1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hamza Yerlikaya,acaba hangi finansal bilgisi ile değerlendirilerek atandı merak ediyoruz
Hamza Yerlikaya,acaba hangi finansal bilgisi ile değerlendirilerek atandı merak ediyoruz

Hamza Yerlikaya,acaba hangi finansal bilgisi ile değerlendirilerek atandı merak ediyoruz

Yeniden refah partisi Gölcük ilçe başkanlığına yeni atanan Mustafa Bayazıt, Kocaeli basınına önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Yeniden refah partisi Gölcük ilçe başkanlığına yeni atanan Mustafa Bayazıt, Kocaeli basınına önemli açıklamalarda bulundu.

Bayazıt'ın basın açıklaması şu şekilde;

Milli görüş partilerinin hepsinde aynı şuur ve heyecan ile görev aldım.

Değerli basın mensubu kardeşlerim, bundan tam 25 yıl önce efsane partimiz Refah partisinde Gençlik kolları başkanı olarak siyasi hayatımıza başladık ve devam etmekteyiz. Refah partisinde Gençlik kolları başkanı iken partimizi kapattılar. Liderimizi Merhum ERBAKAN hocamızı siyasi yasaklı yaptılar. Tüm engellemelere rağmen bu dava hiçbir zaman son bulmadı ve solmadı. Refah partisi sonrası kurulan Milli görüş partilerinin hepsinde aynı şuur ve heyecan ile görev aldım.
 

Şimdi sıra Milli Görüş’ün ikinci kırk yılına geldi. İlk kırk yılı merhum Liderimiz Necmettin ERBAKAN (Mücahit) ile doldurduk, tertemiz bir şekilde. İkinci kırk yılımızı da Muhammed Ali FATİH ERBAKAN (Mücahit) ile daha şanlı, şuurlu bir şekilde dolduracağız.

ERBAKAN’IN önderliğinde kuruluş dilekçemizi içişleri bakanlığımıza dualarla verdik

Allah’ın izni ile 23 Kasım 2018 Cuma günü Ankara’da Hacı Bayram Veli Hazretlerinin dizinin dibinde Genel başkanımız ERBAKAN’IN önderliğinde kuruluş dilekçemizi içişleri bakanlığımıza dualarla verdik. Partimizin teşkilatlanmasının ilk adımını besmele ile Eyüp El- Ensar-i Hazretlerinin dibinde dualarla, yeminlerle, akitlerle attık.
 

Dünde bugünde, yarında “Önce Ahlak ve Maneviyat” düsturumuzdan asla taviz vermedik, vermeyeceğiz. İl başkanı abimiz Mehmet ARAS’A görev tebliği edildikten sonra, il teşkilatında Tanıtım ve medyadan sorumlu İl başkan yardımcılığı görevini icra ettim.
 

Aynı süreç içinde Gölcük ilçe başkanlığı görevini Yaşar ERGÜN abimiz üstlendi. Gerek “ERBAKAN VAKFI”NDA gerekse Yeniden Refah partisi Gölcük ilçe teşkilatının kuruluşunda yoğun çabaları hizmetleri oldu. Sonrasında sağlık nedenlerinden ötürü kendisi müsaade istediler. Bu durum doğrultusunda yapılan istişareler sonucunda, ilçe başkanlığı görevi şahsıma tebliği edildi. Yaşar abimize de ayrıca teşekkür etmeyi şahsım, partim ve Gölcük için bir borç bilirim.
 

Gölcük ilçemizde Yeniden Refah partisi olarak çalmadık kapı bırakmayacağız. Seviyeli nezaketli muhalefetin en güzel örneği olacağız. Doğruya motor, yanlışa fren olmaya çalışacağız. Siyasi arenadaki teröre bulaşmamış her parti ile münasebetlerimizi ilçe menfaatimiz açısından dinamik tutacağız. Yerelde belediye ve kaymakamlık çalışmalarını yakından önemle ve özenle takip ediyoruz. 

Sağlık bakanlığımızın çalışmalarını olumlu görüyoruz

Bu makamların çalışmalarının olumlularının her daim destekçisi olacağız. Yanlışlar gördüğümüzde çözümü sunan teklifleri halkın önünde sunacağız. Yaşamakta olduğumuz covid-19 sürecinde, Sağlık bakanlığımızın çalışmalarını olumlu görüyoruz. Sağlık çalışanlarını canı gönülden tebrik ediyoruz. Allah kendilerinden razı olsun.
 

Son 18 yıldır sosyal yardım alan vatandaşlarımızın eskiye nazaran 5 misline ulaşmasını gelir ve adalet dağılımındaki büyük haksızlık olarak görüyoruz. Yardımların olması güzel ve takdire değer. Lakin mesele vatandaşın yardım alacak pozisyondan çıkarılmasıdır. Bunun adresi de bizce Yeniden Refah partisidir. 

Son olarak güncel iki elim hadiseye değinerek basın açıklamamı sonlandırmak istiyorum.

Bulunduğumuz bu sıkıntılı dönemde, biz bize yeteriz kampanyasına ihtiyaç duyulduğu zeminde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı bünyesinde fahiş fiyatlarla sosyal medya konserlerinin düzenlenmesini doğru bulmuyoruz. Popüler kültürün esiri olan bu anlayışın derhal son bulması taraftarıyız. 

Mevcut iktidar Ehliyet ve Liyakat önceliğinden ziyade, yandaşlık ve koşulsuz itaat uygulamasına tabi

Milli Güreşçimiz Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank yönetim kurulu üyesi olarak atanması, acaba hangi finansal bilgisi ile değerlendirilerek yapıldı merak ediyoruz. Mevcut iktidarın Ehliyet ve Liyakat önceliğinden ziyade, yandaşlık ve koşulsuz itaat uygulamasına tabi haline vatandaşlarımız adına tepki gösteriyor, doğru bulmuyoruz. 


Şu an halkımızın ne konser nede liyakatsiz ehliyetsiz kişilerin bir yere getirilmesi önceliği vardır. Halkımıza ve Yeniden Refah partisinin çağrısına kulak vermelerini istiyoruz. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.