1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İngilizce öğrenmenin tam zamanı
İngilizce öğrenmenin tam zamanı

İngilizce öğrenmenin tam zamanı

Okulların tatile girmesine az bir zaman kala yaz tatilinde İngilizce öğrenme planları da yapılmaya başlandı.

A+A-

Bazı öğrenciler İngilizce öğrenmek için kurs ararken bazıları da internet üzerinden İngilizce öğrenebilecekleri siteleri araştırıyorlar. Bazı öğrenciler ise sırf yabancı dil öğrenebilmek için yurt dışına gitme planları yapıyorlar.

İngilizceyi internet üzerinden online eğitim veren sitelerden öğrenmek isteyenler için bazı faydalı kaynaklar bulduk. Bu kaynakları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Örneğin incelemeniz için hemen bir sayfa önerelim, mesela ingilizce öğrenmeye İngilizce selamlaşma vedalaşma cümleleri adlı konuyu okuyarak başlayabilirsiniz.

Genel olarak İngilizce ya da Almanca derslerine günlük hayatta kullanılan konuşma kalıpları öğretilerek başlanılır. Gerek okulda olsun gerekse yabancı dil kurslarında olsun temelde ilk olarak konuşma kalıpları, selamlaşma, vedalaşma gibi en sık kullanılan kelimeler ve cümleler öğretilir. Bu nedenle İngilizce öğrenmeye ingilizce selamlaşma ve vedalaşma kalıplarını öğrenerek başlamanız yerinde olacaktır.

Daha sonra yine en önemli konulardan biri olan ingilizce kendini tanıtma tanışma cümleleri adlı konuyu okumanızı öneririz. Bu kendi tanıtma ve tanışma cümleleri de karşımızdaki yabancılarla iletişim kurabilmek için mutlaka öğrenilmesi gereken konulardan biridir. Tabii ki ilk olarak kendimizi tanıtırız ve karşımızdakinden kendisini tanıtmasını isteriz. Dolayısıyla İngilizce tanışma ve kendimizi tanıtma cümlelerini iyice öğrenmemiz gerekmektedir.

Yaz tatilini spor yaparak geçirmek isteyenler, herhangi bir spor kursuna yazılmak isteyenler, spor dalları ile meşgul olanlar için ise hem spor hem İngilizce diyerek ingilizce spor dalları adlı konuyu okumalarını tavsiye ederiz. Yapmakta olduğunuz spor ve bu sporla ilgili ingilizce kelimeleri ve cümleleri öğrenmek de İngilizce öğrenmenize olumlu yönde katkı sağlayacaktır.

Her ne branşla ilgilenirseniz ilgilenin, söz konusu branşa ait İngilizce terimleri ve cümleleri öğrenmeniz size extra bir avantaj sağlayacaktır. Böylelikle hem yaz tatilinizi boşa geçirmemiş olursunuz hem de İngilizce'nizi ilerletmiş olursunuz.

www.almancax.com sitesinde yukarıda değindiğimiz İngilizce derslerinin yanı sıra İngilizce ile alakalı daha birçok ders konusu mevcuttur. almancax tarafından hazırlanan ingilizce dersleri sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler için uygundur ve konu anlatımı gayet anlaşılır ve detaylıdır. almancax.com sitesinde İngilizce derslerinin yanı sıra binlerce Almanca dersi de yer almaktadır. Sıfırdan başlayıp çok ileri düzeylere varan Almanca dersleri ile https://www.almancax.com sitesi sayesinde hem İngilizce hem de Almanca öğrenebilir ve yabancı dil bilginizi oldukça güzel bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Söz konusu sitede Almanca alfabesinden başlayan Almanca dersleri, Almanca sayılar, Almanca aylar, günler, mevsimler gibi çok çeşitli kategorilerde ve Almanca gramer bilgisi olarak da Almanca sıfatlar, zamirler, fiiller gibi çok çeşitli alanlarda dersler mevcuttur.

Bundan 8-9 yıl önce liselerde sadace bir yabancı dil zorunlu idi. İkinci yabancı dil ise bazı liselerde seçmeli ders idi. Günümüzde lise öğrencilerine ikinci yabancı dil eğitimi de zorunlu hale geldiği için almancax.com sitesi hem İngilizce hem de Almanca öğrenmek isteyen öğrenciler için harika bir kaynak olarak yayın hayatına devam etmektedir.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.