1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Erbakan hocam
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Erbakan hocam

A+A-

Şubatlar soğuk olur deriz hep. Bu soğuklar bazen kalp soğukluğu, hasretin soğukluğu ile sarar insanı..

Merhum eski Başbakanlardan Prof Dr. Necmeddin Erbakan vefatının 5. yıl dönümde Yurdumuzun çeşitli yerlerinde ve Gebze’de anıldı. Hayatını İslam’a, ülkesine, milletine adamış, hayat iman ve cihattır anlayışı ile hayatını bu şekilde milli mücadele ile tamamlamış ‘’Halkın diliyle Efsane Başbakan’’ olmuş bir lider Erbakan.
40 yıllık siyasi mücadelesinin içinde gördüğü her türlü zorluğa, baskıya ve zulme rağmen inandığı esaslardan vazgeçmeden, önündeki karanlıkların ardındaki ışığı görerek yolunda yürüyen ‘’inanç tekeden süt çıkartır’’ diyecek kadar imanlı ,tevekkül ehli bir liderdi o...
40 yıllık mücadelesinin sonunda  İslam birliği d8 ülkelerini kurmak, işçisine, memuruna, çiftçisine, emeklisine verdiği  dünya rekoru zamlarla milletinin kalbinde taht kurmak, çekiç gücü ülkeden kovmak, ABD uçaklarına el koymak, ağır sanayi hamlesi yapmak ve son 50 yıllık Cumhuriyet tarihinin denk bütçesini yapmak işte bu mücadele ruhunun verdiği azmin yürüyen göstergesiydi o.
Önceki gün (28 Şubat 2016 Pazar) günü Gebze Erbakan Vakfı tarafından düzenlenen programda salonu hınca hınç dolduran Erbakan sevdalıları, Kıbrıs Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, eski dostu Ahmet Tekdal, Adalet eski bakanı İsmail Müftüoğlu ve Sacit Günbey beyfendilerde onu bir kez daha yad ederken, Fatih Erbakan’ın babası Necmeddin Erbakan hakkında yaptığı konuşmayla da salondakiler adete coştular.
Fatih Erbakan, Erbakan hocamız bizlere hayatı boyunca 3 temel dersi vererek aramızdan ayrıldı sözlerine şöyle açıklık getirdi. Bu derslerden birincisi, İslamsız saadet olmaz dersiydi.  İkinci dersi de Cihatsız İslam olmaz dersiydi, Üçüncü verdiği temel ders, dünya Siyonizm’ini tanımayan bir kimse İslam’ı tam manasıyla kavrayamaz dersiydi..

Evet Fatih Erbakan beyefendide babası tıpkı babası gibi Siyonizm’in tehlikesine dikkat çekerek onlarla mücadele edeceklerini vurgulayıp, ölmek var dönmek yok bu davadan diyerek Siyonizm’e açıkça meydan okudu.
Hayatı, mücadelesi ve yaşantısı ile örnek bir lider olan Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ı bizlerde rahmetle yad ediyor ve ülkemize hizmet edecek vatansever nice Erbakan’ların yetişmelerini Rabbimizden niyaz ediyoruz. 
Biz yarım asırlık ömrünü tarif edecek kadar yazamadık sadece iyiliklerin için müteşekkir olduk ve seni rahmetle yad ettik.  Mekanın cennet derecen ali olsun Erbakan hocam. 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.