1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. GTO,Nefes Kredisi’nin şartları yeniden düzenlendi
GTO,Nefes Kredisi’nin şartları yeniden düzenlendi

GTO,Nefes Kredisi’nin şartları yeniden düzenlendi

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Gebze Ticaret Odası’nın talebi üzerine nefes kredisi şartları yeniden düzenlendiğini ifade etti.

A+A-

Gebze Ticaret Odası yaptığı açıklama da şunları belirtti:

Ülkemizin ve tüm dünyanın içerisinde bulunduğu Covid-19 salgını sebebiyle ekonomik sıkıntı yaşayan üyelere finansman desteği sağlamak adına tekrar başlatılan Nefes Kredisi uygulamasında; 2020 yılı cirosu 2019 yılı cirosuna göre %25 düşük olan üyelerin krediden faydalanacak olması ile ilgili şart olarak sunulan madde hususunda Gebze Ticaret Odası; kriterin kaldırılması için talepte bulunmuş ve Odanın üstün gayretleri ile sunulan öneri olumlu değerlendirilerek 25% ciro kaybı kriteri 22.06.2021 tarihi itibariyle kaldırılmıştır.  

Hedefimiz bu kez üyelerimize 100 Milyon TL tutarında kredi kullandırmaktır

1 Haziran 2021 itibariyle kullandırılmaya başlanan, yıllık 17,50% faizle 6 ay anapara ve faiz ödemesiz, sonrasında 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli şeklinde uygulamada olan Nefes Kredisi ile ilgili Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler: “Çatı kuruluşumuz TOBB öncülüğünde başlatılan, Gebze Ticaret Odası olarak daha önce olduğu gibi şimdi de tüm kaynaklarımızı seferber ettiğimiz Nefes Kredisi Projesi’nin, içerisinde bulunduğumuz zor koşullarda KOBİ’lerimize önemli faydalar sağlayacağına inanıyoruz. TOBB’a ilettiğimiz taleplerimiz doğrultunda; firmalarımıza şart olarak sunulan 25% ciro kaybı kriterinin kaldırılması için ilettiğimiz görüş ve önerilerimiz uygun görülmüş, söz konusu kriter kaldırılmıştır. Konu ile ilgili olarak başta Birlik Başkanımız Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere, tüm yetkililere teşekkür ederiz. Bugüne kadar (01.06.2021 tarihinden itibaren) Gebze Ticaret Odası üyelerimiz; 31.036.000,00 TL tutarında kredi kullanmıştır. Hedefimiz bu kez üyelerimize 100 Milyon TL tutarında kredi kullandırmaktır. Gebze Ticaret Odası olarak, sürecin başladığı günden itibaren Covid-19 salgınının yarattığı ekonomik etkileri en aza indirmek için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmayı da sürdüreceğiz. Nefes Kredisi uygulamasının tüm üyelerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz” dedi.
Başvuruları devam eden Nefes Kredisi için üyeler; Gebze Ticaret Odası web sitesinden “Nefes Kredisi Faaliyet Belgesi”ni online olarak alarak, anlaşmalı bankalardan kredi kullanabilecekler. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.