1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Duyu Market Kurucusu Uzm. Dr. Kösem: “Çocuk Gelişiminde Eğitici Materyallerin Rolü Son Derece Önemli” 
Duyu Market Kurucusu Uzm. Dr. Kösem: “Çocuk Gelişiminde Eğitici Materyallerin Rolü Son Derece Önemli” 

Duyu Market Kurucusu Uzm. Dr. Kösem: “Çocuk Gelişiminde Eğitici Materyallerin Rolü Son Derece Önemli” 

Duyu Market’in kurucusu ve başkanı Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzman Doktor Figen Şen Kösem; “Çocukların sosyal ve bilişsel becerilerinin gelişiminde eğitici materyallerin rolü son derece önemli” şeklinde açıklamalarıyla dikkat çekti.

A+A-

 

Duyu Market Kurucusu Uzm. Dr. Kösem: “Çocuk Gelişiminde Eğitici Materyallerin Rolü Son Derece Önemli” 

 

Dijital dünya üzerinden çocuklara ve ergenlere yönelik; terapi ürünleri, oyuncaklar, eğitici materyaller, akıl oyunlar ve benzeri nitelikte birçok ürünün satışını yapan Duyu Market’in kurucusu ve başkanı Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzman Doktor Figen Şen Kösem; “Çocukların sosyal ve bilişsel becerilerinin gelişiminde eğitici materyallerin rolü son derece önemli” şeklinde açıklamalarıyla dikkat çekti.

 

“Sosyal Beceriler, Çocukların Kendi Ayakları Üzerinde Durabilmeleri İçin Hayat Bir Öneme Sahip”

 

Çocuklar gelişimin döneminde kazanması gereken yetiler hakkında değerlendirmelerde bulunan Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzman Doktor Figen Şen Kösem; “Çocuklukta gelişim dönemi, birey olarak insanın tüm yaşamını doğrudan etkileyen bir dönem. Motor becerilerinin gelişiminden hayal gücünün genişlemesine, sosyal becerilerin zeminin inşa edilmesinden konuşma ve dil becerilerinin oluşmasına kadar bireyin yetişkinlik dönemini etkileyen tüm unsurlar gelişim döneminde oluşuyor. Özellikle günümüzde yetişkinlerde çok sık karşılaşılan ruhsal sorunlardan olan sosyal becerilere ilişkin bozukluklar, bu dönemde yaşanan sorunlar nedeniyle ortaya çıkıyor. Aynı zamanda bu durum, çocukluk dönemi içerisinde olan çocuklar için de geçerli. Dolayısıyla sosyal becerileri, çocukların kendi ayaları üzerinde durabilmeleri için hayati bir öneme sahip. Oyuncaklar ve eğitici materyallerin bir diğer işlevi de bu sosyal becerileri kazandırmak.” İfadeleriyle çocukluk döneminde eğitici materyal ve oyuncakların önemine değindi. 

 

“Duyu Market Olarak Hedefimiz Çocukların Mantıklarını ve Hayal Gücünü Geliştirmek”

 

Duyu Market platformunun varoluş amaçları hakkında da açıklamalarda bulunan Dr. Kösem; “Duyu Market, farklı kategorilerde farklı yaş grupları için hazırlanmış binlerce ürün sunuyor. Platformumuz kuruluş amacı tamamen çocukların gelişim döneminde, ihtiyaç duydukları her şeye dünya standartlarında ulaşabilmelerini sağlamak. Bu amaç doğrultusunda uzman ekibimiz, dünyanın farklı noktalarından ve ülkemizden birçok eğitici materyali ve oyuncağı bilimsel tekniklerle analiz ediyor ve satışa sunuyoruz. Duyu Market olarak ana hedefimiz çocukların mantıklarını ve hayal gücünü olabildiğince geliştirmek. Tam da bu yüzden birçok alternatifi ebeveynler ve çocuklarla buluşturuyoruz.” şeklinde değerlendirmelerde bulundu. 

 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.