1. YAZARLAR

  2. Lale KALAYCIOĞLU

  3. Kanıma dokunuyor
Lale KALAYCIOĞLU

Lale KALAYCIOĞLU

Kanıma dokunuyor

A+A-

Yine bizden bize, birbirimize fayda var. İyi günde de kötü günde de o milli ruh var ya onu kim ne yaparsa yapsın asla kaybetmiyoruz.
Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde devam eden operasyonlarda PKK'lı teröristlerce yapılan hain silahlı saldırılar sonucunda Gebzeli Uzman Çavuş Ümit İnan şehadet şerbetini içti. Gebze yasa boğuldu. 
Şehidimizi bağrımıza basıp insan seli ile uğurladık. Hep bir ağızdan PKK terörünü lanetledik. Gebze caddelerinde sözümüzde bir gözyaşlarımızda bir oldu aktı.
Kendimizi omuzları hayat yükünün ağırlığından, birde evlat acısı ile daha da çökmüş bir babanın yerine koyduk. Ayaklarının bağı çözülmüş, acı ile inleyen bir ananın feryatlarında boğulduk. 
O gün yalancı varlıklarında yine aldatıcı yüzüyle de karşılaştık. Şehidimle musalla taşında yan yana dururken, karşıdan fısıldaşıp gülüştüklerini de izledik bir ilçe başkanı ve bir belediye başkanının.
Dokundu kanıma üç vekilimizin dışında sekiz vekilimizin orada olmayışı, tabi seçim uzun süre yok, temeli atılacak rant yoktu orada. Sadece acılı bir aile, üstelik artık her gün bir şehit haberi rutine bağlamışken. 
Sahi kimin umurunda ki, ülkeyi yöneten muhalefeti, iktidarı gelmiş geçmiş hepsi bu ateşi söndürebilmenin derdine gerçekten düştü mü? Tek göz odalı o evdeki hayatların belki de son Ümit'i evladıydı, o evlerin derdine hiç oralı oldular mı, yoksa zaten hep uzaylı mı kaldılar? 
Kanıma dokundu milletçe evladımızı yalnız ağlamak.
 Bize bizden başka dayanak yok. Ölende biziz, ezilende biziz, aldatılanda bugün şehidimizi ağlayarak gömdük. 
Sizi de bir gün aynı acıyla gömer miyiz sanıyorsunuz?

 

Önceki ve Sonraki Yazılar