1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Doğru Hasta Yatağı Seçimi
Doğru Hasta Yatağı Seçimi

Doğru Hasta Yatağı Seçimi

Hayat, yaşanılmaya değer güzelliklerle doludur.

A+A-

 

Hayat, yaşanılmaya değer güzelliklerle doludur. Bu güzelliklerin değerini bilmek, sağlığın korunmasından geçmektedir. İnsanoğlu, hayatını belirli bir düzeyde yaşayabilmek adına, sağlığını korumak zorundadır. Bunun için; dengeli beslenmeli, düzenli uyku ve egzersiz rutinleri olmalı ve belirli zaman aralıklarında bir uzmandan sağlığı hakkında öneriler almalıdır. Bu önlemler, kişiyi pek çok hastalıktan koruyacağı ve hayat kalitesini arttıracağı gibi, bunun dışında kalan etmenler, kişinin sağlığını ve hayat kalitesini beklenmedik bir anda etkileyebilecektir. Yaşanacak sağlık sorunlarına, gereken tedavi ve bakım uygulanması adına, hasta yatağı gibi modern tıp çözümleri kullanılmaktadır.

Eski Yöntemlerle Hastalıklarla Mücadele

Sağlık, en eksi çağlardan beri insanoğlunun en büyük endişelerinden biri olmuştur. Günümüz yaşam tarzından tamamen farklı olarak insan, hayatını kazanmak adına doğada çok daha fazla vakit geçirmekte, bitki ve hayvanlarla çok daha iç içe bir yaşam sürdürmekteydi. Bu yaşam tarzının doğal sonucu olarak, hastalıklara ve yaralanmalara çok daha fazla maruz kalmaktaydı. Tedavi yöntemlerinin neredeyse tamamı, bilinçli tecrübelerden ziyade efsaneler ve kulaktan dolma bilgiler üzerineydi. Bunun sonucunda, kişinin sağlığını kazanması çoğu zaman imkânsız olmakla birlikte, o dönem insanlarının ortalama yaşam sürelerinin çok düşük olmasına neden olmaktaydı. Bununla birlikte yakın zamana kadar halen devam edilen geleneksel tedavi yöntemleri, bilginin daha kolay erişebilir oluşuyla yerini modern tedavilere bırakmış durumdadır.

Hangi Hastalıklarda Özel Bakım Uygulanmaktadır?

Sağlık problemleri, en temelde, kişinin hayat akışını kısmen veya tamamen aksatmaları ile bilinirler. Sağlık sorunları, farklı olumsuz etkilere sahip olduğu gibi, farklı bünyelerde de farklı derecelerde etkiye sahiptir. Bütün hastalıkların veya sağlık sorunlarının mutlaka tedavi edilmesi gerektiği gibi, bazı durumlarda tedavinin sadece belirli bir aşamaya kadar etki sağladığı sağlık sorunları da mevcuttur. Gelişen tıp bilimi, yakın gelecekte bu gibi hastalıkları da yenme adına büyük bir çaba sarf etmektedir. Örneğin; motor nöron hastalıkları, felç, AIDS, ALS, bazı genetik rahatsızlıklar ve diğerleri, belirli bir seviyeye kadar tedavi imkânı sağlayan ve düzenli ve titiz bir bakım gerektirebilen rahatsızlıklardır. Bu bakımın istenilen kalitede yapılabilmesi adına, modern tıp teknolojilerinin hasta karyolası çözümü, son derece etkilidir.

Hasta Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta bakımı, son derece ciddi bir iştir. Her şeyden önce bakımı üstlenecek kişilerin, bir insan hayatını emanet aldıkları unutulmamalıdır. Bu gerçeğin bilinmesi, bakım esnasındaki tavırların, dolayısıyla bakımın kalitesinin de belirleyicisi olacaktır. Özel durumlara sahip hastaların, çoğu zaman bir bebekten bile daha çok ilgiye ve bakım detaylarına sahip olacağı en baştan bilinmelidir. Hasta bakımının, detaylı bir plan dahilinde ve doğru saatlerde yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Bu plan ve doktorun verdiği ilaçlar dışına kesinlikle çıkılmamalı, beklenmeyen durumlar için mutlaka bir doktordan yardım alınmalıdır. Bakım esnasında, mümkün olduğunca sabırlı ve pozitif bir tavır içerisinde olunmalıdır.

Hastalığın Niteliğine Uygun Model Seçeneği

Firmamız, ürünlerini tasarlarken, var olan ihtiyaçların tanınması ve karşılanmasını ön plana almaktadır. Burada amaç, hastalar için herhangi bir hasta yatağı değil, hastanın ihtiyaçlarına odaklı ürün modeli ortaya koymaktır. Bu amaçla ürettiğimiz ürünler arasında; havalı hasta yatağı, çocuk hastalar uygun hasta yatağı, elektrik motorlu otomatik hareket eden yatak, evlerde kullanmak için ahşap kenarlıklı dekoratif yatak ve lazımlık aparatı kullanmaya uygun modellerimiz bulunmaktadır. Beklenmedik durumlara da uyumlu olacak şekilde ürettiğimiz yatak modellerimiz, elektrikle çalışan motorların kullanımı için pil bulunduracak şekilde üretilmektedir. Bu sayede elektrik kesintilerinde bile yatağın aksamı kolayca hareket edebilmektedir.

Hasta Yatağı Maliyeti Nasıldır?

Yatak modellerimiz, sahip oldukları özellikler gibi fiyatları ile de farklılıklara sahiptir. Bu farklılıkların en temel sebebi, yatağın niteliği ve bu nitelikler gereğince ortaya çıkan üretim maliyetleridir. Hasta yatağı fiyatı, bu ve benzer nedenlerle farklı seviyelerde olmakla birlikte, fiyat politikamız gereği her bütçeye uygun modelimiz bulunmaktadır. Kullanım kolaylığı temel alınarak üretilen yataklarımız, satış öncesinde ve sonrasında da sağladığımız kolaylıklar ile devam etmektedir.

Hasta yatağı kiralama ise, satış dışında müşterilerimize sunduğumuz diğer bir seçenektir. Yatağın geçici ihtiyacından dolayı satın alma maliyetine girmek istemeyen kullanıcılar, kullanım süresinin karşılığı olan bedeli ödeyerek, yatağın sağladığı konforlu bakım fırsatından, kalitesinden ödün verilmeden faydalanabileceklerdir.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum