1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Karabacak Erdoğan’a Destek İstedi
Karabacak Erdoğan’a Destek İstedi

Karabacak Erdoğan’a Destek İstedi

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’a destek arayışları devam ederken ,yerel basınla bir araya gelen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Erdoğan döneminde yapılan yatırımlara vurgu yaparak yerel basından destek

A+A-

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Adayı R.Tayyip Erdoğan’a destek arayışları devam ederken ,yerel basınla bir araya gelen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Erdoğan döneminde yapılan yatırımlara vurgu yaparak yerel basından destek istedi.

 

Sözlerine programa katılımlarından dolayı basın mensuplarına  teşekkür ederek başlayan Başkan Karabacak, milletin ilk kez oyuyla seçilecek olması hasebiyle önem arzetmesinin yanısıra, hedeflenen  2023 Türkiyesi için de bu seçimlerin milat olacağını ifade ederek sözlerine başladı.

 

Neden Erdoğan

 

Başkan Karabacak ”şöyle kısaca Erdoğan ‘lı Türkiye ye bakacak olursak Erdoğan'ın 12 yıllık Başbakanlığı döneminde Türkiye ekonomisi, sağlanan istikrar ve güven sayesinde geçmişin kötü izlerini silerek hızlı bir iyileşme kaydetti. Hayata geçirilen büyük projeler üretim ve istihdamın itici gücü oldu Kısa sürede sağlanan mali disiplin sayesinde oluşturulan kaynaklar vatandaşa ve yatırımlara aktarıldı. Bu sayede milli gelir katlandı ve toplumun refahı yükseldi. Dünya krizle boğuşurken Türkiye büyümeyle uğraştı. 12 yılda 93 ülkeyi 305 kez ziyaret eden Erdoğan, ihracatçıların da önünü açtı.” diyerek ülkede yaşanan değişime vurgu yaptı.

 

Ekonomik dengeler başarılı

 

Ekonomiyle ilgili kısa bir bilgilendirmede bulunan Başkan Karabacak ,”12 yıllık istikrarlı yönetim sayesinde; Türkiye ekonomisi geçmişte örneğine az rastlanan başarılı bir süreçten geçti. İktidara gelir gelmez duyurduğu acil eylem planıyla ekonominin dengelerini krizlerden kolay etkilenmeyecek şekilde oturtan AK Parti hükümeti; kısa sürede mali disiplin sağladı. Çalışan kesimin refahı artarken milli gelir katlandı. Hayata geçirilen büyük projelerle üretim ve istihdam yükseldi. Türkiye’nin IMF’e olan borcu 23,5 milyar dolardı. Ve bu 23,5 milyar dolar borcu 14 Mayıs 2013 itibariyle sıfırladık ve şimdi biz IMF’e 5 milyar dolar borç verecek noktaya geldik.” diyerek ekonomideki olumlu gelişmelerin devamı adına güçlü bir halk desteğine ihtiyaç duyulduğunun altını çizdi.

 

Büyüme hızı genele yayıldı

 

Erdoğan’lı dönemde ekonomide ve diğer alanlardaki olumlu gelişmelerin ülke geneline yayıldığına dikkat çeken Başkan Karabacak,” Hızla gelişen Türkiye'de ihracatın belli başlı kentlerde sıkıştırılması yerine Anadolu'nun her tarafına yayılması ekonominin güçlenmesinin de temel taşlarından birini oluşturdu. Zira 2002de sadece 5 ilin ihracat miktarı 1 milyar doların üzerini aşabilirken bugün 1 milyar dolar üzerinde ihracat yapan il sayısı 18'e çıktı.”diyerek verileri basın mensuplarıyla paylaştı.

 

Tek millet tek bayrak tek vatan tek devlet

 

Son yıllarda terörün bittiğini ifade ederek şehit haberlerinin gelmediğini ifade eden Başkan Karabacak ,”Türkiye, birliğinden ve kardeşliğinden hiçbir taviz vermeden terörsüz bir ortam inşa etmeyi başarmıştır Bakınız, şu son 1 yıl içinde Türkiye genelinde olduğu gibi, Doğu ve Güneydoğu illerimizde de çok farklı bir atmosfer oluştu, bölgede ticaret canlandı, turizm canlandı, bölgede yatırımlar hız kazandı, insanlar köylerine dönmeye, mezralarına çıkmaya, yıllardır gidemedikleri dağlara, yaylara gitmeye başladı. Askerimiz, polisimiz düğünlerde vatandaşın sevincine, cenazelerde acısına ortak olmaya başladı. Biz Ak Parti olarak  2001 yılında Afyonkarahisar’dan yola çıktığımızda 4 tane kırmızı çizgimizi açıkladık; tek millet dedik, tek bayrak dedik, tek vatan dedik, tek devlet dedik, biz yola böyle çıktık.

 

2023 türkiye’si çok farklı olacak

 

Başkan Karabacak geleceğe yönelik hedefleri de sıralayarak ,”Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümünü kutlayacağımız 2023, hiç kuşkusuz bugünden farklı olacaktır. Özüyle, ruhuyla buluşmuş, kökleriyle barışmış, kardeşlik ve dayanışma içindeki yeni Türkiye, 21. yüzyılı inşa etmeye devam edecek, 21. yüzyılı bir Türkiye yüzyılı yapacaktır. 11 yıl önce bir kadının bırakın kamuda başörtüsüyle çalışması, okuması bile imkansızdı. Bu ülke şehit annelerinin başörtüleriyle orduevlerine giremediği günlere şahit oldu. 14 yıl sonra bugün kızlarımız üniversitelerde başörtüleriyle okuyabiliyorlar.

 

Dünyada itibarımız arttı

 

Başkan Karabacak gelişen ve değişen Türkiye’yle birlikte ülkemizin dünyada itibarının arttığına dikkat çekerken , “Türk bayrağı, Türkiye Cumhuriyeti pasaportu, Türk Lirası artık dünyanın her yerinde çok farklı anlam ifade ediyor, itibar görüyor. Türk bayrağı, Türk Kızılay bayrağı, TİKA amblemi, Türk Hava Yolları, TRT, Anadolu Ajansı logosu artık mazlum ve mağdur halklar nezdinde sıcak, şefkatli, dostça, kardeşçe bir anlam taşıyor.” diyerek gelinen noktaya dikkat çekti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.