1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Servetiye Düzlük şelalesi,gizli kapaklı ve yangından mal kaçırır gibi ihaleye çıkarılıyor
Servetiye Düzlük şelalesi,gizli kapaklı ve yangından mal kaçırır gibi  ihaleye çıkarılıyor

Servetiye Düzlük şelalesi,gizli kapaklı ve yangından mal kaçırır gibi ihaleye çıkarılıyor

Başiskele Belediyesi Saadet Partisi Meclis Üyesi Mustafa Gürsoy, Bahçecik Servetiye Düzlük Şelalesi’nin Orman Genel Müdürlüğü tarafından alelacele ihaleye çıkarıldığını açıkladı

A+A-

Başiskele Belediyesi Saadet Partisi Meclis Üyesi Mustafa Gürsoy, Servetiye Düzlük Şelalesi’nin alelacele ihaleye çıkarıldığını açıklarken şu ifadeleri kullandı:

Ülkemiz son günlerde büyük felaketlerle boğuşuyor, önce orman yangınları şimdi ise sel felaketleri. Felaketlerde ölenlere Allahtan rahmet , yaralılara şifa dilerken mağdur vatandaşlarımızın da kısa zamanda mağduriyetlerinin giderileceğini ümit ediyoruz. 

Orman Bakanlığımız ve bağlı kurumumuzun yetersizliği açıkça ortadadır

Böyle felaketlerde Türk milletinin en önemli hasletlerinden olan  bir ve beraber olma özelliği sayesinde millet devlet elele vererek felaketleri hızlıca bertaraf edip yaraları  sarabiliyoruz.Tabiki bu felaketlerden de dersler çıkarıp gerekli altyapı ve hazırlık çalışmaları yaparak yeni felaketlerin yaşanmaması için devletimizin bağlı kurum ve kuruluşları gerekli çalışmaları yapıyor. Yaşanan bu felaketlerden sonra Tarım ve Orman Bakanlığımız ve bağlı kurumumuzun  yönetimsel ve altyapı olarak yetersizliği açıkça ortadadır. 

Tarım ve Orman Bakanlığı ve buna bağlı yetkili kurumlar, hem orman yangınlarında yönetimsel ve altyapı olarak yetersiz kaldıkları için yangın felaketinin büyük boyutlara ulaşması ve büyük kayıplar vermesine sebep olmuştur. Aynı yetersizlik Sel felaketinde de Bozkurt ilçemizde dere yatağında tomruk depolama alanı planlayarak taşkının daha büyük felakete ve kayıplara sebep olmuştur.  

Bu durum açıkça  gösteriyor ki bu ; Bakanlık ve bağlı kuruluşları liyakatsiz öngörüsüz ve dolayısıyla yetersiz bir kadro ve anlayışla yönetiliyor.Bu yetersizlik bir Avrupa veya Asya ülkesinde olsa yetkili kurumların temsilcileri halkından özür diler ve görevinden istifa ederler. Ama benim Ülkemde ne yazık ki bu mümkün değil. Sorumluluk makamlarında olanlar adeta koltuğa yapışıyor. 

Yazık bu güzel ülkemize yazık. 

Bu koltuk sevdalıları paraya ve makama esir olmuşlar. Öncelikleri değişmiş millete hizmet yerine, yandaşa hizmet öncelikleri olmuş. Bunun içinde felaketlere konsantre olamamışlar ve yönetirken ciddi hatalar yaptılar. 

Ama bir şeyi hiç kaçırmıyorlar yandaşı kayırma ve adrese teslim ihaleleri. 

Bütün bu felaketler yaşanırken bölgemizin değerlerinden olan Bahçecik Servetiye Düzlük şelalesinde bir şeyler oluyor. 

Uzun zamandır konuşulan ve çeşitli zamanlarda değişik tüzel kişiliklerin projelendirilip hizmete kazandırılmak istediği Bahçecik Servetiye Düzlük şelalesi gizli kapaklı hiç kimseye hatta bölge halkı bile haberdar edilmeden ,yangından mal kaçırır gibi  alelacele Orman bölge müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılıyor. 

Benim bildiğim ve Bahçecik halkının da bildiği Bahçecik kültür Derneği bu şelalenin işletmeye açılmasını ve işletmesini yapmak için uzun yıllar mücadele veriyor.Yetkili kurumlara  defalarca talebi olmuş  her seferinde zamana bırakılarak talep ertelenmiştir .  

Şimdi ne oldu da bu kadar alelacele, kamuoyuna ve bölge hakkında yeterli bilgi verilmeden ihaleye çıkarılmış? 

Bahçeçik Servetiye Düzlük şelalesini kime peşkeş çekiyorsunuz? 

 Bu ihalenin arkasında kim var ? Bu işin arkasını bırakmayacağız konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. 

Bu ihaleyi çıkaran orman bölge müdürlüğüne  iki laf etmeden geçemeyeceğim ; Bu ihalede ki hızının yarısı kadar hızla yangına müdahale etseydiniz felaket bu kadar büyümezdi. 

 Bu ihaleye hazırlarken duyulmaması için  gösterdiğiniz özeni Orman deposunun yerini tespit ederken gösterseydiniz Kastamonuda felaket bu boyutlara ulaşmazdı. 

Hangi vicdanla yada  hangi menfaat ilişkisi ile verdiniz? 

Bu kurumumuzda ayrıca Servetiye bölgesinde orman alanları birileri tarafından hazırlanan ve belediyelerimizin de ne yazık ki alet olduğu özel imarla talan edilirken gerekli izinleri hangi vicdanla yada  hangi menfaat ilişkisi ile verdiniz? 

Bu izinleri vererek bölgede orman katliamına göz yumdunuz? 

Bu ormanlar milletin ortak mallarıdır. 

Siz bu ormanları korumak için , Devletten maaş aldığınızı unuttunuz mu ? 

Sahi merak ediyorum siz kime hizmet ediyorsunuz ? 

Görünen o ki Millet adına hizmet etmediğiniz açık ve net...!!! 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.