1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Dock Coin Nedir?
Dock Coin Nedir?

Dock Coin Nedir?

Dock coin Nedir? Dock.io (DOCK), kullanıcılara kendi dijital kimlik bilgileri, verileri ve profesyonel başarıları üzerinde kontrol sağlamak üzerine çalışan ilginç bir proje olarak kısaca özetlenebilir.

A+A-

Dock coin Nedir? Dock.io (DOCK), kullanıcılara kendi dijital kimlik bilgileri, verileri ve profesyonel başarıları üzerinde kontrol sağlamak üzerine çalışan ilginç bir proje olarak kısaca özetlenebilir.

 

Şeffaf ve güvenli bir kimlik bilgisi paylaşım ekosistemi oluşturmak için Blockchain teknolojisini kullanan merkeziyetsiz bir değişim protokolüdür. Bunu, verilerin kontrolünü tamamen kullanıcının elinde tutan merkeziyetsiz bir LinkedIn olarak düşünün.

Kulağa ilginç geliyor öyle değil mi? Gelin biraz detaylara bakalım. 

Dock ile kullanıcılar, platformdaki herkesin verileri görebilmesi için verilerini halka açık, şifrelenmemiş bir şekilde paylaşabilir ve verilerini kullanabilir. Bu, ad, eğitim, iş geçmişi vb. gibi kullanıcı tarafından hassas kabul edilmeyen verilerdir. Verilerin bir kez herkese açık olarak yayınlandıktan sonra sonsuza kadar herkese açık kalacağını bilmek çok önemlidir. Şayet Blockchain ağı üzerine kaydedilen hiçbir verinin geriye yönelik değiştirilemeyeceği ve herkese açık olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden verileri kamusal alandan kaldırmanın bir yolu yoktur.

 

Kullanıcıların verilerini gizli tutmak için şifrelemeleri de mümkündür. Veriler varsayılan olarak Dock'ta şifrelenir. Şifrelendikten sonra, yalnızca kullanıcı, verilerin şifresini çözmek için bir uygulamanın şifresini çözebilir veya bir uygulamaya erişim verebilir. Bu, kullanıcı verilerinin tamamen bireysel kullanıcının kontrolünde kaldığı anlamına gelir.

 

Verinin kendisi çeşitli biçimlere sahip olabilir ve teknik incelemeye göre kullanıcı topluluğu veri biçimlerini seçebilir. Bazı eleştirmenler bunun ne kadar iyi çalışacağını sorguladılar ve veri formatlarının standardizasyonunun gerekli olacağını öne sürdüler. Platform, özgeçmiş ve çalışma geçmişi veri formatları ile belirtmiş durumda ve şu anda bir güncelleme planlanmıyor.

 

Dock tarafından kullanılan çözüm, uygulamanın hangi veri formatlarını kabul edeceğini bildirdiği veri formatı sinyali olarak ayarlanıyor. Ekip, kabul edilen veri formatları üzerinde fikir birliğinin doğal piyasa dengesi yoluyla sağlanabileceğine inanıyor.

 

Dock, ICO'larını Şubat 2018'de düzenledi ve 1 milyar toplam arzın %30'unu her biri 0.08329 dolara sattı ve 20 milyon dolar topladı. tokenler Nisan 2018'e kadar serbest bırakılmadı ve DOCK tokeni 4 Mayıs 2018'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,242743 dolara ulaştı. Ancak 13 Mayıs 2019 itibariyle 0.011445 dolara düştü ve ICO fiyatından yaklaşık %90 düştü. Şu anda CoinMarketCap verilerine göre 0.0607 dolardan işlem görüyor. Son olarak grafiklere baktığımızda günü 0.0607 ile kapatsada bir önceki fiyatı 0.0712 görüyoruz ki bu fiyatın oldukça hareketli olduğunun bir göstergesi. (Kripto paralar açılış ve kapanış fiyatları fiat birimler gibi değildir. Örneğin Bitcoin açılış kapanış saatleri, dolarda olduğu gibi değildir. Kripto paralarda açılış ve kapanış fiyatı günün ilk ve son fiyatını ifade edecek şekilde kaydedilir. 

 

DOCK tokeni çok fazla borsada listelenmiyor, ancak Binance'da mevcut. Token’ın neredeyse tüm ticaretinin gerçekleştiği yer burasıdır. Ayrıca Huobi Global, KuCoin ve Gate.io'da az miktarda alım satım var.

 

Bu, bir değişim bağımlılığı perspektifinden bir sorun yaratabilir. DOCK'un BTC hacminin çoğunun Binance'de işlem gördüğü göz önüne alındığında, bir listeden çıkarma olursa likidite uçurumdan düşebilir. Bu şu anda olası olmasa da, potansiyel yatırımcıların dikkate alması gereken bir endişedir.

 

DOCK'unuzu bir kez satın aldıktan sonra, onları elde tutmayı düşünüyorsanız, borsadan çıkarmak isteyebilirisiniz. DOCK bir ERC-20 tokeni olduğundan, MetaMask veya MyEtherWallet gibi herhangi bir ERC-20 uyumlu cüzdanda tutulabilir.

 

Dock, Blockchain teknolojisinin kullanıma sunulmasıyla katlanarak büyüyecek olan kullanıcı veri ekonomisinin şekli için etkileyici, uzun vadeli bir vizyona sahiptir. Platformun başarısı veya başarısızlığı, büyük ortakları ne kadar çabuk çekebileceğine ve ne kadar hızlı büyüyebileceğine bağlı olacaktır.

 

Büyüme cephesinde, platform bir yıldan biraz fazla bir sürede 1 milyondan fazla kayıtlı kullanıcı olduğunu iddia ediyor; bu, kullanıcıların veri paylaşımı için herhangi bir teşvik almadığını düşündüğünüzde oldukça etkileyici.

 
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.