1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Derince İYİ Parti'de sular durulmuyor ! Suçlamalar karşılıklı olarak devam ediyor
Derince İYİ Parti'de sular durulmuyor ! Suçlamalar karşılıklı olarak devam ediyor

Derince İYİ Parti'de sular durulmuyor ! Suçlamalar karşılıklı olarak devam ediyor

İyi Parti Kocaeli 2 numaralı üyesi Abdullah Bozkurt'un yapmış olduğu açıklamalardan sonra bir iddia daha ortaya çıktı.Adı geçen isim ise Derince ilçe başkanı Metin Savaş Sulu ve yönetimi..

A+A-

Mevcut İlçe Başkanı olan Sulu’nun daha önce belediye başkan adayı belirleme sürecinde meclis adaylığı konusunda il başkanı bilgisi dahilinde olmayan görüşmeler yaptığı ve eşini eşi üyesi olarak çıkarmak için anlaştığı iddia edilmişti. Konu ile ilgili o dönem yapılan resmi açıklamada meclis üyeliği adaylığı konusunda teşkilatla ilgili bazı sıkıntıların olduğu ifade edilerek Metin Savaş Sulu ve yönetimi görevden alınmıştı.

Metin Savaş Sulu’nun askerleriyiz

Görevden alınan Sulu ve yönetimi iddialara göre ilçe binasından ayrılmadan önce mevcut üye bilgilerinde değişiklikler yaparak iletişim bilgilerini silmiş ve Metin Savaş Sulu’nun askerleriyiz yazısını bırakmışlar. 

DELEGE LİSTESİ Mİ DÜĞÜN DAVETİYESİ Mİ?

Parti faydası gözetilmeden yapılan bu davranışların parti içinde yarattığı durumdan rahatsız olan kişilerin partiden uzaklaştıkları ve Derince de büyük bir küskünler ordusu yarattığı herkes tarafından bilinirken bir diğer şok edecek iddiada kongre sürecin de kendine güvenmeyen mevcut Başkan Sulu’nun bazı mahallelerde blok olacak şekilde kendi eşini, akrabalarını, çalışanlarını delege yazarak bu mahallelerde sadece onları delege çıkardığı, İyi Parti meclis üyelerinin ve İyi Parti İl yönetim kurulu üyelerinin ise bilinçli olarak delege çıkarılmadığı ortaya çıktı.

KOLTUK SEVDASI NELER YAPTIRIYOR, DELEGELERİN HABERİ YOK!

Delege listesinde adı geçen birkaç ismin yatağa bağlı hasta olduğu başka birkaç ismin ise delegelikten haberleri olmadığı öğrenildi. Ve ne ilginçtir ki bu kişilerde iletişim numarası olarak ya ilçe başkanı Sulu ya da yönetimde yer alan iki kişinin telefon numarası kayıtlı olduğu görülüyor. 

SALTANAT ZİHNİYETİ 

Derince' de hiç bir organizasyonda adı emeği geçmeyen üye sayısı olarak yıllardır gözle görülür bir gelişme kaydedilmeyen teşkilattan yapılan açıklamada art niyet olmadığı söylenirken, delegelik seçimlerinde ili sandığa gömdük, daha karpuz kesecektik şeklinde ifadeleri kullanan Sulu ve yönetimindeki kişilerin ise başkanlığa aday açıklayan isimlere karşı yürütmüş olduğu karalama kampanyası ile yıpratmaya çalışması algı yaparak ve bazı gazetelere para karşılığı hala haber yaptırdığı söyleniyor.

NEDİR BU İL YÖNETİM DÜŞMANLIĞI?

Tüm bunlarla birlikte siz karşı taraftasınız bize karşı liste çıkardınız veya onların yanında oldunuz diyerek bazı parti üyelerine üye formu, parti rozeti verilmediği, delegelik seçimleri öncesinde algı yaratma amacıyla isim isim il yönetim kurulu üyelerinin adları, meclis üyelerinin adları ile haber yaptırıldığı da gelen bilgiler arasında. Sulu’nun açıklamasında ‘’ Bize karşı mücadeleye girmeseydi Gülez ve diğer İl Yönetim kurulu üyeleri delege çıkardı söylemi de saltanat anlayışı ile koltuğu adeta kendi tapulu malı gibi görüyor yorumları yapılmaya başlandı.

FIRILDAK DEMİŞ DİSİPLİN KURULUNA VERİLMİŞ

Hayret verici başka bir konunun ise demokratik haklarını kullanarak aday çıkan isimlere ‘’Omurgasız’’ şeklinde ithamlarda bulunan İlçe Başkanı Sulu’nun yönetiminde yer alan kişilerle neredeyse her gün görüştüğü, birbirlerinin arkasından demediklerini bırakmadığı ve kendisine destek olanlardan biri olan İsmet Yağız isimli kişi tarafından önceki dönem seçimlerinde kendisine ‘’Fırıldak’’ diyerek hakaret ettiği için il disiplin kuruluna verildiği öğrenildi.

DERİNCE İYİ PARTİ' DE MEVCUT BAŞKANDA ADAYLARA ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Bu hafta sonu tamamlanacak olan İYİ Parti ilçe kongrelerinde Derince'de kıyasıya yarış devam ediyor. 3 adayın bulunduğu yarışta mevcut başkan adaylara adeta ateş püskürdü 

Derince İyi Parti İlçe Başkanı ve Başkan Adayı Metin Savaş Sulu açıklamasında "Bugüne kadar basında çıkan tüm açıklamalara sessiz kaldım. 4 Aralık 2022 Pazar günü yapılacak olan kongremizde mevcut aday ve aday adayı olarak ben de varım. Şu ana kadar karşımızdaki adaylar hakkında hiçbir şekilde olumlu-olumsuz konuşmalar, açıklamalar yapmadım. Fakat gördüğüm kadarıyla üzerimize oynanan oyunlar, aleyhime yazılan, çizilenleri görünce bu açıklamaları yapmak istedim. 

Omurgasızlıkla bizleri suçlarken, ne kadar omurgalı olduklarını göstermişlerdir

Karşımızdaki adayların düne kadar yanımızda olup, üyelerimizi arayarak Metin Savaş Sulu’nun çalışkanlığını öven, İlçe delege çalışmalarında yanımızda olan, birlikte çalışmanın çok doğru bir karar olduğuna insanları inandırıp, savunan bu şahıslar, şimdi karşımıza geçmiş bizleri kötülüyor. Omurganın ne demek olduğunu bildiğini düşünen bu şahıslar, omurgasızlıkla bizleri suçlarken düne kadar “asla, asla, onlarla asla olmaz” dedikleri kişilerle bugün aynı çatı altında toplanarak, ne kadar omurgalı olduklarını göstermişlerdir. 

Benim ekmeğimi onlar vermiyor

Ben Makine Mühendisi bir iş adamıyım. Ailem var. Tabi ki onlara bakmam, hayatımı idame ettirmem gerekmektedir. İşim yurt içinde de olabilir, yurt dışında da. Yüzlerce insana ekmek vermekteyim. Yurt dışı işlerimde ülkeme döviz sokmaktayım. Ben ekmeğimi nereden kazanacağımı onlara veya onun gibilere soracak değilim. Benim ekmeğimi onlar vermiyor. Ve şu var ki, benim yönetim ekibim çok güçlü olacak. Çok kısa sürelerde, partimde olamadığımda yokluğumu hissettirmeyecek bir güce sahibim. Ekibimle ilçemizde gidilmedik köy, girilmedik mahalle bırakmadık, bırakmayacağız. Bunu başaracak güce, azme ve ekibe sahibim. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.