1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. PERKOTEK ÜST ARAMA DEDEKTÖRÜ
PERKOTEK ÜST ARAMA DEDEKTÖRÜ

PERKOTEK ÜST ARAMA DEDEKTÖRÜ

Üst arama dedektörü geçiş yapan kişiyi bölgelere ayırarak tarama yapar ve bu özelliği sayesin de hiçbir metal aparatın fark edilmeden geçiş yapmasına imkan tanımaz.

A+A-

 

 

 

 

İnsan vücudunu çeşitleri modellere göre 3, 6, 9, 18 ve 32 bölgelere bölerek detaylı tarama yapabilir. Elektrik enerjisiyle beslenen üst arama el dedektörü bağlandığı hat üzerin de başka bir cihazının çalıştırılmaması cihaz ömrünün uzamasın da önemli bir durum teşkil eder. Hassasiyet ayarlamalar 0-255 arası olup altı farklı senaryoya uyarlanabilir ve ince ayar düzenlemesiyle hangi yoğunlukta metale tepki vermesi gerektiği bilgileri tanımlanabilir.

El tipi üst arama dedektörüyle birlikte kullanıldığında tam anlamıyla arama ve tarama işlemi gerçekleşecektir. El tipi üst arama dedektörü içerisin de yer alan şarj edilebilir pil sayesin de uzun saatler boyunca kesintisiz çalışmasına devam edebilecek yapıdadır. Üst arama dedektörleri x-ray cihazlarına oranla maliyet ve x ışını yaymadan çalışmasına devam ettiği için daha çok tercih edilmekte olup kolay kullanım ve kurulumuyla işletmelerin güvenlik zafiyetlerini ortadan kaldırmaktadır. 

EMC elektro manyetik radyasyon standardı ile uyum içerisinde çalışan üst arama dedektörleri kalp pili kullanan kişiler hamileler film, disket ve videokasetler için bir zarar teşkil etmezler. Tam anlamıyla sıvı temasına maruz bırakılmayacak şekilde iç ve dış ortamlar da gönül rahatlığıyla kullanılabilir ürünlerdir. İçerisin de barındırdığı hassasiyet sensörleriyle birlikte çeşitli materyallere tepki verilmemesi gibi seçenekleri mevcuttur metal yoğunluğu ayarlanabilir olması bozuk paralara tepki vermeyip kol saatine tepki versin gibi çeşitli ayarlamalar yapılabilir.

Üst arama dedektörleri hangi amaçla kullanılır?

Üst arama dedektörlerinin kullanım amacı bir ortama giriş yapılmadan önce kişi üzerinde bulunan kesici ve delici ya da tehlike arz edecek her türlü metalin tespit edilmesine yardımcı olmak maksadıyla kullanılmaktadır. Güvenlik tedbirinin alınmasının planlandığı bölgeler de caydırıcı ve tam koruma sağlayarak alışveriş merkezlerin de hastaneler de ve oteller de güvenliği sağlamaktadır. Gönül rahatlığıyla basit kurulum işlemlerini gerçekleştirip sizler de işletmenizi ve bulunduğunuz alanı çeşitli tehlikelerden koruyabilirsiniz.

BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMİ

Bekçi tur kontrol sistemi çeşitleri nelerdir?

Guard tour bekçi kontrol sistemleri; Ürün çeşitlerimiz arasında en çok tercih edilen ve uzun ömürlü oluşuyla uzun yıllar boyu kullanacağınız bu sistemin üretim ve imalat aşaması firma bünyemiz de gerçekleşmektedir. Guard tour kontrol bekçi saati kalemi sert abs plastik yapısıyla ve gövdesi tek parça halinde dökme çelikten imal edilmiştir ve son derece dayanıklı olmasıyla kullanımınıza sunulmuştur. Bu sistem IP 68 standartların da üretilmiş olup sıvı toz ve darbelere karşı dayanıklı olarak bugün ki haline almış ve müşterilerimize güven veren bir ürün olmuştur. Tek tam şarj ile 30.000 kayıt kapasitesiyle sizi yarı yol da bırakmayacaktır.

Perguard bekçi kontrol sistemleri; Darbelere dayanıklı sert alüminyum gövdesi ile su, toz ve darbelere karşı sorunsuzca çalışabilme potansiyeline sahiptir. İçerisin de bulunan data usb kablosuyla birlikte yazılımla haberleşme işlemini gerçekleştirir ve gerekli raporların alınmasıyla bekçinizin kontrol bölgelerinde ki gezintileri hakkında bilgi sağlar. Fenerli ve lcd ekran olmak üzere iki ayrı grupta incelenebilir. İçerisin de yer alan lithium-ion pil sayesin de uzun yıllar şarjlı kullanım sağlar. Usb bağlantısı üzerinden de şarj edilebilme özelliği mevcuttur. 10.000 kayıt kapasitesi ile uzun süreli veri saklama işlemi yapılabilir.

X-RAY CİHAZI

X-ray cihazının tam anlamıyla faal ve sağlıklı çalışabilmesi için jeneratör güç kaynağı en temel parçalarından birisidir. Bu parçanın x-ray içerisinde ki parçalara enerjisini iletmesiyle birlikte sistem çalışmaya başlar. Jeneratörün güç kaynağının ups kesintisiz güç kaynağına bağlanması elektrik hattında ani kesintiler ve düzensiz voltaj dalgalanmalarından dolayı önerilmektedir.

X-ray cihazlarının program yazılımı kendi içerisinde 4 ayrı dil seçeneği bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla küresel dil olan İngilizce, Fransızca, Rusça ve Türkçe’dir. Dört farklı dil seçeneğiyle birlikte kolaylıkta tüm dünya ülkeleri tarafından kullanılması amaçlanmıştır.

X ray cihazlarının çeşitleri nelerdir?

X-ray cihazları konveyör bant giriş ve çıkış boyutlarına penetrasyon nüfus etme özelliğine konveyör taşıma kapasitesine inorganik ve organik maddeleri görüntüleyebilme özelliklerine göre çeşitlendirilir.

Penetrasyon x-ray cihazının içerisinde ki x ışınları reseptörleri ve foton ışınlarının maddelerin içerisinde nüfus etme derecesidir. Örneğin; 34mm çeliğin içerisine nüfus edebilen x-ray cihazı ve 17mm çeliğin içerisine nüfus edebilen x-ray cihazı arasında temel farklılıklar mevcuttur.

Bazı çeşitlerinde parmak izi tanımlayarak kullanıcı oturumu açıp belli  saat aralığında takip yapan personelin sorumluluğu üzerine almasını sağlar bir diğer özellik  X ray cihazı üzerinde bulunan dört adet kamera ile alana giriş yapan kişi, konveyör giriş yapan cisim, alandan çıkış yapan kişi ve konveyörden çıkış yapan kişileri belirleyerek herhangi olumsuz durumda, kişi bagajın yada sorun teşkil eden maddenin kendisine ait olmadığını iddia edemez ve gerekli görülmesi halinde bu kayıtlar kolluk  kuvvetleri ve gerekli birimlerle paylaşılabilir.

Perkotek olarak distribütörlüğünü üstlenmiş olduğumuz x-ray cihazı çeşitlerimiz; Secuda 5030-C x-ray cihazı(organik inorganik maddeleri aynı anda görüntüleyebilme), Secuda 5030 x-ray cihazı , Secuda 6550 x-ray cihazı , Secuda 8065 Plus x,ray cihazı , Secuda 100 80 x-ray cihazı , Secuda 100-100 x-ray cihazı.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.