1. YAZARLAR

  2. Erhan DURAK

  3. Gazetecilik
Erhan DURAK

Erhan DURAK

Gazetecilik

A+A-

Gazetecilik mesleği hem zor hem de bir o kadar zevkli bir meslek. Her mesleğin kendine göre zor yanı vardır ama gazetecilik zor iştir...Gazeteciyim diyebilmek büyük sorumluluk ister. Herkes bu yükü ve ağır sorumluluğu taşıyamaz, kaldıramaz.

Gazetecilik zamanla boğuşmayı gerektiren bir meslek. Bu şehirle yatıp kalkmaktan, kendimize, ailemize zaman ayıramayız. Sürekli zamanla yarışıyoruz. Her gün bıkmadan, sıkılmadan, bir gazete hazırlayıp okuyucunun karşısına koymak mecburiyetindeyiz.Bu şehir için vaktini zamanını ayıran gazeteciler, sadece kendileri için vakit ayıramıyor. Bunu da mesleğin tuzu biberi olarak kabullenmek gerek...Gazetecilik mesleğine başlarken de tüm bunları bilerek ve görerek başladık.

Gazetecilik mesleğini severek ve zevk alarak yaptığım için hiç bir zaman bu mesleğe girmekten hiç pişmanlık duymadım. Her zaman işimi severek yaptığım içindir ki kendimi başarılı görüyorum. Gazeteci büyüklerimizindi dediği gibi insanlar her zaman mütevazı olmalı fakat bizim meslekte mütevazı olmaya gerek yok.

 

Sizlere biraz da Marmara Gazetesi'nden ve ekibimizden bahsetmek istiyorum;

Ekip arkadaşlarım genç ve bir o kadar da tecrübeli, profesyonel...

Tüm ekip arkadaşlarımla birlikte bıkmadan, sıkılmadan her gün okurlarımızın önüne daha iyi bir gazete sunmanın gayreti içindeyiz. Köşe yazarlarımızla, muhabirlerimizle, internet editörlerimizle, grafikerlerimizle, reklam departmanımızla bu bölgeye değer katmanın peşindeyiz...

Bu zorlu maratonda kimseyle ağız kavgasına girmeden, sadece işimizi yapıyoruz. Bazı gazete ve gazeteciler gibi birilerini yok etme çabası içinde değiliz, sloganımız gibi tarafsız ve bağımsız bir gazeteyiz...

Bu şehir aba altından sopa gösteren gazete ve gazetecileri de çok iyi biliyor.

Birilerinin yaptığı gibi çamur at leke kalsın politikası gütmeden, kendimizi cübbe içinde hayal edip hakimliğe soyunmadan gazeteciliğin gereklerini yerine getiriyoruz...

Gelelim hızla büyüyen ve gelişen internet adresimiz olan www.marmaragazetesi.com'a www.marmaragazetesi.com adresimiz 7/24 güncellenmektedir. Bölgemizde yaşanan olaylar anlık olarak internet sitemizden yayınlanmaktadır. Bazı gazeteler gibi sadece sabahları güncellenen değil günün her anında bilgi veren bir internet sitemiz mevcut...Öyle ki sadece Gebze'deki gazetelerin internet siteleri ile değil Kocaeli genelindeki haber siteleri ile yarışıyoruz.Amacımız hep dile getirdiğimiz gibi bölgemize katkı sunmak. Bizi izlemeye devam edin...

****

Barış mı savaş mı?

Türkiye son bir kaç haftadır kaosun içine itilmeye çalışılıyor...

Kirli bir algı operasyonu sinsice yürütülüyor. Bu algı operasyonu üzerinden barış sürecinin çöpe atılması ve terörün yeniden canlandırılması hedefleniyor. Ve tüm bu operasyonları, her ne kadar birbirine zıt görünseler de PKK ve IŞİD birlikte yürütüyor.

Artık şunu net olarak anlamış bulunuyoruz ki gerek Kandil, gerekse PKK'nın siyasi ayağı olan HDP çözüm sürecini istemiyor. Sadece istiyormuş gibi görünmeye çalışıyorlar!

Neden mi böyle düşünüyorum?

İşte yanıtı; IŞİD canlı bomba olup 32 vatandaşımızı katlediyor, PKK bunun karşılığında devletin polisini ve askerini haince pusu kurarak şehit ediyor.

Tüm bunlar yaşanırken bu yapının barış istediğine nasıl inanalım?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.