1. HABERLER

  2. BİLİM-TEKNOLOJİ

  3. Pooyan Ghamari'nin Kitabı Blockchain Visionary'nin Gözden Geçirilmesi
Pooyan Ghamari'nin Kitabı Blockchain Visionary'nin Gözden Geçirilmesi

Pooyan Ghamari'nin Kitabı Blockchain Visionary'nin Gözden Geçirilmesi

Pooyan Ghamari, Counos Blockchain endüstrisinin kurucusu ve CEO'sudur. Counos, finansal hizmetlere ek olarak Blockchain ve kripto para birimleri alanıyla ilgili çeşitli hizmetler sunan İsviçre merkezli bir platformdur.

A+A-

Bu yazıda Pooyan Ghamari tarafından yayınlanan bu kitabın bir incelemesini yapmak ve Blockchain dünyasında neler başardıklarını gözden geçirmek istiyoruz.

Denemeler ve Makaleler Koleksiyonu

İncelenmekte olan kitap aslında Pooyan Ghamari tarafından yazılmış deneme ve makalelerin bir derlemesidir. Bu kitapla ilgili olarak bizi özellikle ilgilendiren şey, içinde tartışılan konuların genişliğidir.

Bu makaleler ve makaleler, Blockchain teknolojisi ve dijital para birimleri ile ilgili en sıcak ve en önemli yayınları kapsar; Blockchain kavramı, Blockchain'de mahremiyet fikri, Blockchain ile finans ve güvenlik devrimi arasındaki ilişki, Blockchain ekosisteminin tam olarak ne olduğu, geleneksel veri tabanları ile Blockchain'in karşılaştırılması, kamu, özel, federe gibi çeşitli Blockchain ağları ile ilgili temel tartışmaları içerir. , Bitcoin, Ethereum, Ripple ve jeton evreni fikrine giriş.

Ancak, bittiği yer burası değil. Pooyan Ghamari, Blockchain kavramını ve dünyanın çeşitli yönlerinde sahip olabileceği etkileri derinlemesine araştırıyor. Örneğin, herhangi bir ekonomik yapıda hayati derecede önemli olduğu düşünülen bir konu olan Blockchain ekonomisine ilişkin güven ve şeffaflık durumunu tartışıyor. Ayrıca, anlık mesajlaşma, Blockchain'in finansın geleceği üzerindeki etkisi ve ayrıca kripto ve jetonların uluslararası ilişkiler üzerindeki etkisi gibi Blockchain teknolojisinin çeşitli protokollerini gözden geçirerek Blockchain teknolojisinin sahip olabileceği pratik sonuçlara değiniyor. finansal sistemler. Son olarak, takas edilemez token kavramını da derinlemesine tartıştığını belirtmekte fayda var. Konular farklı olsa da hepsi Blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri ve bu alanlarla ilgili en önemli konular ile ilgilidir.

Bu kitabı bu linkten indirebilirsiniz.

Bu yazımızın devamında onun kurduğu platformu yani Counos'u daha yakından incelemek, hangi hizmetleri sunduklarını görmek ve ayrıca neler yapabildiklerini ve geliştirebildiklerini incelemek istiyoruz.

Counos Blockchain Endüstrisi

Şimdi Blockchain vizyoneri Pooyan Ghamari'nin yeni kitabına göz attığımıza göre, kurduğu Blockchain platformuna bir göz atalım. Kitabındaki konulara bakıldığında, Pooyan Ghamari'nin bu çağdaki Blockchain kavramları ve en son teknolojilerle derinden ilgilendiğini görmek kolaydır.

Bu vizyon doğrultusunda 2018 yılında İsviçre'de Counos Platformu'nu kurdu. Kurucusu ve CEO'su tarafından ifade edilen Counos Platformunun temel amacı, Blockchain teknolojisine dayalı bir ekonomik topluluk oluşturmak ve böylece üyelerinin bu teknoloji yardımıyla ve bu topluluk aracılığıyla hedeflerini ilerletebilmesidir.

Şimdi, bu platform tarafından sunulan en önemli Blockchain tabanlı hizmetlerden ve dijital para birimlerinden bazılarıyla ilgili gerçek bilgileri gözden geçireceğiz:

Counos Coin, tamamen bağımsız bir ağ içinde çalışan bir kripto para birimidir. Madeni para, SCRYPT tabanlı bir algoritma kullanır. Counos Coin işlevselliğinin kanıtı, eşler arası bir ağ biçiminde “İş Kanıtı” teknolojisi aracılığıyla oluşturulur. Counos Coin, sınırı temsil eden 21.000.000.000.000.000 (21 trilyon jeton) madencilik kapasitesine sahiptir. Şu anda, toplamda yaklaşık 17 trilyon madeni para çıkarıldı. Kapağa kadar kalan miktar, bağımsız olarak çıkarılmaya müsaittir.

Counos X (CCXX) ilk banka parasıdır. İş kanıtı ve hisse kanıtı karışımını uygular. Bu ağda sunulacak coin sayısı sınırlandırılmamış ancak ilk aşamada yaklaşık 18.300.000 coin madenciliği yapılmıştır. Sonraki aşamalarda, iki mayınlı blok arasındaki sürenin 2 dakikadan fazla olması durumunda, ondan sonraki ilk blok 0,035 jeton ile ödüllendirilecektir. Ancak bu kaynağın maksimuma ulaşmasının ve 21.000.000'a ulaşmasının yüzlerce ve yüzlerce yıl alacağını unutmayın.

Counos U, Counos H'nin Blockchain ağının üstünde jetonların oluşturulmasına izin veren bir protokol olan Counos Katmanı üzerinde geliştirilmiş bir Stablecoin'dir. Bu Stablecoin'in 100 milyon jetonu çıkarıldı ve halka arz için hazır hale getirilecek. Her Counos U'nun garanti edilen değeri 1 USD'ye eşittir. Bu tür kripto para birimi, Amerika Birleşik Devletleri para birimi cinsinden işlemler ve yerleşimler için bir ödeme çözümü olarak tanıtıldı. Buna ek olarak, kripto para birimi Counos Payment Gateway'de kabul edilir ve küresel olarak işlem ve yerleşimleri yürütmek için de kullanılabilir. Teknik onay ve Counos U ağında yeni bir blok oluşturmak sadece birkaç saniye sürer.

Counos Escrow Sistemi, güvenilir bir üçüncü tarafın iki taraf arasında yapılan bir işlemin ödemesini tuttuğu bir finansal kripto hizmetidir (Çok imzalı Cüzdan teknolojisini kullanarak).

Counos Centralized Exchange: Counos s.r.o. Slovakya ülkesinde «51 285 037» sicil numarasıyla kayıtlı, kripto para ve fiat para ticareti alanında çalışma iznine sahip bir şirkettir. Bu şirket, kripto para birimlerini birbirleriyle takas etme sürecini ve tamamen yasal bir şekilde fiat para ile alıp satma imkanını kolaylaştırmak için ticaret platformlarını kurmaya çalıştı, böylece bu hizmetten yararlanan müşteriler, bu hizmetten yararlanabilecekler. en yüksek güvenlik ve uygun hızda işlem yapar.

Counos Mobile Wallet, kullanıcıların kripto para birimlerini basit ve güvenli bir şekilde göndermesine, almasına ve saklamasına olanak tanıyan Android ve iOS cihazları için bir uygulamadır.

Counos Layer platformu, yeni jetonlar ve dijital para birimlerinin tanımlanmasına ve tasarlanmasına olanak tanır. Şu anda, Counos H'nin Blockchain ağının üstünde Counos Katmanı sunuluyor ve farklı işlevlere sahip çeşitli tokenler sunuluyor. Counos Katmanındaki işlemler aslında Counos H ağı üzerindeki özel işlemlerdir. Blokların hızlı bir şekilde kazıldığı ve işlemlerin düşük bir ücrete sahip olduğu düşünüldüğünde, Counos Katmanı mevcut ağlara kıyasla rekabet avantajı olarak kullanılabilir.

Bu sistemlerin etkinliği ve verimliliği elbette eşit değildir. Bazıları daha pratiktir ve Blockchain alanındaki en son uygulamalarla daha uyumlu işlevler sunar. Ancak verilen bilgilerden açıkça anlaşılabilecek olan şey, Counos'un hizmetleri çok çeşitli olan kapsamlı bir Blockchain tabanlı platform olduğudur.

Counos Tarafından Geliştirilen Xbit Platformu

Pooyan Ghamari'nin Counos endüstrisinin sunduğu hizmetlerin yanı sıra, biri Xbit projesi olan diğer hizmetlerin ve platformların geliştirilmesine de yardımcı oldular.

Counos Platform, kendisi de farklı projelerden oluşan kapsamlı bir proje olan Xbit projesinin teknik yönlerini geliştirmiştir.

Şimdi gerçekten faydalı bir proje olup olmadığını görmek için Xbit projesinin farklı yönlerini inceleyeceğiz.

Xbit, Xbit Oyun Platformu, çevrimiçi oyun endüstrisi için tasarlanmış bir kripto para birimi olan Xbit Coin, Xbit Lottery ve NFT tabanlı bir oyun platformu olan Xbit Play gibi hizmetler sunan kendi Blockchain ağına sahip kapsamlı bir projedir.

Xbit Oyun Platformu, tüm farklı rulet, bakara, poker, slot vb. türleri de dahil olmak üzere binlerce oyun sunan bir çevrimiçi oyun sitesidir. Bu oyun platformu, Xbit Coin gibi kripto para birimleri ve diğer iyi bilinen dijital para birimleri ile çalışır.

Xbit Coin (XBT olarak da bilinir), SHA-256 algoritması kullanılarak tasarlanmış ve geliştirilmiş bir kripto para birimidir. Xbit Coin, geleneksel finansal işlemler için bir kripto para birimi olarak kullanılabilir, ancak özellikle çevrimiçi oyun endüstrisinde kullanılmak ve ayrıca Xbit Oyun Platformunun ödül zincirini yönetmek için oluşturulmuştur.

Xbit Piyango, uluslararası bir piyango sistemidir. Piyango Blockchain'de gerçekleşir. Blockchain teknolojisini kullanmak, potansiyel olarak herkes için istenen düzeyde şeffaflık ve güvenlik sağlayabilir. Bu sistemin birçok önemli özelliğinden biri, kazanan paranın tüm süreç boyunca bir cüzdanda tutulması ve böylece tüm kullanıcılar tarafından explorer'da açıkça görülebilmesidir. Ek olarak, düzenlenen biletler aslında Counos H Blockchain'de düzenlenmiş NFT'lerdir. 

Xbit ekosisteminin bir başka parçası da oyun oynama, NFT kartlarını toplama ve takas etme ve daha fazlasını içeren bir NFT oyun platformu olan Xbit Play'dir. Xbit Play'de yöneticiler resmi dijital koleksiyonları takas edebilir. Platform, küresel bir izleyici kitlesinin Blockchain destekli NFT'ler şeklinde en sevdikleri kripto para birimlerini alıp satmasıyla hızla büyüyor.

Son Açıklamalar

Blockchain, pek çok yönü neredeyse her geçen gün karşımıza çıkan oldukça yeni bir teknolojidir. Bir teknolojinin doğası böyle artan ve hızlı bir büyüme ile tanımlandığında, çeşitli yönleriyle ilgili bazı endişeler anlaşılır olacaktır. Blockchain ile ilgili durum budur ve Pooyan Ghamari'nin yeni kitabında tam olarak buna değindiği şey - Blockchain teknolojisinin finans ve diğer alanlardaki gerçek işlevleri ve etkileri, ayrıca bu alandaki belirli endişe alanlarına ek olarak, örneğin: güven ve şeffaflık.

 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.