1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Darıca Belediyesi, vatandaşın parasıyla gezmeye gidiyor
Darıca Belediyesi, vatandaşın parasıyla gezmeye gidiyor

Darıca Belediyesi, vatandaşın parasıyla gezmeye gidiyor

Darıca Belediyesi CHP Grup Sözcüsü Özkan Sarıtoprak, “Darıca Belediyesi 8-9-10-11 Aralık’ta Afyon kampı yapıyor. Bu kampta meclis üyeleri ve aileleri, belediye başkanı ve ailesi var.

A+A-

Biz buna da katılmadık. Biz vatandaşlarımızın parasıyla gezmeye gitmeyiz ve gitmeyeceğiz de. Darıca’ya yatırım yapılmalı. Bütçemizin eğlencelerde harcanmasına karşıyız” dedi. 

Seçim yaklaşınca ve oyların düşüşü görülünce, EYT ile ilgili sorunun çözüleceğini söylediler

CHP Darıca İlçe Başkanlığı, Darıca Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısını değerlendirmek üzere bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısının açılış konuşmasını CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş yaptı. Aktaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Her ay belediye meclisimizden sonra toplanarak meclisimizi değerlendiriyoruz. Genel başkanımızın geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği vizyon çalıştayını ilçe örgütlerimiz tarafından memnuniyetle karşıladık ve halktan da olumlu dönüşler aldık. Genel başkanımızın vizyonunu 60 bin haneye bir bir vatandaşlarımıza anlatıyoruz ve anlatmaya devam edeceğiz. Darıca’da yaşanan sorunları vatandaşlarımız görüyor ve bizlere iletiyor. Çok uzun zamandır ülke gündemini meşgul eden bir konu var; o da EYT. İktidar bir sorunu adeta seçim vaadi olarak kullanmaktan çekinmiyor. Seçim yaklaşınca ve oyların düşüşü görülünce, EYT ile ilgili sorunun çözüleceğini söylediler. Kendilerinin yarattığı sorunu yine kendileri çözeceklermiş. Hükümet aldatıla aldatıla yurttaşını aldatıyor. Yıllarca emek veren ter döken kardeşlerimizin emeklerini gasp ediyorlar. Emeklilikte Yaşa Takılanlara (EYT) seslenmek istiyorum; 2023 seçimlerinden sonra sorununuzu millet ittifakı olarak biz çözeceğiz. 

Hiçbir şekilde çözemiyorlar

CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş’ın ardından Darıca Belediyesi CHP Grup Sözcüsü Özkan Sarıtoprak konuştu. Hem meclisi değerlendiren hem de çarpıcı açıklamalarda bulunan Sarıtoprak şunları söyledi: “Bizler görevimizin 4. Yılını bitirmek üzereyiz. Her ay Darıca’nın sorunları ile ilgileniyoruz. Bu ay da 9 öneri verdik belediyeye. Bizler Eylül ayında deprem toplanma alanları ile ilgili öneri verdik. Daha sonra ekim ayında bir döküman hazırlayacaklardı. Kasım ayında da belediye başkanı gelmedi. Bu ay da biz Darıca Belediyesi’nin hazırladığı Millet Bahçesi 3. Etap açıklamasında deprem toplanma alanının neden olmadığını sorduk. Başkan da arkadaşlarının yazmayı unuttuğunu söyleyip kestirip attı. Bir diğer problemimiz ise trafik. Bunu hiçbir şekilde çözemiyorlar. Yaptıkları alternatif yollar da bunlara çare olmadı. 

Kroman Çelik’le ilgili çok ciddi problemler var

İSU’nun ödeme noktasının her mahallede ortak bir atm oluşturmalarını talep ettik. Darıca’da balıkçı barınağı 2013 yılından beri süregelen bir sorun. Burada her gün farklı farklı olaylarla karşılaşıyoruz. Bunlarla ilgili maalesef Darıca Belediyesi’nden yanıt alamıyoruz. Kroman Çelik’le ilgili çok ciddi problemler var. Orada yaşayan yurttaşlarımız patlamadan rahatsız oluyor. Belediyeden burada binaların riskleri değerlendirilmesini istedik. Çünkü burası deprem bölgesi. Bizlere iletilen eğitim eksiklerini iletiyoruz. Yük velilere binmemeli. Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki sorunları belediye birimlerine ilettik. Halkımızın bize ilettiği sorunları kulak ardı etmeden notlarımızı alarak dile getiriyoruz. 

Bütçemizin eğlencelerde harcanmasına karşıyız

Geçtiğimiz yıl Darıca Belediyesi’nin bütçesinden Bulgaristan turu yapılmıştı. 10 bin 600 vatandaşımız Darıca Belediyesi’ne olan borcundan evine haciz kağıtları gitmiş. Bu kadar vatandaşımızın borcu varken, biz bunu kabul etmiyoruz. Biz CHP’liler hiçbir şekilde bu gezilere katılmadık. Bu sene de aynı şekilde bize gitmemiz yönünde bizi davet ettiler. Darıca Belediyesi 8-9-10-11-12 Aralık’ta Afyon kampı yapıyor. Bu kampta meclis üyeleri ve aileleri, belediye başkanı ve ailesi var. Biz buna da katılmadık. Biz vatandaşlarımızın parasıyla gezmeye gitmeyiz ve gitmeyeceğiz de. Bizim vicdanımız el vermedi. Biz Darıca’nın parasının sağa sola harcanmasını istemiyoruz. Darıca’ya yatırım yapılmalı. Bütçemizin eğlencelerde harcanmasına karşıyız.”
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.