1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Büyükakın,bu teşkilatın başarısında ki sır sizlersiniz
Büyükakın,bu teşkilatın başarısında ki sır sizlersiniz

Büyükakın,bu teşkilatın başarısında ki sır sizlersiniz

Başkan Büyükakın, “Benim evimde gıdaya ihtiyacım var diyen kim varsa evine gıda gidecek. Ben mağdurum diyen hiç kimse mağdur olamayacak. Biz bu yaklaşımla görev yapıyoruz” dedi. 

A+A-

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli İl kadın Kolları Yönetim kurulu toplantısına video konferans ile bağlandı. İlçe Kadın Kolları Başkanlarının da yer aldığı toplantıda ülkede ki ve dünyada ki siyasi gelişmelerin yanı sıra Kocaeli’de ortaya konulan hizmet ve projeler üzerine değerlendirmelerde yapıldı. Toplantının hemen başında İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, “Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin çalışmalarını gıptayla ve gururla izliyoruz. Yaptığınız çalışmalarla diğer kentlere de örnek oluyorsunuz. Sizlerden Allah razı olsun” ifadelerini sarf etti.

Kentimizde çok başarılı bir şekilde filyasyon çalışmaları da yürütülmektedir

Dünyayı ve ülkemizi saran COVİT-19 salgınıyla olan mücadele kapsamında Kocaeli’nde neler yapıldığını İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyelerine ve ilçe başkanlarına ifade eden Başkan Büyükakın, “Türkiye olarak Pandemi sürecinden güçlenerek çıkacağız. Kademeli ve kontrollü normalleşmede bizlere düşen görevi de yerine getireceğiz. Vatandaşlarımız maske takar ve sosyal mesafeye dikkat ederse bu süreci daha hızlı atlatabiliriz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dünya standartlarının üstünde bir performans sergiliyoruz. Ülkemizde ve kentimizde çok başarılı bir şekilde filyasyon çalışmaları da yürütülmektedir. Bakınız sayılar ortadadır ve Türkiye olarak bu süreçte çok iyi gidiyoruz. Hep birlikte maske kullanımı ve sosyal mesafe konusunu her fırsatta dile getirmeliyiz” ifadelerini sarf etti.  

Korona sonrası gündeme de hazırlıklarımızı yaptık

COVİT-19 ile mücadelede Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü önlemi aldıklarını da söyleyen Başkan Büyükakın, sosyal yardımlara çok önem verdiklerini dile getirerek şunları kaydetti: “Toplam yüz elli bin adetlik gıda kolimiz hazır. Bu konuda vatandaşımızın ve esnafımızın yanındayız. Evlerimizde ki su kullanımından koronavirüs nedeniyle en çok etkilenen sektörlere kadar desteğimiz sürüyor. Korona sonrası gündeme de hazırlıklarımızı yaptık. Devam eden ve yapılacak projelerimizi takip ediyoruz. Yapılması gereken hiçbir projemizi geriye atmadan halkımızın beklentilerine cevap vermeye devam edeceğiz. Biz vatandaşımıza hizmet edeceğiz. Bizim görevimiz budur. Bakanlıklarımızla birlikte ortaya koyacağımız projelerimizi de yakinen takip ediyoruz.”

Kadın emeğinin ne kadar kutsal olduğunun farkındayız

Önümüzde ki süreçte üreticiye dönük desteklerin devam edeceğini, kırsal kalkınma hamlelerinin artarak uygulanacağını vurgulayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, “Kadın emeğinin ne kadar kutsal olduğunun farkındayız. Buna dönük çalışmalarımız ve ayağı yere sağlam basan projelerimizi de hayata geçiriyoruz. Tıbbi Aromatik Bitkiler projemiz bu anlamda çok önemli bir yere sahip. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi tarım alanında ekilmedik bir alanımız kalsın istemiyoruz. Kadın emeğimizin yoğun olduğu KO-MEK merkezlerimizde ki üretilen el emeği ürünleri internet ortamından satışını sağlayacağız. Bunun için de çok önemli bir aşama kaydettik” diye konuştu.

COVİT-19 sürecinde çok güzel çalışmalarınız oldu

AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanları, Büyükşehir Belediyesi’nin Korona başta olmak üzere ve diğer tüm çalışmalarının takdire şahan olduğunu dile getirirken, “AK kadınlar olarak dualarımız sizinledir. Hizmetlerinizle bizler gurur duyuyoruz. Vatandaşlarımızın yanlarında olduğunu gösteriyor ve bunu hissettiriyorsunuz. Halkımızdan çok dua alıyorsunuz. COVİT-19 sürecinde çok güzel çalışmalarınız oldu” diye duygularını ifade ettiler. Başkan Büyükakın ise, “Her fırsatta dile getirdiğimiz gibi kimsenin aç ve açıkta kalmasına müsaade etmeyeceğiz” hatırlatmasını bir kez daha yaparak, “Bu konuda tüm önlemlerimizi aldık. Sıkı bir şekilde takibini yapıyoruz” ifadelerini sarf etti. AK Parti İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri ve ilçe başkanları “Yaptığınız çalışmaları gıptayla izliyoruz, halkımız sizden çok memnun” diyerek düşüncelerini ifade etmelerine de cevap veren Başkan Büyükakın, şunları söyledi: “Halk memnun ise Allah’ta memnundur. Nihai maksadımız Allah’ın rızasıdır. Sizlerden ricamız mahallerimizde aç ve açıkta hiçbir vatandaşımızın kalmamasıdır. Mahalle başkanlarımıza bu konuda çok büyük bir görev düşüyor. Benim evimde gıdaya ihtiyacım var diyen kim varsa evine gıda gidecek. Ben mağdurum diyen hiç kimse mağdur olamayacak. Biz bu yaklaşımla görev yapıyoruz.”

Bu teşkilatın başarısında ki sır sizlersiniz

AK Parti Kocaeli İl kadın Kolları Yönetim Kurulu toplantısına katılarak gündeme dair değerlendirmelerini yapan Başkan Büyükakın, son olarak şunları da söyledi: “Bizler en ufak bir şekilde dahi tembellik etmeye, nemelazım demeye lüksümüz yoktur. Biliyoruz ki bu teşkilatın en büyük yükünü siz kadınlarımız çekiyor. Aslında bu teşkilatın başarısında ki sır sizlersiniz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle kadınlarımız siyasette aktif ve güçlü bir şekilde yer aldı. Bunu bilerek sokağın nabzını çok iyi tutmamız lazım. Hep birlikte çok çalışacağız. Korona sonrası sahada hep birlikte her zamankinden daha çok çalışacağız.” Toplantı yapılan istişarenin ardından sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.