1. YAZARLAR

  2. Bedrettin Naim ARSLAN

  3. Hayatı çekilmez eden!...
Bedrettin Naim ARSLAN

Bedrettin Naim ARSLAN

Hayatı çekilmez eden!...

A+A-

 

 

"Halk içinde muteber bir nesne yok Devlet gibi,

 Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi…”

 

Her şeye rağmen hayat güzel. Yaşamak güzel…

Her şey belirli bir intizam içinde yaratılmış. Yerli yerinde. Küçücük kuralları var.

Uyalım, kolaylaştıralım, hayatı güzelleştirelim diye. Ne büyük nimet değil mi?

Benim için yaratılmış, emrime verilmiş, güzelleştir, en azından muhafazasını sağla diye.

*

Ne güzel sözler vardır. Hayata yön veren. Tecrübe eleği ile elenmiş. Kemâlât suyu ile hamur edilmiş.

Geriye sadece hamurun gelmesini beklemek, bilen birinin mahâretli elleri ile şekillenmesine, pişirmesine terk etmek. Güzel bir ziyafet için şart bu. Her elden olmaz. Ruhun doyurulması bu gibi işte.

Ve bu işin bir kontrol mekanizması olmalı. Hakkaniyetli.

Canım lokma tatlısı çekmedi bu saatte. Teşbihte hata olmaz derler ya, o yönden.

Ekranlarda şarlatan dolu. Günün belirli saatlerinde arayanlara özel duâ eden, şifa dağıtanlar. Ruhbanlık okulu gibi. Peşlerinden giden yok mu? Zibil…  Diyânet İşleri Başkanlığının görevi bu. Eleyecek. Halka gerçek budur diyecek. Kime yakın, hangi görüşe sahip olduklarına bakmaksızın.

Sadece Allah (c.c) rızası için. Yoksa daha çok baronlarımız, kediciklerimiz olacak….

*

Bu asır Türk’ün asrı olacaktır.

Ebulfez Elçibey’imizin bir sözü var. Her resmi yapının kapı üzerine yazılması gereken.

“Türk değilim !. diyene karşı sakın ısrar etmeyin. Allah’ın bahşettiği şerefi istemeyen şerefsize biz zorla şeref verecek değiliz ya.”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti yetkili organları bu elemeye güç ve kudrete sahip. Bilelim kardeşim kimlerle yaşıyoruz. Kim Türk’lükte âzâde ise azınlık bilelim. Ona göre davranalım. Onlar da bilsin hangi Devletin tebaası olduklarını. Hukuki yaptırımlar da buna göre şekillensin. AB imiş. Yemişim AB yi.

Tam zamanı belki de. HEDEF TURAN demenin. Çok uzak değil Kızıl Elma.

*

Değerlerimize sahip çıkmasını bilelim. Olduğu gibi. Hatalarıyla sevaplarıyla.

Dünyanın bilinen en büyük savaş suçlusu Hitler. Ama Almanya sahiplenmiş.  En çok zarar verdiği Yahudi milleti bile siyasi platformlar dışında adını dillendirmez. Kötüde olsa tarihin bir parçasıdır.

Tarihimize yön veren çok büyüğümüz var. Bunların son halkası Gâzi Mustafa Kemal Atatürk.  Birçok devlet tarafından takdir görmüş, heykelleri dikilmiş. Nereden geliyor bu halkımızda yeşertilen Atatürk düşmanlığı?  Aslında burada Neyzen tevfik’in bir şiirinden bir beyit yazmak isterim lakin, hatalı da olsa bu necip milletin bir parçası olan bu kişilere reva görmem yine de. Cehalet diyorum. Devletim acilen önlem almalı. Geç olmadan…

*

15 Temmuz 2016.

Benim Peygamber ocağım dediğim, kutsal dediğim o ulvi mesleğin kisvesi altında bu aziz millete ihanet edenlerin bir gösterisi sunuldu. Seyirci olmadı milletim. İndirdi sahneden tekme tokatla.

Uçaklar, tanklar maket gibi kaldı ortalıkta. Kendine çevrilen tank namlularına ot tıkadı bu millet.

Ömer Halisdemir’e kurşun attığını sanan o hain cennetin anahtarını fırlattı aslında. Özel Harekatın o güzel insanı sahiplendi otuzunu birden.  Şimdi Cennet-i Âlâdan seyrediyor eminim bizleri. Belki sufleler vererek. (Cennet Mekan)

Yurdumun genelinde binler sivil vatandaşım şehit oldu. Ne istediklerini, ne istemediklerini bilenlerdi onlar. Tankın altında ezilirken aslında göz perdeleri kalkmış, kendine sunulan rahmeti kucaklıyor, acısı sevince dönüşüyordu. Mevlam şehadetlerini kabul eylesin…

Bir Fethi Sekin’miz vardı.

Trafik polisi. Görevim değil demedi. Belki de İzmir’imizi  bir kez daha ihanet şebekesi eline geçmesini önledi. Tek başına… (Cennet mekan)

*

Ömrüm Türk Milliyetçisi olarak geçti. Yaş yarıyı çoktan geçti.  Kabullendiğim, kabullenemediğim bir çok lider gördüm. Her biri toplumun bir kesimini bir işareti ile harekete geçirecek güçte. Müspet yada menfi. 12 Eylül sürecinde bir Başbuğ vardı. Cennet Mekan Alparslan Türkeş. O gün için bu sınırların muhafazasının tek senaristi. Devlet bey devletlû sıfatı ile gereğini yaptı. Bir çoğumuza ters geldi belki hareketi.  Ve yine tarih O’nu haklı çıkardı. Devletinin yanında, Allah sağlıklı uzun ömür versin. (Amin)

Ve o gece….

Kim ne derse desin bu milleti o tankların önüne yığmasını başardı Uzun Adam. Allah’ın izni ile son verildi o gece o kara oyuna.  Devletim elemeye devam ediyor. Bitecek inşallah. Uzun ve sancılı bir süreç. 24 Haziran da atılan imzanın arkasında olacak bu millet. Ben de oradayım inşallah… Liderim Devlet Bahçeli, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.  Bırakın artık tırı vırı işlerle uğraşmayı.  Önünüze bakın. Uğraşmayın provokatörlerle, meydan vermeyin onlara.  Atatürk heykellerine saldıranlara da cezasını versin hukuk, Devlet ricaline hakaret edenlere de, sivil -resmi Türk Milletine ihanet edenlere de.

Ve bize düşen !...

Tarihe mal olmuş hiçbir büyüğümüzü diğeri ile mukayese etmeyelim.  Bu ne birine değer kazandırır, ne diğerinden değer kaybettirir. Zararı devletimizin bekasına olur.

Benden söylemesi !...

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.