1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kamu-Sen Kocaeli,Darıca Farabi Başhekimi hakkında suç duyurusu yaptı
Kamu-Sen Kocaeli,Darıca Farabi Başhekimi hakkında suç duyurusu yaptı

Kamu-Sen Kocaeli,Darıca Farabi Başhekimi hakkında suç duyurusu yaptı

Kamu-Sen Kocaeli,Darıca Farabi Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Güneş Hakkında suç duyurusu yaptı.

A+A-

Kamu-Sen Kocaeli'den yapılan açıklamada şunlar belirtildi:

Kamuoyunun Dikkatine;

Darıca Farabi Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Güneş Hakkında suç duyurusu ve basın açıklamamız;

9 Aralık tarihinde kendi sosyal medya hesabından 2 fotoğrafla birlikte “PANDEMİ SÜRECİNDE VERİLEN GÖREVİ YAPMAMAKTA VATAN HAİNLİĞİDİR, KIŞKIRTMAKTA” başlığı atarak gerek çalışanları olan Anestezi teknikerlerini gerekse “isminin önünde MİLLİ ifadeler bulunan sendikalar, STKlar” diyerek Türkiye Kamu-Sen’e bağlı TÜRK SAĞLIK-SEN’i hedef gösteren DARICA FARABİ DEVLET HASTANESI BAŞHEKİMİ MUSTAFA GÜNEŞ hakkında; talihsiz açıklamasının üzerinden geçen zaman içerisinde gerek bireysel, gerek sendikamız aracılıyla, şikayet ve davalar açılmış, 24/12/2020 tarihinde de Gebze Adliyesinde suç duyurusunda bulunulmuştur.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanımız Ömer Çeker, her zaman sağlık çalışanlarının uğradıkları haksızlıklarda yanlarında bulunmuş, diyalog kurarak yöneticileri uyarmış, çözüm olmadığı zamanlarda, basın ve hukuk sürecini doğru kullanan tecrübeli bir sendikacı ve şube başkanıdır. Sayın Ömer Çeker’in haksızlığa uğrayan üyelerini savunma hakkı, 4688 sayılı yasadan aldığı gücün bir gereğidir. Başhekim Mustafa Güneş’in, Türkiye Cumhuriyetine bağlılığı ve sadakati sorgulanacak son zümre olan, Türkiye Kamu-Sen’e ve Türk Sağlık-Sen’e VATAN HAİNLİĞİ yakıştırması yapması  HADSİZLİKTİR, TERBİYESİZLİKTİR, Nefret suçu işlemektir. Durumu bilmeden paylaşım altına yorum yapanlara karşı HEDEF GÖSTERMEKTİR. Kendisi ile hukuk önünde hesaplaşacağız. Bu ifadelerini de kendisine iade ediyoruz. Zira bu açıklamalarının arkasında durabilse paylaşımı ertesi gün kaldırmak zorunda kalmazdı. Koskoca bir hastanenin başhekimine böyle çocukça paylaşımlar yakışmamıştır.

Ayrıca halkımızın bilmesi gerekir ki “ VERİLEN GÖREVİ YAPMAMAK” ifadesi doğru değildir. Devlette sözlü iş olmaz. Çizelge ile görev verilmez. Resmî Yazı yazarsınız, görevi tebliğ edersiniz, çalışanlarınız  bu göreve itiraz eder, siz de mevzuat çerçevesinde ilgili soruşturmalarınızı yaparsınız. Hiçbir kurum amiri SOSYAL MEDYA hesabından, çalışanlarını hedef gösterme, olayı bilmeyen CAHİL! ( bilerek kullanılmış, adresi belli bir tanımlamadır, kimseyi küçümsemek değildir ) yorumcuların çalışanlarınıza hakaret etmesi asla kabul edilebilir değildir. Böyle bir kurum yöneticisi DERHAL İSTİFA ETMELİDİR.
Başhekim efendi yaptığınız görevlendirmeler yanlıştır. Anestezi Teknikerlerinin görevi bellidir. Aldıkları eğitim bellidir. Siz onlara hiç bilmedikleri bir görevi, mesela yoğum bakımda görev verirseniz ve hastaya bir şey olursa sorumluluk kimde olacaktır. Hasta ölürse vebali kim taşıyacaktır. Siz YAZILI GÖREVLENDİRME yapmayarak sorumluluktan mı kaçıyorsunuz, işin vebalinden mi kurtulmaya çalışıyorsunuz? Bu yükü taşıyamadığınız bellidir. Bir süredir sizin de COVİD-19 hastalığına yakalandığınız,  Sağlık durumunuz o kadar acil olmasa da,Devletin ambulansını kullanarak AİLE KARARI ile Ankara’ya gittiğiniz, tarafımızdan bilinmektedir. Yönetici olduğunuz hastane de eksik olan ne vardı ki Ankara’ya gitmeyi tercih ettiniz. O da başka bir yazımızın konusu olacaktır şüpheniz olmasın. Yapmanız gereken göreve başladığınız gün İSTİFA ETMEKTİR. Darıca Farabi Devlet Hastanesinde fiili olarak BAŞHEKİM olsanız da çalışanların gözünde, bizim gözümüzde göreviniz bitmiştir.

Sağlık Bakanlığı yetkililerini idari olarak, Cumhuriyet Savcılarımızı adli olarak göreve davet ediyoruz. Fiil bellidir, fail bellidir, cezası bellidir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Orhan KÜTÜK
Kamu-Sen Kocaeli İl Temsilcisi
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.