1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. HDP İzmit,HDP İzmir İl Binası’na saldırının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi
HDP İzmit,HDP İzmir İl Binası’na saldırının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi

HDP İzmit,HDP İzmir İl Binası’na saldırının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi

HDP İzmit İlçe Örgütü, HDP İzmir İl Binası’na düzenlenen saldırının ardından Sabri Yalım Parkı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi.

A+A-

HDP İzmit İlçe Örgütü, HDP İzmir İl Binası’na düzenlenen saldırının ardından Sabri Yalım Parkı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya Emek Partisi, Halkevleri, SYKP, Kocaeli Dersimliler Derneği üye ve yöneticilerinin yanı sıra HDPliler de katıldı. Açıklama esnasında bir kaç vatandaş sataşmadan bulundu, laf etti. Polis müdahale ederek alandan uzaklaştırdı.

Açıklamada sözü alan HDP İzmit İlçe Eş Başkanı Metin Fırat şu ifadeleri kullandı: “Aylardır partimizin iktidar partisi, içişleri Bakanlığı tarafından hedef gösterilmesi, pravokasyon amacıyla bazı ailelerin örgütlendirilerek il binalarımızın önüne yönlendirilmesi sonucu bu sabah saat 10:30 sularında 7/24 polis ablukası altında bulunan İzmir il binamıza 35-40 yaşlarında olduğu belirtilen silahlı saldırgan, içeride parti çalışanımızın kızı ve partilimiz Deniz Poyraz'ın da bulunduğu sırada il binamızı bastı. Çevreye ateş açan ve binayı ateşe veren saldırgana parti uzun süre müdahale edilmedi.

“SORUMLU AZMETTİRİCİLER AÇIKTIR”

Saldırıda parti çalışanımız Deniz Poyraz yoldaşımız katledildi. Bu olay münferit bir olay olmadığı gibi Tek sorumlusunun da Onur Gencer olmadığı açıktır. Sorumlu ve azmettiriciler de açıktır. Saldırgana şizofren tanısı konarak yargı önünde hesap vermesi engellenemez. Partimize yapılan saldırılar ülkeyi yönetenlerin bilinçli ve programlı eylemlerini bir tezahürü ve sonucudur. Sorumluların yargılanmasının takipçisi olacağız.

“POLİS KORUMASI ALTINDA MİLLETVEKİLLERİMİZE SALDIRILDI”

Daha dün Ankara'da Kobane davası olarak bilinen ve parti yöneticilerimizin yargılandığı aslında yargıladığı davada duruşma devam ederken dava ile hiç ilgisi olmayan bir grup duruşma yapılan yerde polis koruması altında slogan atıp milletvekillerimize saldırması ve bu eylemin iktidarın kolluk güçleri tarafından önlenmesi bir yana adliye sarayında adeta teşvik edecek şekilde korunması, bugün ise yaşanan bu katliam sistematik saldırının teşvik edildiğinin göstergesidir. Tüm bu saldırılar zalimin sonunu getirecektir.

“ TÜRKİYE DEMOKRASİSİNE KARŞI BİR SALDIRIDIR”

Partimiz hakkında açılan kapatma davası haksız ve hukuksuz şekilde on bine yakın partilimizin zindanlara atılması ülkeyi yönetenlerin emir ve talimatlarını alenen yargı organlarına ilettiği bir ortamda gerçekleşen bu saldırıdan kimlerin sorumlu olduğunu herkes bilmektedir. Partimize yönelik bu saldırılar, Türkiye Demokrasisine ve Türkiye Halklarına karşı bir saldırıdır. Sürekli ayrımcı dil kullanarak bizleri hedef gösterenlere karşı tüm demokrasi güçlerinin ve muhaliflerin birlikte hareket etmeleri daha güçlü ses çıkarmaları demokratik bir ülke için gerekliliktir. Tüm bu baskılar, Türkiye halklarının özgür iradesi ve geleceğe olan umudunu engelleyemez. HDP bu ülkenin gelecek umududur. HDP bu ülkenin barış umududur. HDP Türkiye Halklarının birlikte yaşama arzusu ve kardeşlik şiarıdır. HDP halktır ve bu saldırılarla halkları susturamazsınız.”

 HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.