1. YAZARLAR

  2. Sümeyye GÖRAY

  3. Dik Dur Türkiye'm
Sümeyye GÖRAY

Sümeyye GÖRAY

Dik Dur Türkiye'm

A+A-

* Ve gece yarısı rüya ile uyandı anası! Kahraman oğlunun göklere yürüdüğünü görüyordu. “Üstünü ört anne üşüme.” diyordu. “Üşümesin halkım, vatana zeval gelmesin. Nöbetim bitti, ben görevimi tamamladım. Nöbetimi devralan kahramanlar var. Onlara dua et, hakkını helal et anam.” diyordu.

*Şehitlerimiz var uyan Türkiye’m! Yer gök titredi uyan Türkiye’m! Şehidin var Türkiye’m! Bak, al bayrağın rengi daha kırmızı. Gururlan, yas tut ama isyan etme. Unutma bu topraklar nice şehit kanları ile sulandı. Ve gerekirse nicelerimiz kanımızı dökmeye hazırız bu vatan için.

* Nice düşmanı püskürttü kahraman Türk Milleti. Bizi bölmeye çalışan terör örgütü PKK mı sindirecek. Ve YPG terör örgütünün arkasına sığınan korkak ABD mi sindirecek. Emellerine ulaşmak için dişlerini bileyen bu hain terör örgütlerinin istediklerini vermeyeceğiz. Korkmak ve pusmak onlara yakışır bize yakışan dik durmaktır.

* Bu gibi acı günlerimizde içimizden yükselen bazı seslerin olduğunu görüyorum. Neden Afrin’e girdik? Ne işi var Türk askerinin orada? Üzüntülü, acılı oldukları için bu soruları sorduklarını biliyorum. Çünkü bilinçli olan herkes biliyor ki biz Afrin’e girmeseydik onlar Türkiye’ye girmeye hazırlanıyorlardı. Vatan için ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya hazırız. Afrin’se Afrin, Mümbiç’se Mümbiç!

* Suçlu aramayın, korkmayın, sinmeyin. Bizler müdafaa savaşı veriyoruz. Topraklarımızı canımız pahasına koruyacağız. Birlik olmak, dik durmak, dirayetli olmak bize yakışır. Bu savaşın perde arkasında Avrupa ülkeleri ve ABD var. Sakın ola onlara nasıl güç yetireceğiz demeyin.  Ne diyor ayette / Ve Tâlût ordusuyla yola koyulduğunda dedi ki: “Allah sizi şimdi bir nehirle imtihan edecek, ondan içen benden değildir, ama onu tatmayan bendendir, ondan sadece bir avuç dolusu içen ise affedilmiş olacaktır.” İçlerinden pek azı hariç, hepsi ondan doya doya içtiler. Nihayet Tâlût ve kendisiyle beraber inananlar ırmağı geçince dediler ki: “Câlût ve kuvvetlerine karşı koyacak bugün hiç gücümüz yok.” Ama kesin olarak Allah'a kavuşacaklarını bilenler: “Sayıca az nice topluluklar var ki; Allah'ın izniyle büyük kalabalıklara üstün gelmiştir. Zira Allah, güçlüklere karşı sabırlı olanlarla beraberdir” diye cevap verdiler./

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.