1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Diş Beyazlatma Tedavisinde Bilinmesi Gerekenler
Diş Beyazlatma Tedavisinde Bilinmesi Gerekenler

Diş Beyazlatma Tedavisinde Bilinmesi Gerekenler

Doğal dişlere estetik görünüm kazandırmak için en ekonomik yöntem olan diş beyazlatma işlemi birçok kişinin ilk tercihidir.

A+A-

Ekonomik olmasının dışında, doğal dişlere herhangi bir aşındırma işlemi yapılmadan estetik görünüm sağlamak da diş hekimlerinin önerdikleri öncelikli yöntemdir.

Dişlerdeki yapısal sorunlardan kaynaklı renklenmeleri veya yanlış antibiyotik kullanımından kaynaklı sararmaların önüne geçmek için ilk olarak düşünülecek tedavi diş beyazlatmadır. Ağrısız ve zahmetsiz olan bu yöntem ile kişiler dişlerdeki renklenmelerden kaynaklı estetik kaygılarını kolayca giderebilmektedirler.

Diş estetiği tedavilerinde başı çeken bleaching işlemin en güncel ekipmanlar ile uygulandığı izmir diş beyazlatma kliniklerinde, doğal dişlere uygulanan diş beyazlatma tedavisi ile kişiler, ekonomik şekilde dişlerinin yeni estetik görünümüne kavuşmaktadırlar. Bu şekilde yüksek fiyatlar ödemeden diş estetiği tedavilerini de gerçekleştirmiş olmaktadırlar.

Diş kliniklerinde uygulanan diş beyazlatma yöntemi 2 şekilde olmaktadır;

1-) Klinikte Uygulanan Diş Beyazlatma

Bu yöntemde genellikle dişler tek seansta istenilen rengine kavuşur. En hızlı yöntem olduğu için de genelde en çok tercih edilen yöntemdir. Ofis tipi diş beyazlatma diye bilinen bu yöntem hızlı ve etkili olması sebebiyle işinde tecrübeli bir diş hekimi ile gerçekleştirilmelidir. Çünkü tedavi sırasında kullanılacak olan ağartıcı kimyasal jelin dikkatli şekilde uygulanması önemlidir. Diş etlerine değmemesi gereklidir. Lazer destekli olan diş beyazlatma tedavilerinde ise diş etlerinin ışından zarar görmemesi için de diş etlerine koruyucu jel sürülür.

Bu tedavi sonrasında işe dişlerde basit bir diş hassasiyeti oluşabilir. Bu bir ağrı değildir. Çok sıcak ve çok soğuk gıdalar tüketildiğinde diş sızlaması oluşabilir. Bu sebeple 2 gün soğuk sıcak dengesini iyi kurmak gerekir. Aşındırıcı diş macunları veya beyazlatıcı tozlardan uzak durmak gerekir. Sadece beyazlatıcı özelliği olan bilinen diş macunları veya hekiminizin önerdiği diş macunlarını kullanmak önemlidir.

Tedavinin en merak edilen tarafı ise fiyatıdır. Lazer destekli izmir diş beyazlatma fiyat bilgisi için en doğru karar, tedaviye başlamak istediğiniz klinik ile iletişim kurmak olacaktır.

2-) Evde Uygulanan Diş Beyazlatma Tedavisi

Ev tipi diş beyazlatma diye geçen bu yöntem ise diş hekiminin kişiye özel hazırlamış olduğu tedavi planı ile kişinin evinde kendi başına uygulayacağı tedaviyi kapsar. Kişinin ağız ve dişlerine özel olarak hazırlanmış olan kalıplara kişi diş hekiminin vermiş olduğu beyazlatıcı jeli ekleyerek günde 5 saat takmak suretiyle gerçekleştirir. Bu tedavinin süresi, ofis tipine nazaran biraz uzun sürmektedir.

Bu tedavi ortalama 15-20 gün boyunca her gün tekrar edilen rutinleri kapsar. İstenilen beyazlık elde edilince tedavi sonlandırılır. Bazı durumlarda kişilerin diş yapısından kaynaklı hassasiyetler oluşabilmektedir. Bu sebeple tedavi, diş hassasiyeti başladığında hemen sonlandırılmalıdır.

Kişiler, günlük rutinlerini gerçekleştirirken tedavi yapmakta biraz zorlanabilmektedirler. Sunum yapan veya başkalarıyla iletişim kurması gereken kişilerin tedavilerini uyku sırasında gerçekleştirmeleri daha akılcı bir çözüm olmaktadır. Bu şekilde günlük işleyişlerine herhangi bir engel teşkil etmemiş olacaktır.

Diş Beyazlatmanın Zararı Var Mı ?

Yukarıda bahsettiğimiz her iki yönteminde dişlere veya kişiye herhangi bir zararı yoktur. Anestezi alarak uyuşturulmaya gerek olan işlemler değildir. Tedaviler sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Bu sebeple diş hekimi korkusu olan ve iğneden korkan kişiler rahatlıkla bu tedaviyi alabilirler.

Fakat, kulaktan dolma bilgilerle evde kişilerin kendi başlarına denedikleri yöntemlerin dişlere ve diş minesine zararları vardır. Diş hekimi onayı olmadan uygulanmaya kalkınan her beyazlatma yöntemi, diş ve diş minesinde aşınmalara sebep olur.

Diş Beyazlatma Fiyatları Ne Kadar ?

Diş beyazlatma tedavisinde en çok merak edilen sorulardan biride tedavinin pahalı olup olmadığıdır. Diş beyazlatma işlemi, estetik diş tedavileri arasından en ekonomik olan seçenektir. Kişi doğal dişlerinde sararma dışında bir kaygı yaşamıyorsa, ilk tercih etmesi gereken tedavi diş beyazlatmadır.

Tedavi fiyatları, uygulanacak olan yöntem, kullanılacak malzemelerin kalitesi ve diş hekim ya da kliniğin tarifesine göre değişiklikler gösterebilir. Genelde internet üzerinde belirtilmiş olan fiyatlar her zaman güncelliğini koruyan bilgiler olmamaktadır. Bu sebeple internet üzerinde görülen fiyat ile hareket etmek, kişinin farklı fiyat tarifeleri ile karşılaşmasına sebep olabilir.

En güncel diş beyazlatma fiyatları hakkında bilgi almak için karar vermiş olduğunuz klinik ile iletişim kurmak, en doğru tercih olacaktır.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.