1. WEB TV

  2. GENEL

  3. Mhp Referandum Şarkısı Kocaelili Kardeşlerden- Türkiye İçin Evet

Mhp Referandum Şarkısı Kocaelili Kardeşlerden- Türkiye İçin Evet

Milliyetçi Hareket Partisinin referandum şarkılarını kaleme alan ve seslendiren Murat ve Figen Türkücüoğlu, seçim müziklerini 48 saat içerisinde hazırladıklarını belirttiler. 

16 Nisan’da yapılacak olan referandum için Milliyetçi Hareket Partisi, 200 eserin içerisinden 3 adet seçim şarkısı belirledi. Seçim şarkıları arasında yerini alan "Şimdi Evet Haydi Türkiye' isimli şarkıları besteleyen ve seslendiren Murat ve Figen Türkücüoğlu, eserlerin 48 saatten daha az bir sürede ortaya çıktığını belirtti. 'Yeminimiz Var' isimli eserin sözlerini ise Devlet Bahçeli'nin özel kalem müdürü Murat Çeliker yazdı. Müziği ise Murat Türkücüoğlu besteledi. 

Referandum müziklerini 48 saatte hazırladık”

Referandum müziklerini 48 saat içerisinde hazırlandıklarını belirten Murat ve Figen Türkücüoğlu, “Bestelediğim eserlerin nakaratını hissetmeye başladım ve ertesi gün Murat Çeliker’le buluşup böyle bir beste yapacağımı söyledim. Orada bulunan arkadaşlarda tepki verdiler. Bir gün sonra İstanbula geldim ve şarkıyı tamamladık. Bu şarkılar 48 saatten de önce kafamda dizayn etmiştim. Fakat düzenlenmesi ve seslendirmesi 48 saati buldu" dedi.

“Devlet Bahçeli, çalışmaların kısa sürede bitmesi gerektiğini söyledi”

Referandum müziklerini çok yoğun tempoda hazırlandıklarını belirten Murat Türkücüoğlu, "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu tür olayları geniş zamana yaymayı sevmeyen bir yapıya sahip. Hoşlandığı ve beğendiği işlerin hemen hayata geçmesini tercih eden bir insan. Bu partinin adı ‘Milliyetçi Hareket Partisi’ ,ister istemez, bizi de o harekete, tempoya ayak uydurmak zorunda bıraktı" diye konuştu.

“Referandum müziklerimizi Devlet Bahçeli’ye teşekkür etmek için yazdım”

Referandum müziklerini yazma sebebinin Devlet Bahçeliye teşekkür etmek olduğunu söyleyen Murat Türkücüoğlu, “15 Temmuz beni gerçekten çok etkiledi. Günlerce kendime gelemedim ve o yüzden Devlet Bahçeli’ye şarkı yapmak zaten bahane. Bu önemli bir referandum seçimi biliyorum fakat kendisine bunu söylemek, bu vesileyle teşekkür etmek, benim açımdan çok önemliydi. Aramızda özel sohbetlerde oldu. Çok teşekkür ediyorum" açıklamasını yaptı.

10 Mart 2017 Cuma 15:30

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar