1. YAZARLAR

  2. Sümeyye GÖRAY

  3. İstanbul'da büyük deprem kehaneti
Sümeyye GÖRAY

Sümeyye GÖRAY

İstanbul'da büyük deprem kehaneti

A+A-

Deprem! İnsanoğlunun belki de en çaresiz kaldığı doğa olaylarından biri. Zaman zaman yaşanan depremlerden sonra Ülke gündemini meşgul eden bir doğa olayı. Ve ortalıkta dolaşan büyük İstanbul depremi kehaneti! Alınması gereken önlemler, bilinçlenmek için yapılan eğitimler. Bence bütün bunlardan önce dikkat edilmesi gereken başka bir şey daha var. Dış güçler ve geliştirdikleri Deprem silahı! Ve geçmiş tarihimizde yaşanan esrarengiz olaylar. 

Bu kısımda birkaç soru sorup cevapları ile devam edelim. 
1-) Deprem silahı H.A.A.R.P TESLA nedir? 
2-) 17 Ağustos 1999’da denizden çıkan büyük ışık neydi?  
3-) İsrailli subayların 17 Ağustos 1999'da Marmara’da ne işleri vardı? 
4-) Rusya’nın yardım için gelen gemisi neden boğazdan içeri alınmadı? 
Soruları sıralayacak olursak birçok soru beliriverir. Biz şimdilik bu sorduğumuz soruları araştırmaya dayalı olarak açıklayalım. Deprem silahı olarak bilinen HAARP Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı (İngilizce: High Frequency Active Auroral Research Program) veya kısaca HAARP; Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska'da sürdürülen çalışma. Bu fikir, ilk kez Sırp asıllı ABD'li bilim adamı Nikola Tesla tarafından ortaya atılmıştır. Ve yine yaptığım kısa çaplı araştırma sonucu şu bilgilere ulaştım. Pentagon da bulunan ABD’nin kontrolünde olan bu silah 1900’lü yıllarda faaliyete geçirilmiş. Bu proje önce Avustralya’nın çıplak ve seyrek nüfuslu kırsal bölgelerinde denenmiş ve geliştirilmiş. Deprem silahının ne olduğunu kısaca açıklamış olduk. 
2.ci sorumuzun cevabı da belirdi kafanızda öyle değil mi? 17 Ağustos depremini yaşayanlar o gün denizden büyük bir ışık eşliğinde patlama olduğuna şahitlik etmişler. Bu patlamanın ne olduğu yetkililerce hala açıklanabilmiş değil. Bu durumun deprem ışıması olduğunu söylemelerine rağmen neden daha önceki depremlerde bunun yaşanmadığını açıklayabilmiş değiller. Gizli yürütülen çalışmalar bu patlama ve ışığın HAARP TESLA makinesi sayesinde iyonosfer tabakasından yeryüzüne yansıtılan ışık olduğunu açıklamıştır. Yani deprem ışıması diye bir şey aslında yok! 
Ve 3.cü sorumuzu da açıklığa kavuşturalım. 
Yaptığım araştırmaya dayalı olarak, noktasına kadar aynen aktarıyorum; "Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 76 yıllık tarihinde, İsrailli subayların TSK devir teslim törenlerinin hiç birine katılmamışlar iken, neden 17 Ağustos 1999 tarihindeki Donanma Komutanlığı’nın devir teslim törenine katıldılar?" diye bir soru yöneltmiş araştırmacı. Çünkü deprem silahının denenmesi için denek ülke olarak seçilmiştik. Ve ne yazık ki Van depremi de bu ihtimaller silsilesi üzerinde değerlendiriliyor. 
4.cü ve son sorumuza gelelim; Ruslar ABD ve İsrail’in TESLA deprem makinesini kullandığını anlamıştı ve kanıtlar olabileceği düşüncesi ile Gölcük’e acilen bir gemi göndermişlerdi.  Ve ne tesadüftür ki yine 20 ağustos 1999’ da bir İsrail uçağının Marmara denizine düştüğü haber olarak geçiyor. Ancak bir süre sonra haber kesiliyor ve uçağın akıbeti ile ilgili bir daha haber alınamıyor. Kesinliği olmamakla birlikte bütün bu olaylar ve deliller hiçte içi boş sayılmaz. Depremler, seller vs. doğa olayları Yüce Rabbimizin bilgisi ve izni ile gerçekleşen olaylardır. Rabbimiz bilgisi ve izni dışında tek yaprağın dahi kımıldamayacağını bilen ve buna iman eden insanlarız. Yani depremler yoktur bunlar insan eliyle oluşturuluyor demiyorum. Böyle bir algı oluşmasın kesinlikle. Yine her şey Rabbimizin bilgisi dâhilindedir. Zalimler yapa dursunlar. Allah geciktirir ama geçiştirmez. Mazlumun öcünü aldığı gün Zalimler için çok acı olacaktır.  
Selametle kalın…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.