1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. İş Güvenliği Ürünleri Nelerdir?
İş Güvenliği Ürünleri Nelerdir?

İş Güvenliği Ürünleri Nelerdir?

Çalışanlarının güvenliğini sağlamakla yükümlü olan işverenler, her türlü güvenlik önlemini alması gerekir.

A+A-

İşverenler çalışanlarının güvenliğini sağlamak ve görevdeyken olası kazalarda hasar almamalarını sağlamak için iş güvenliği ekipmanlarından yardım alıyor. İş güvenliği ürünleri sayesinde çalışanlarının yaşayacağı kazalara karşı zarar görmemelerine engel olmaya çalışan işverenler, bu ürünler içinden seçim yaparken öncelikle kalitesini dikkat etmelidir. İş ayakkabısı, koruyucu gözlük gibi ürünler sayesinde çalışanlar kendini güvende hisseder. Civtec Cıvata web sitesi üzerinden inceleyeceğiniz iş güvenliği ürünleri en uygun fiyat avantajları ile sunuluyor.

İş Güvenliği Ürünleri ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Çalışma alanına ve sektöre göre yaşanma ihtimali olan riskler değişiklik gösterir. Olası risklere engel olabilmek için bazı küçük önlemler alınması bazen yeterliyken bezen iş güvenliği ürünleri kullanmak gerekir. İş güvenliği ekipmanları olası kazalara karşı can kaybını ve hasarı önler. Kaza ihtimalini ortadan kaldıran ürünler oldukça fazla seçeneğe sahiptir. İş güvenliği ürünleri içinden seçim yaparken çalışanlarınızın ihtiyaçlarını doğru belirlemelisiniz. Sektörlerin ihtiyaçları birbirine göre değişiklik göstereceği için kişi sayısı ve koruma ürünleri tespit edildikten sonra satın alma işlemi gerçekleştirilmelidir. Civtec Cıvata farkı ile sahip olabileceğiniz iş güvenliği ürünlerinin neler olduğunu inceleyelim.

Koruyucu gözlük: Çalışanlarınızın gözlerini pek çok dış etkenden korumaya yarar. Güvenlik gözlükleri çeşitli boyutlarda ve çalışmalara göre çeşitli şekillerde üretilir. Güvenlik gözlüğü satın almadan önce net bir görüş elde edebileceğiniz bir gözlük olmasına dikkat etmeniz gerekir.

İş ayakkabısı: Pek çok sektörde ayaklara herhangi bir şeyin düşme, çarpma olasılığı olabilir. Böyle durumlara karşı ayak ve ayak parmaklarını korumak amacı ile iş ayakkabılarından yararlanılır.

Maskeleme Bandı: Kağıt bant olarak da adlandırılan bu bant çeşidi sayesinde boya ve badana yapacağınız yerlerin dışarıya taşmamasına engel olabilirsiniz. Maskeleme bantları ihtiyaçlara göre çeşitli ölçülerde üretilir. Bantların kalınlığını da ölçülerine göre kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Çalışanlar Hangi Risklerle Karşı Karşıyadır?

Her sektör kendi işleyişine bağlı olarak çeşitli riskler taşır. İş güvenliği ürünleri bu riskleri ortadan kaldırmada önemli bir rol üstlenir. Çalışma alanından en büyük risk unsurlarından biri aşınmış kablolar, açığa çıkmış olan hareketli parçalar olabilir. Sektöre bağlı olarak sıvı ya da gaz gibi kimyasal maddeler bazı zararlara yol açabilir. Benzin gibi yanıcı maddeler, duman ve çözücüler çalışma alanlarında sık karşılaşılan kimyasal tehlikelerdir. İş yerleri çalışanlarına karşılaşabilecekleri tehlikelerden korunabilmeleri hem eğitimler vermeleri hem de şirket politikaları oluşturmaları gerekir.

Kullanılan iş güvenliği ürünleri kazaları ve yaralanmaları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Maskeleme bandı, iş ayakkabısı, korucu gözlük gibi pek çok sektörde çalışanların güvenliğini sağlamak için kullanması gereken ürünler vardır. Çalışanlarınızın güvenliğini sağlamak için iş ayakkabısı ve çok daha fazla ürüne Civtec Cıvata farkı ile sahip olabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.