1. YAZARLAR

  2. Serap ÇAKIR

  3. Kişisel çıkarlarınız için değil,hizmet için yola çıkın
Serap ÇAKIR

Serap ÇAKIR

Kişisel çıkarlarınız için değil,hizmet için yola çıkın

A+A-

Ak Parti’de 16 Nisan sonrası yaşanan oy kaybının anlaşılması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan her yaptığı konuşmasında ayrımcılıktan uzak durun herkesi eşit tutun,özellikle hayır cephesine kendimizi anlatmalıyız mesajını vermeye çalıştı.

21 Mayıs tarihinde gerçekleşen Olağanüstü kongrede de buna benzer mesajlar veren Erdoğan ‘’Halkın omuzuna yük olan değil halkı omuzlayan kişiler’’ ile yola devam edeceklerini dile getirdi.

Fakat,herkes bir yol tutturmuş gidiyor.Mesele memleket,millet meselesi gibi değil koltuk meselesi gibi koltuklara oturana kadar herkes iyi hoş.Ondan sonra hesaplarına uyan kişileride yanlarına alarak başlıyorlar kendi meselelerinin peşinden gitmeye ve kendileri için çalışmaya.

Bu arada tabi diğer bazı kişiler tarafından da rekabet devreye giriyor.Sen yedin ben yemedim,koltuğa sen oturdun ben oturamadım v.s.gibi saçma sebeplerden dolayı birbirlerinin ayaklarını kaydırma yoluna gidiyorlar.Reisin söylediğinin aksine kendilerini ve kendilerinden olanları kalkındırmaya yönelik çalışmalar sürüp gidiyor.Tabi bu kadar şahsi iş ve meselelerin arasında asıl işlerini yapmaya fırsat kalmıyor.Hele birde bazılarının o insanlara tenezzülsüz ve tepeden bakmaları yok mu !!!! Alçak dağları yaratmışcasına havalarından geçilmiyor. Sanki millet onlara mecbur. Belki  unutuyorsunuz ama siz bu millete mecbursunuz…..

O koltuk yarışları vatan-millet sevdasından değil kendi hayatlarını sağlama alma yarışı olup çıkıyor.

Yalnız asıl olan hayat uzun görünse de çok kısa. Doğruluk ve asıl amacın dışına çıkmak insana karlı gibi görünse de belki o gününüzü güzel geçirebilirsiniz ve şaşalı yaşantı size her şeyi unutturabilir ama bu işin sonrası var.

Sizden yana olan gazetelere üç beş kuruş karşılığında kendinizi aklayacak yalan yanlış haberde yaptırsanız,kendinizi yüceltecek övgü dolu methiyeler,sözler de dizdirseniz bu millet neyin ne olduğunu bir süre sonra görmeye başlıyor. Ve gün geliyor her iki tarafında ne güvenilirliği nede inanılırlığı kalmıyor.

Su an iktidar gücü elinde bulunan bir parti hakkında dışarıdan görünenler ve  söylenenler bu şekilde.Erdoğan’da aynı duyumları almış aynı şeyleri görmüş olacak ki partlililere mesaj üstüne mesaj veriyor.Yoksa bu soruna sadece o parti bu parti sorunu olarak bakılmamalı.Bu meseleler bütün kurum ve partiler için geçerli.Memleketin genel ve en önemli sorunlarından biri diyebiliriz.Derdiniz vatan-millete hizmet ise koltuk yarışına sonuna girin aksi takdirde doğruluktan başka ne yapsanız boş. Yediğiniz haklar,aldığınız ahların vebali ağır olur.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar