duyardım Kocaeli lobisi, İzmit lobisi doğruymuş. 
Eee ne yaparsınız Gebze fobisi iyice Kocaeli lobisini güçlendirmiş. Gebze’de yaşayan biri olarak Karadeniz’e memleketime doğru giderken Kocaeli’den mecbur geçiyorum. İl dediğin ilçe sakinlerinin kendi İlçelerinde bulamadıkları bütün ihtiyaçlarını karşılayabileceği yerdir. Biz Gebzeliler ise gidiyoruz İstanbul taraflarına. Yani Kocaeli o anlamda düşündüğünüz kadar büyük bir şehir değil. Bu konularda Gebze ile eşit. Ben aslında Kocaeli’ye bu konuda fazla kızamıyorum. Gebze’de, Gebze lobisi oluştursun. Yok mu böyle babayiğitler? 
Bugüne kadar çıkmamış inşallah bundan sonra çıkar. Bakıyorum Kocaeli il olduysa Gebze haliyle olur. İl olamasak da en azından Gebzelileri ezdirmeyen, ihtiyaçlarına cevap veren, haklarını savunan ve imkanlar sağlayabilecek güçte siyasetçilerimizin olması da şart.

Önceki ve Sonraki Yazılar