1. YAZARLAR

  2. Serap ÇAKIR

  3. CANIM MEMLEKETİM YANGIN YERİ
Serap ÇAKIR

Serap ÇAKIR

CANIM MEMLEKETİM YANGIN YERİ

A+A-

Ülkemizin Güney Doğu Bölgesi’nde yoğun ve sürekli terör operasyonu adı altında çatışmalar yaşanıyor.Bu çatışmalar sonucunda terör örgütü kayıplar veriyor olsa da hergün 3-5 şehitte biz veriyoruz.Üstelik daha önceki yıllarda da terör operasyonları yapılırdı ve sadece ne yaşanıyorsa dağlarda yaşanırdı. Bugün içinde bulunduğumuz farklı bir durum gibi görünüyor.PKK nın yanı sıra yabancı uyruklu keskin nişancılar askerlerimizle hiç çekinmeden ilçe merkezlerinde çatışma halinde.Ne oldukları belirsiz düşmanlar örümcek ağı gibi bütün ülkenin heryerini sardılar.Heran nerede,ne olacağı,ne patlayacağı belli değil.Durum hiç iç açıcı değil.Bununla birlikte Suriye’dede resmen savaş başladı.Türkmenlerin yaşadığı bölgeler yoğun bombardıman altında bölge düştü düşecek.Esad güçleri bir taraftan kendi halkını bombalıyor.Kim kimi neden bombalıyor belli değil.

Artık insanlar savaşmak yerine ülkelerini terk ederek sınırlarımızı zorluyorlar.Mülteci akını sürekliliğini korumakta,üstelik Avrupa’ya giden mülteciler mart ayında deniz yoluyla Türkiye’ye geri gönderilecek açıklamaları yapılmakta. Ortada Suriye savaşı Doğu ya sıçramış gibi bir görüntü var.Bütün bu olumsuzluklara Dünya’dan ses çıkaran yok.Dünya sadece olanı biteni büyük zevkle izliyor. Büyük bir oyunun oynandığı ise aşikar.Sanırım Büyük Ortadoğu projesini gerçekleştirme çalışmaları başladı.

Bu karışıklık nedir ? Acaba 3.Dünya Savaşı’mı başlıyor ? diye kafamda sorular oluştu.Kuran ayetlerine bir göz gezdirdim.Ayetlere bakıldığında tam şuan mevcut olan karışıklık 3.Dünya Savaşının başladığını gösteriyor.

''Bu savaş ademoğlu’nun yapacagı son büyük savaştır.Dünya nüfusunun yarısı yok olacaktır''

”Her şey adem oğluna feda olmuşken,adem oğlu kendine cefa olmuştur”

Ayetlere göre savaşın başlangıç yeri Suriye’nin başkenti Şam olarak gösteriliyor.Batı ve Doğu arasındaki fitnelerden dolayı Arap Azatlısı ve Rum Azatlısının sebep olacağı,savaş sonrasında dünya nüfusunun yarıya ineceği ayetlerde anlatılıyor.Azatlı kelimesi;sonradan özgürlüğüne kavuşan ülke anlamına geliyor.Arap Azatlısı olarak;Arap ülkelerinden sonradan özgürlüğüne kavuşan ülke sadece İran var,Rum Azatlısı olarakta ;Batıda daha önce İngiltere sömürgesi olan sonradan özgürlüğüne kavuşan tek ülke Amerika.Olayları takip ettiğimiz zaman İsrail,Amerika,İran,Suriye ve Rusya şuan mevcut olan olayların kahramanları.Suriye ön planda görünüyor,Rusya alenen destek,Amerika asıl baş olmasına rağmen sinsice davranarak her örgütü silahlandırıyor.Herkes birbiriyle savaşması için gerekli mühimmat ve para akışını sağlıyor.Hollanda,Danimarka’nın PKK destekçisi olduğunu bilmeyen yoktur.İran Suriye’ye destek ve Suriye’ye girmeyi düşünen Arabistan’ı tehdit ediyor.Kısacası Müslümanlara karşı hissettikleri ve içlerinde yaşattıkları kini artık gizleyemiyorlar.İngiliz ve Amerikan gazeteleri 3.Dünya Savaşı Başladı,Müslüman ve Hristiyanlar’ın hesaplaşması başladı şeklinde manşetlerle çıkmaya başladılar bile.Görünen o ki PKK’nın Kürdistan’ı kurması ve İsrail’in büyümesi için düğmeye basıldı.

Ne diyelim.Hakkımızda hayırlısı.Hangi milletten olursak olalım özgürlüğümüz çerçevesinde sadece fikir ve düşünce beyan etmekten öteye gidemiyoruz.Koskoca Dünya’yı bölüşemediler gitti.İnsanoğlu böyle doyumsuz bir varlık. İnsanları yerinden yurdundan etmek için bu savaşları başlatan zalimler şunu bilmeli ki  Dünya’ya kimse kazık çakmadı.Siz de öleceksiniz.Onca masum insanın hakkı üzerinizde olarak öleceksiniz.Allah ülkemizin,tümMüslümanların ve din,dil,ırk farketmeksizin tüm masum insanların yardımcısı olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar