1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Karaosmanoğlu, emlakçıları ve Balkan göçmenlerini konuk etti
Karaosmanoğlu, emlakçıları ve  Balkan göçmenlerini konuk etti

Karaosmanoğlu, emlakçıları ve Balkan göçmenlerini konuk etti

Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle buluşmaya devam ediyor.

A+A-

Kocaeli Emlakçılar ve Gayrimenkulcüler Odası’nın kurucu başkanı Ahmet Pekin ile Kocaeli Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İlhan Topaloğlu ve yönetimleriyle ayrı ayrı bir araya gelen Karaosmanoğlu, toplumun önemsediği ve dikkat çeken konular üzerinde fikir paylaşımı gerçekleştirdi. Mesleki gelişim konularında ve temsil ettikleri üyelerin kaynaşmasına katkı sunan derneklerin kıymetli olduğunu ifade eden Karaosmanoğlu, "Toplumların gelişmesi, geleceğe dönük sağlıklı adımların atılması için gerekli fikirler, STK’larda olgunlaşacaktır" dedi.

VATANDAŞ EMLAKÇIDAN KORKMAMALIDIR
Kocaeli Emlakçılar ve Gayrimenkulcüler Odası’nın kurucu başkanı Ahmet Pekin ve yönetimiyle olan görüşmede, sektörün karşılaştığı sorunlar ve çözüm yolları üzerinde düşünceler paylaşıldı. Geçmişten gelen ve birçok insanımızı mağdur eden kooperatifçilik mantığının artık kentimizde yok olmak üzere olduğunu vurgulayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Emlakçılık ahilik anlayışıyla yapılmalıdır ki, vatandaşlarımız emlakçıdan korkmasın. Bu noktada siz odamıza büyük görevler düşüyor. Emlakçılık artık kurallara dayalı ve halkın menfaatlerini koruyan yöne doğru kaymaya başlaması bizleri memnun etmektedir. Bakınız hizmet götürdüğümüz yerler kıymetlenmekte ve vatandaşlarımızda bu durumdan kazançlı çıkmaktadır. Bu nedenle emlakçılıkta artık değerli ve kıymetli bir meslek haline gelmektedir” şeklinde konuştu.

dernekler-2-001.jpg

ZAMAN KENETLENME VE DAHA BİR OLMA ZAMANIDIR
Kocaeli Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği yöneticileri de, gerçekleştirdikleri projelerin bilgelerini Karaosmanoğlu’na aktarırken, ülkemizin ve çevre ülkelerin geçtiği bu zor dönemde üzerlerine düşecek her görevi yerine getireceklerini ifade ettiler. Ülkemizde yaşayan insanımızın bu zor zamanlarda vatanına daha çok sahip çıktığını belirten Karaosmanoğlu, "Türkiye, Allah’ın izniyle çevremizdeki ateş çemberinden ve terör operasyonlarından milletimizin tüm unsurlarıyla beraber başarıya ulaşacaktır. Türkü, Kürdü, Laz’ı, Boşnak’ı velhasıl tüm insanı; bayrağımızın, dinimizin, kültürümüzün, namusumuzun ve vatanımızın koruyucusudur. Zaman daha fazla kenetlenme ve bir olma zamanıdır" dedi.  

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.